Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co sądzicie o słuchawkach 5.1 ? ZALMAN ZM RS6F

lasic100 14 Lut 2009 13:12 1941 4
  • #1 14 Lut 2009 13:12
    lasic100
    Poziom 15  

Witam,

Mam pytanie. Mam mozliwosc kupna tych sluchawek (uzywanych 3mce w bdb stanie) za 60-80zl. Są to ZALMAN ZMRS6F. Nowe kosztuja ok 160-180zł. I jak myślicie: Czy te słuchawki za tę cenę są dobre ? Jak się sprawuje ten system 5.1 ? Czy są jakies inne/lepsze słuchawki w tej cenie ? Czy opłaca się brać te ZALMANY ?

Czekam na uzasadnione opinie które nagradzam plusami. Będę b. wdzięczny za wszelką odpowiedź, pozdrawiam

PS. Jak sprawdzic czy moja plyta gł ma karte wbudowana 5.1 (Asus P4P800 se) Czy można kupić zwykłą karte dzwiekowa za 20zl 5.1 ?(Czy nie będzie ograniczać słuchawek)

Czy słuchawki 5.1 to "ściema" i lepiej brać stereo? (jakie w cenie ok 60zł - 80zł) ?

0 4
  • #2 14 Lut 2009 17:43
    karter
    Poziom 15  

Według tego http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=1104&katid=60&grupa=9 płyta obsługuje dźwięk 5.1, oczywiście powinien być wgrany sterownik dźwięku .Powinien być menadżer dźwięku Soundmax (miejsce gdzie można regulować głośniki , itd). Znaleźć go można (niebieska ikonka) na dole pulpitu w pasku, lub klikając w start, panel sterowania, urządzenia audio (jeśli dobrze pamiętam). Co do słuchawek, tak naprawdę najlepszy jest dźwięk 5.1 z odpowiednich głośników . Niestety wbrew pozorom niełatwo takie znaleźć. Większość głośników komputerowych w cenach poniżej 500 zł to szajs, jak jest z droższymi nie wiem, nie sprawdzałem. Ja korzystam z głośników (kolumn audio Qadral + sub) podłączonych do wzmacniacza 5.1 , a ten do komputera. Taki zestaw bije na łeb komputerowe głośniki. Co do słuchawek .Nie, nie jest to ściema, technologia 5.1 jest (wg mnie) krokiem naprzód.Jest to jednak kroczek mały i chyba na razie niespecjalnie udany. Kupiłem słuchawki Aero 5.1 Lognetmedia http://www.frazpc.pl/artykuly/440/Lognetmedia/AERO/51 .Zwróć uwagę na ilość przetworników. W praktyce system 5.1 w słuchawkach niezbyt się sprawdza .Jest dźwięk przestrzenny ale efektowi daleko do tego uzyskanego z głośników .Pewnie jest to związane z fizyczną odległością głośników (czy przetworników) od ucha słuchacza.Osobny roździał to jakość dźwięku ( w sensie barwy i dynamiki) .Sadzę, że dobre słuchawki stereo rozprawią się bez problemu z tymi 5.1. a myślę że za kwoty poniżej 130 zł (za nowe) można już coś sensownego kupić. Krótko jak zależy Ci na dobrym jakościowo dźwięku raczej dobre markowe stereo, jak wolisz nowinki, bierz 5.1 .

0
  • #3 14 Lut 2009 18:18
    lasic100
    Poziom 15  

Własnie cos slyszalem, ze w skluchawkach 5.1 dzwiek jest nienaturalny i po pewnym czasie trzeba od tego odpoczac. Jakies bys polecał słuchawki w cenie ko 80zl (Mogą być uzywane, o ile z Krakowa). Co do płyty gł. to mam sterownik dzwieku i soundmax. Czekam na opinie i pozdrawiam :)

0
  • #4 14 Lut 2009 22:30
    karter
    Poziom 15  

Napiszę tak .Używałem słuchawek bezprzewodowych Sony (tani model, podczerwień) jakość dźwięku słaba, Loewe (bezprzewodowe, średni model, dość kosztowne) jakość dźwięku słaba , Sennheiser HD 60 ,kablowe (do TV chyba),dość miło się słuchało ale nie była to górna półka. Może z Allegro AKG 414 aukcja 544899760 .Nie polecam ich (bo nie używałem ) ale kupując może wziąłbym je pod uwagę. Pewnie ktoś jeszcze coś doradzi.

0
  • #5 14 Lut 2009 23:52
    lasic100
    Poziom 15  

Dzięki, czekam na dalsze opinie

0