Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDS 585 - cieknie

14 Lut 2009 14:27 3193 8
  • Poziom 2  
    Witam,
    Pralka podczas prania cieknie. W gumowej rurze, która podłączona jest do bębna jest dziura. Pytanie czy jest sens ją wymieniać czy lepiej załatać?
    Czy to prawda, że ta pralka podczas prania bierze 120l wody?

Pozdrawiam,
    P.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    pepciu05 napisał:

Pralka podczas prania cieknie. W gumowej rurze, która podłączona jest do bębna jest dziura. Pytanie czy jest sens ją wymieniać czy lepiej załatać?

Tylko i wyłącznie wymienić.
  • Poziom 2  
    Jak wymienić to jak to zrobić. Ta rura wydaje się być przyklejona do bębna. Laik może sobie z tym poradzić?
    Pozdr.
  • Specjalista AGD
    To nie jest trudne, pralkę połóż na boku tak żeby zasobnik był na dole, rura z jednej strony ma obejmę skręcaną a z drugiej wklejaną na butapren do zbiornika.
  • Poziom 2  
    Dzięki, w poniedziałek kupie rurę i spróbuję to naprawić.
    ps. zasobnik to, to gdzie się sypie proszek?
  • Specjalista AGD
    pepciu05 napisał:
    Dzięki, w poniedziałek kupie rurę i spróbuję to naprawić.
    ps. zasobnik to, to gdzie się sypie proszek?
    To właśnie to.
  • Poziom 10  
    mam taką samą pralke .Warto zrobić , tak jak radzą .Dodam jednak ,że będąc w sklepie kup z mety dwa takie same gumowe "rury" i wymień obie , bowiem ta głębiej jest łatwiej wymienialna po zdemontowaniu tej pierwszej. Są identyczne i po ok.9 zeta. pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Dodam jeszcze,że nie polecam kłaść pralki na bok i zasobnikiem do gory bo mozna zalać programator ,lepiej położyć na plecy i do wymiany odkręcić filtr i pompę
  • Poziom 10  
    ja nie dawno wymieniałem obie "rury" - przechyliłem pralke na plecy i oparłem o ścianę pod katem ok 45 st. zabezpieczyłem przed osunięciem i od spodu przedniej strony jest całkiem dobry dostęp (zalegasz na podłodze z np.latarką).Powinieneś zrobić.pozdrawiam