Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz LCD sterowany z portu LPT lub USB

14 Lut 2009 00:37 2356 2
  • Poziom 10  
    Witam,niedawno stałem się posiadaczem wyświetlacza graficznego którego kupiłem na aukcji internetowej.

Mam takie pytanie do użytkowników którzy mają o tym pojęcie.
    A wiec...
    Chciałbym podłączyć ten wyświetlacz do komputera,posiadam już kabel LPT i USB które chciałbym użyć do sterowania i zasilania tym wyświetlaczem.
    Wyświetlacz to DMF6104NB-FW

Posiada on 13 pinów oraz dwa kable po bokach.
    Czy ma ktoś z was schemat i program który będzie obsługiwał ten wyświetlacz?

Bardzo proszę o pomoc

Jeżeli temat jest w nieodpowiedniej kategorii proszę [b]moderatora o przeniesienie go do odpowiedniej.[/b]
  • Poziom 31  
    Czy ten LCD nie jest przypadkiem z terminala kasy fiskalnej sprzedawanego na allegro po 25zł bodaj ? Bo jesli tak to masz w tym terminalu jeszcze parę gratów potrzebnych do uruchomienia :) konkretniej sterownik SED1335 i przetwornicę do podświetlania. Jeżeli masz "goły" LCD to bezpośrednio go z lpt nie wysterujesz. Potrzebujesz w/w układ SED1335 (tylko w SMD) + Ram do niego + przetwornicę ujemnego napięcia dla zasilania LCD i drugą do zasilania lampy podświetlającej - chyba że ma diody ale jak wychodzą dodatkowe kable to raczej CCFL :) Do tego architektura LCD jest dual scan niestety :/ i ciężko będzie znaleźć soft który poprawnie na tym wyświetli - acz sam sed potrafi to załatwić tylko trzeba go przestawić programowo w taki tryb czego większość programów do LCD nie potrafi.
  • Poziom 10  
    Ten wyświetlacz kupiłem na eBay-u sam wyświetlacz.
    Żadnych elementów niema do niego.
    A wiesz może ile by kosztowały te wszystkie cześć co wypisałeś?
    Bardzo młody i początkujący elektronik/hobbista da sobie z tym rade?

Pozdrawiam