Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piecyk gazowy termet 0089

z-byszek 14 Lut 2009 15:14 5203 5
  • #1 14 Lut 2009 15:14
    z-byszek
    Poziom 2  

Witam! Mam problem z piecykiem termet oo89 mianowicie problem polega na tym ze nie da sie zapalic swieczki a juz gdy sie zapali to po jakims czasie działania gasnie. Prosze o pomoc pozdrawiam

1 5
  • #2 14 Lut 2009 15:34
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Termopara do wymiany.

1
  • #3 14 Lut 2009 16:17
    z-byszek
    Poziom 2  

czy to jest ten czujnik co jest na górze ? na raznie go zmostkowałam i jest ok

2
  • #4 14 Lut 2009 18:43
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

to co zmostkowałeś,to czujnik ciągu.Mostkowanie go nie jest dobrym rozwiązaniem a już na pewno niebezpiecznym.Grozi zaczadzeniem!!!Termopara to ten metalowy element w płomieniu świeczki-ale wygląda,że nie on jest przyczyną twoich problemów.Jeżeli teraz piecyk działa poprawnie,to wymień czujnik ciągu-ten który zmostkowałeś,ipoproś kominiarza o sprawdzenie komina.

1
  • #5 15 Lut 2009 00:37
    druciksilesia
    Poziom 10  

do "z-byszek" - ten mostek dotyczy czujnika wypływu spalin. Po zmostkowaniu masz przepustkę na "tamten świat" - trzeba go wymienić, sprawdzić dlaczego nie ma ciągu. Jest to bardzo niebezpieczne! Nie chcesz chyba aby o tobie mówili w TV w czsie przeszłym! Prawdą też jest, że tego typy piecyki to przeżytek i najwyższy czas go wywalić i założyć nowy "bez świeczki" Poza tym piecyk, kuchenka i inne urządzenia gazowe powinny (zgodnie z przpisami) mieć coroczny przegląd przez fachowy serwis. Panowie którzy sprawdzają szczelność instalacji zazwyczaj nie mają takich uprawnień, oni tylko sprawdzają szczelność instalacji!

0
  • #6 18 Lut 2009 00:11
    n.kamil
    Poziom 10  

Witam,

W sprawie co rocznego przegladu piecyka, co nalezy sprawdzac przy takim przegladzie?
    Ja juz trzy razy ( raz na rok) wzywalem Pana gazownika do naprawy piecyka ( CELTIK) za kazdym razem wymienial ATS i kasowal mnie 300 zł.
    Problem sie powtarzal co roku.

A w sprawie naprawy...
    po zatkaniu ATS cisnienie cieplej wodu jest bardzo male, tak jakby pokretlo regulacji przeplywu bylo skracone na maxa, nawet jesli jest odkracone wody nie leci wiecej i na dodatek nie podrzymuje sie wtedy plomien.
    Czy z podanych przeze mnie informacji moze ktos powiedziec co sie zepsulo i czy warto jeszcze naprawiac? ( piecy CELTIK 10 letni)

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów