Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polaczenie laptopa z Pc wireless

marlon.pl 13 Lut 2009 23:34 3423 7
  • #1 13 Lut 2009 23:34
    marlon.pl
    Poziom 18  

Witam.
    Posiadam laptopa Acer 3616 z wireless opcja.Interent odbieram za pomoca modemu radiowego,z modemu lacze sie za pomoca ethernet lub kabla usb do kompa.Chcialbym podlaczyc ten modem do PC i wireless polaczyc siec do laptopa.Mam na stanie karte Philips SNN6500.Czy mozna ja do czegos wykorzystac?Prosilbym o blizsze mi wytlumaczenie tematu.

Pozdrawiam

0 7
  • #2 14 Lut 2009 08:54
    denis2k1

Poziom 14  

Co to za modem? Czy tak karta SNN6500 to PCMCIA?

0
  • #3 14 Lut 2009 22:55
    marlon.pl
    Poziom 18  

Znalazlem temat o identycznym zagadnieniu,jest tam wiele szczegolow,lecz nie ma rozwiazania:

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/53/11161/Internet-mynow-podzial-na-2-kompy

Co do karty to jest SNN6500 108Mbps Wireless Notebook adapter a/b/g Philips.
    Modem to MovingMedia 6000 CTE Model NS1030U ZCestotliwosc 3400-3600MHz.

W skrocie zasada dzialania:
    Wymieniony modem laczy sie za pomoca ethernet lub cabla usb do komputera (win XP).Do modemu posiadam CD z instal software ktory zawiera dialer.exe program umozliwiajacy serfowanie po internecie.Oczywiscie jest username i haslo.

0
  • #4 15 Lut 2009 15:05
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

O ile dobrze odczytałem na szybko to to urządzenie działa jako modem 3G.
    Na PC powinno być zestawiane połączenie PPP.

Jeśli tak jest to każdy router z portem WAN RJ45 będzie w stanie to obsłużyć.

Dla 100% pewności musiałbyś podać ustawienia połączenia sieciowego na PC.

0
  • #7 15 Lut 2009 16:33
    shadow0013
    Poziom 34  

marlon.pl w linku który podałeś w ostatnim poscie masz rozwiązanie sprawy, pożycz od kogoś na chwilę jakiegoś switcha połącz kablami ethernetowymi modem - switch, następnie switch PC stacjonarny i switch laptop jak będzie działało zamiast switcha możesz wstawić AP. Nie znam sieci na modemach radiowych ale wydaje mi się że poprostu trzeba spróbować - nie będzie działało to stracisz trochę czasu.

0
  • #8 06 Mar 2009 13:55
    kuba2102
    Poziom 20  

marlon.pl napisał:
    Witaj!
    Pozwol ze opisze Ci szybko temat na pw niz na forum.Jako ze jestem z Edinburg poradzisz sobie z angielskim.Podaje Ci link do strony mojego dostawcy internetu Link http://www.mynow.co.uk/ Nie jestem specjalista w IT totez trudno jest opisac problem czy zasade dzialania czegos o czym nie ma sie za wiele pojecia.Dlatego tez korzystam z pomocy orum i jak widzisz temat znajduje sie w dziale "Sieci poczatkujacy".
    Zatem po przegladnieciu tej strony zapewne juz wiesz jaki rodzaj sieci posiadam.Uzywam dialera (aplikacji ) do polaczenia sie z internetem.Zakupilem wiec DI524 aby moc korzystac z sieci na PC i bezprzewodowo na laptopie.Po podlaczeniu wszystkiego wedlug instrukcji podczas instalacji routera sprawdza polaczenia z pc i wtedy instalacja zostaje przerwana.Jaka jest tego przyczyna?Pomoz jak mozesz.

Przyczyn przerwan instalacji moze byc wiele. Np. wersja jezykowa twojego systemu, jesli masz w jezyku PL lub np serwice pack 3 do jest latka systemowa ktora system automatycznie instaluje poprzez polaczenie internetowe. Za malo informacji podajesz. W czym konkretnie masz problem, w tym ze nie mozesz sie polaczyc bezprzewodowo czy ze nie mozesz zainstalowac modemu?

Zeby polaczyc sie przez Dialup nie potrzeba programow. Zobacz czy w polaczeniach sieciowych nie masz tego swojego modemu jesli tak to sprobuj na niego kliknac 2 razy i powinien sie polaczyc, tam tez mozna wpisac haslo i login

0