Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja zaplonowa Honda accord 1982 rok 1.6 poj. POMOC

mateuszwalcz 14 Feb 2009 13:22 1848 3
 • #1
  mateuszwalcz
  Level 11  
  Witam mam problem z podlaczeniem instalacji zaplonowej w silniku Hondy accord z 1982 roku. Silnik gaznikowy bez komputera, zaplon z modulem zaplonowym (bez mloteczka).

  Problem: brak iskry, pytanie brzmi. Jak podlaczyc to wszystko do kupy zeby dalo sie odpalic silnik ?

  Wspomne o tym , ze samochod byl odpalany nie raz i wiadoma sparawa ze dziala , tylko silnik z tego samochodu zostal wyciagniety i wszczepiony do lodki, teraz chcemy go z bratem odpalic ale nie bardzo mozemy to zrobic. potrzebny nam jest schemat instalacji zaplonowej lub prosta fachowa rada jak to zrobic.
  Za wszelkie informacje dziekuje ,pozdrawiam.
 • #2
  matimon22
  Level 25  
  Więc....
  Będą ci potrzebne:
  - miernik cyfrowy(z opcją mierzenia "prześcia" - czyli pospolitym pikaniem);
  - lutownica.

  Na początku trzeba by sprawdzić, czy impuls sterujący wychodzący z aparatu jest typu "indukcyjnego(najprawdopodobniej)", czy hallotronowy. Wystarczy przestawić miernik na "pikanie" i sprawdzić, czy na wyjściach cewki aparatu(dwa piny) pojawia sie pikanie przy kręceniu rozrusznikiem. Jeśli tak jest, to pozostaje tylko (jest to najprostrza sposób) podłączyć moduł zapłonowy z poczciwego POLONEZA na gaźniku wg schematu dostepnego na necie i po sprawie. Musi działać. Jest to najprostrze rozwiązanie, bo potzrebujesz tylko do tego modułu doprowadzić dwa przewody impulsowe z aparatu, masę, +12V po kluczyku oraz wyjście na cewkę zapłonową.
 • #3
  emeryt2
  Level 42  
  Opcję "przejścia " to masz jak żenisz się , ta jest ciągłości obwodu. Najlepszy próbnik to dioda LED w szereg z opornikiem 470 Ohm.
  Jeżeli się nie mylę , to z tego wieku japońce miały impulsator optyczny.
 • #4
  mateuszwalcz
  Level 11  
  jutro podzuce zdjecia tego silnika, moze bedzie latwiej zobaczyc jak to wyglada. Chcem zeby podlaczenie bylo jak najprostrze, jak najmniej kabli najepiej zeby to wygladalo jak podlaczenie swiatel w motocyklu WSK :D najprostrza wersja podlaczenia kabli :D