Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Termet GCO-13 - raz działa a raz nie.

tomekcorporation 14 Lut 2009 15:37 3069 3
 • #1 14 Lut 2009 15:37
  tomekcorporation
  Poziom 10  

  Witam mam taki problem z tym kotłem ponieważ raz działa a raz nie..
  Po sprawdzeniu wszystkich czujników i zaworów, świeczka się zaświeci na te kilka sekund na samym początku i gaśnie i w ten czas wyskakuje błąd E1 czyli podobno problemy z kontrolą świeczki, znajomy fachowiec co na co dzień się zajmuje takimi piecami stwierdził że wszystkie układy wykonawcze są sprawne natomiast wina być może leży w samym sterowaniu. Dodam że ten kocioł jest używany od 5 lat. Jeśli byłby ktoś taki kto byłby w stanie pomóc to byłbym mu bardzo wdzięczny.
  dodam jeszcze że tyle co odczytałem z płytki sterownika to Altronix mmtx prj4001

  Nie ukrywam że bardzo pomogłoby mi gdybym dysponował schematem tego sterownika, Jeśli by ktoś miał dostęp do niego i chciał się podzielić nim, to się polecam...:)

  0 3
 • #2 14 Lut 2009 18:30
  Tomasz Niedziela
  Poziom 12  

  Witam kolego, schematem tego jak i innych sterowników nikt nie dysponuje, nawet autoryzowani serwisanci Termet ich nie posiadają, możesz jedynie sprawdzić czy na płytce nie ma zimnych lutów - ze szczególną uwagą na układ kontroli płomienia. Napisz też co twój znajomy sprawdzał / mierzył i jakie były tego wyniki, jak wygląda elektroda jonizacyjna? Jest czysta? Może wypalona?

  0
 • #3 16 Lut 2009 00:57
  tomekcorporation
  Poziom 10  

  Elektroda jest podobno w porządku mierzyłem prąd nagrzanej elektrody i jest około 10 uA podobno w normie... A znajomy sprawdzał czujniki spalin, przepływu wody,oraz nie jest pomylona Faza w gniazdku. Nie dodałem w 1 poście że piecyk czas od czasu zapala się i pracuje normalnie (np. przy rozkręceniu sterownika zapalał się niemal zawsze za 2x, po skręceniu nie raz nie zapalił ani razu, pomimo odpowiedniego skręcenia , po ponownym rozkręceniu i skręceniu pracował już czas od czasu)

  0
 • #4 10 Sty 2013 14:40
  pies728
  Poziom 2  

  prawdopodobnie winny jest przekaznik ktory podaje zasilanie, a jak nie to sprawdz diody zenera

  Proszę poprawić błędy pisowni.
  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  mod - mirrzo

  0
  Szukaj w 5mln produktów