Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Ariston LI 42 - nie rusza

14 Lut 2009 00:27 5504 9
  • Poziom 9  
    Padła mi zmywarka ariston li42 po raz kolejny wolę uniknąć pseudofachowców z serwisu w którym była naprawiana po miesiącu stwierdzili że jest już gotowa i po kilkudziesięciu telefonach raczyli przywieżć ją do domu ... ale do żeczy pobiera wodę coś tam buczy ma chęć ruszyć następuje pojedyncze piknięcie zmiana programu samoczynnie ale nie zawsze) i wypompowanie wody takie są odgłosy całość trwa ok 3 minut zmywarka sucha filtry w środku umyte od nowości stosuję różne tabletki (w stylu co one nie potrafią) w filtrze na dole jest trochę wody ale to na umoczenie palca
  • Poziom 13  
    może pompa myjąca zablokowana
  • Poziom 9  
    Słychać tak jakby pobierała wodę coś chlupie pompa prubuje przełamać opór czegoś i ... następuje pikniecie(takie jak przy zmianie programu), wypompowanie wody (słychać bulgotanie) jeśli ustawie na inny niż zwykle program to w tym piknięciowym momencie przełącza się na inny program i wypompowuje wodę
  • Poziom 13  
    Musisz sprawdzić pompę myjącą czy nie jest zablokowana
  • Poziom 9  
    Witam
    Zakładam że jest ona(pompa) gdzieś pod spodem zmywarki i aby tego dokonać muszę zdemontować połowe zabudowy kuchni ??
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Bez tego i tak nic nie zrobisz. Z tyłu pompy na osi jest przeważnie nacięcie na śrubokręt (szeroki) spróbuj obrócić pompą. Można też bezpośrednio podłączyć jej 230V. Ale jeżeli nie masz doświadczenia to nie baw się z prądem.
  • Poziom 9  
    Podłączałem na krótko obie pompy i obie chodzą bez problemów. Wrazenie jest takie jakby ta pompa była za słaba aby ruszyć śmigła z wodą ale one też lekko chodzą Wcześniej wyłączyłem zmywarkę bo ta pół nocy wypompowywała już pustą zmywarkę nawet naczynia były już czyste i suche i ostudzene w nocy jest to szczegównie słyszalne. Skakanie między programami sugeruje programator ale ... Słychać wyrażnie jak zawór puszcza wodę chwilę póżniej woda jest wypompowywana A może gdzieś jest jakis bezpiecznik ??
  • Poziom 13  
    Jeżeli pompa odpływowa cały czas pracuje to masz problem z wyłącznikiem (aqua stop) to jest taki mikrowyłącznik przymocowany do pływaka ze styropianu na samym spodzie zmywarki.
  • Poziom 23  
    Witam sprawdź miernikiem grzałkę na przejście a następnie moduł czy niema wypalonych elementów
  • Poziom 9  
    Sprawdzałem wg wszystkich uwag ok Na programatorze nie zauważyłem przepalonych lużnych itp części i elementów, zmywarka ruszyła nawet coś umyła ale i tak program przeskoczył na spłukiwanie tak więc obstawiałbym programator uszkodzony