Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy technik elektronik czerwiec 2009?

marekzs3 29 Sie 2009 13:14 112920 759
  • #721 29 Sie 2009 13:14
    Longer1989
    Poziom 24  

Jeśli chodzi o teorię to co nieco trzeba wiedzieć, natomiast w części "praktycznej" chyba nic nie trzeba wiedzieć. Wystarczy przepisać wszystko do założeń, wyposażenie, i co mamy obliczyć, wykaz działań którego można się na pamięć nauczyć bo pasuje do wszystkich ćwiczeń, do tego namazać charakterystykę na podst, gotowej tabeli i 50% spokojnie już jest. Napisać dobry tytuł, podstawienie do gotowych wzorów i obliczenie to też nie wymaga wiedzy. W we wnioskach przepisać początek pierwszej strony z arkusza z zadaniem czyli opis działania urządzenia i 75% spokojnie jest a może nawet i więcej. Miejsca na pisanie na podstawie własnej wiedzy niestety nie przewidzieli. Takie jest moje zdanie

• SterControl
  • #722 29 Sie 2009 16:51
    PifkoB
    Poziom 10  

marcin9qw8 napisał:
    Jeśli chodzi o teorię to co nieco trzeba wiedzieć, natomiast w części "praktycznej" chyba nic nie trzeba wiedzieć. Wystarczy przepisać wszystko do założeń, wyposażenie, i co mamy obliczyć, wykaz działań którego można się na pamięć nauczyć bo pasuje do wszystkich ćwiczeń, do tego namazać charakterystykę na podst, gotowej tabeli i 50% spokojnie już jest. Napisać dobry tytuł, podstawienie do gotowych wzorów i obliczenie to też nie wymaga wiedzy. W we wnioskach przepisać początek pierwszej strony z arkusza z zadaniem czyli opis działania urządzenia i 75% spokojnie jest a może nawet i więcej. Miejsca na pisanie na podstawie własnej wiedzy niestety nie przewidzieli. Takie jest moje zdanie

A jednak na śląsku zdało zaledwie 35.7% osób. Sądzę, że na całą Polskę zdawalność będzie podobna, choć na stronie CKE nie widzę tabel.

Albo więc my jesteśmy tacy wybitni, albo cała reszta jest po prostu durna.

?

• #723 29 Sie 2009 18:58
    172541
    Użytkownik usunął konto  
  • #724 29 Sie 2009 21:20
    Grzegorz230V
    Poziom 16  

To i ja sie pochwalę

Teoria 100%
    przedsiębiorczość 100%
    -Laureat olimpiady innowacji technicznych

praktyka 78%

Ten punkt im sie chyba nie spodobał; opis sposobu pomiarów charakterystycznych parametrów :))

Najważniejsze że do przodu:)

Gratulacje technicy :)

• #725 30 Sie 2009 11:15
    nowikzdw
    Poziom 22  

Mnie również się udało :)

Teoria 80%
    Przedsiębiorczość 100%
    Praktyka 92%

Ważne że do przodu :)

• SterControl
  • #726 30 Sie 2009 19:11
    marcin.koz2910
    Poziom 25  

jedyne co wiem to to że zdałem :) ale co i jak to nie wiem bo dziś wróciłem z kajaków :P

u nas zdało 5 osób na 20 ludzi :/

• #727 30 Sie 2009 20:53
    PifkoB
    Poziom 10  

W mojej klasie zdało 8 na bodajże 18 podchodzących. Wygląda to to tak, że jeśli komuś zależało - to zdał. Reszcie nie zależało ;P

• #728 31 Sie 2009 06:06
    szwajda
    Poziom 2  

A tak btw to ten tytuł technika wielu pracodawców myli z samym ukończeniem szkoły. oznacza to ze osoby które ukończyły szkole ale nie zdały technika maja podobne szanse znalezienia pracy w tym zawodzie (to ze pewnie się nie sprawdza w tej pracy to już pomijam). Poza tym ilu z nas, techników po zdaniu egzaminu nie pokosiło się iść dalej w tym kierunku? Dla tych którzy się pokusili jasne jest zapewne to ze lepiej trzeba było się przyłożyć do mat lub fiz. żeby matura jakoś poszła lepiej, żeby się dostać tam gdzie byśmy chcieli.

• #729 31 Sie 2009 12:27
    ajdi5
    Poziom 10  

Dopiero dziś się dowiedziałem,że zdałem egzamin!
    Dyplom jest mi potrzebny do pracy,ponieważ już pracuję od roku i dopiero gdy będę miał dyplom to podpiszą ze mną umowę na czas nieokreślony i będę więcej zarabiać.
    Pozdrawiam wszystkich i gratuluję!

• #730 31 Sie 2009 14:03
    ŁukaszEK_ZENER
    Poziom 14  

Witam!
    Odebrałem właśnie dyplomik ;D
    PisI-74%
    PisII-95%
    Prak-90%
    U mnie w klasie na 25 osób zdały tylko 4 reszta opóściła salę po 20min. Żałosne...
    Pozdro technicy ;d

• #731 31 Sie 2009 15:35
    maniek1818
    Poziom 22  

Ja też dziś odebrałem (zgubiłem kod dostępu do serwisu oke to wiedziałem tylko tyle że zdałem) i własnym oczom nie wierzę:
    Pisemny:
    Część 1 100%
    Część 2 100%
    Praktyczny 92%
    Pozdrawiam :D

• #732 31 Sie 2009 15:58
    marcin.koz2910
    Poziom 25  

Część 1 - 74%
    Część 2 - 90%
    Praktyczny - 78%

Szału nie robi ale liczy się tytuł :) Pozdrawiam Techników i życzę powodzenia przy powtórkach dla tych co się im nie udało.

Dodano po 2 [minuty]:

P.S. Najbardziej mnie rozwaliło to co pisze na tej kartce Suplement do dyplomu... punkt 3. Profil umiejętności i kompetencji <hahaha> ciekawe ile z tego dała każdemu z Nas szkoła bo jak dla mnie to 40% :D reszta to moja prywatna nauka...

• #733 31 Sie 2009 16:16
    maniek1818
    Poziom 22  

marcin.koz2910 napisał:
    . Profil umiejętności i kompetencji <hahaha> ciekawe ile z tego dała każdemu z Nas szkoła ...

-projektować proste układy elektroniczne :D (nie pamiętam abym w szkole Coś projektował :|

• #734 31 Sie 2009 16:36
    marcin.koz2910
    Poziom 25  

maniek1818 no na przykład hehe

• #735 31 Sie 2009 17:13
    danieldaniel47
    Poziom 13  

Ja pamiętam jak na warsztatach, dali nam stare lutownice oporowe
    i kazali łączyć rezystory na ocenę.

Nic w szkole nie projektowaliśmy jedynie w domu się bawiłem.
    Poza łączeniem przewodów na pracowni według schematu.

• #736 31 Sie 2009 17:48
    maniek1818
    Poziom 22  

Cytat:
    i kazali łączyć rezystory na ocenę.

Heh, ja jedynie zarabiałem kable instalacyjne i z 6 drutów kratę # lutowaliśmy. MEN powinien się tym zająć. Albo porażką były zajęcia na warsztatach polegające na "zakupie KITU" i pytaniem czemu Nie działa :D
    Kto jutro idzie do szkoły :?:

• #738 01 Wrz 2009 06:09
    szwajda
    Poziom 2  

No to przetrawcie to :D... ja na warsztatach robiłem młotki na tokarce z kumplami (tak nam kazali). I tak sobie staliśmy w bezpiecznej odległości 3 m od maszyny i z zaciekawieniem obserwowaliśmy postęp tego "ciekawego" procesu.

Młotek wyszedł krzywy :D

Coś tu nie gra z tym naszym szkolnictwem chyba.

• #739 01 Wrz 2009 10:29
    Otaku9
    Poziom 23  

Ja Jak przynosiłem własne projekty do szkol to oceny dostawalem :D a tak prócz tego to każdy z nas robił ściemniacz w 2 klasie (wszystko przekopiowane z paczki DIY :D ).
    Najbardziej mi szkoda że wogle nie potrafie programować :( tylko może diodke zaświece lub buzzer ns DSM-ie :[

• #740 01 Wrz 2009 13:24
    jarecki1989
    Poziom 24  

A u mnie w klasie na 20 osób zdało 15 :D Dobry wynik. A moje osiągi to:

Teoria
    1- 88%
    2- 95%

Praktyka 95%

• #741 01 Wrz 2009 23:25
    mkpl
    Poziom 37  

Ha widzę że nie tylko ja miałem ambitne warsztaty :D zapowiadało się świetnie. Układ na ne555 migającą dioda na PCB ! (ależ się cieszyłem pierwsza pcb termotransferem) układ działał... skończyło się na tym że odpalałem całej grupie układziki bo nie dawali rady (wszyscy mieli lutownice TOYA z promocji) no a potem nauczyciel widząc entuzjazm klasy dał nam do regeneracji dzwonki kopalniane...
    Odkręcanie zardzewiałych śrub, zdzieranie rdzy szczotkami drucianymi malowanie :| (No ale ja byłem zwolniony z tych katuszy i mogłem sobie w spokoju polutować co nieco:D

Jeszcze jedno czego można się doczepić to praktyki. Co do diabła elektronik robi w kopalni na praktykach? Wyginanie haków czy mycie półeczek na lampowni wiele z elektroniką wspólnego niema oraz to, że 10 osoby chciały specjalność informatyka/telekominikacja (już dobrze nie pamiętam) to nie bo dla 10 osób się nie opłaca otwierać etat nauczycielowi i mu płacić taniej wyszło 25 osób dać na specjalizację automatyki górniczej :|

Ale tak czy siak szkoda mi było z tamtąd odchodzić ;)

• #742 02 Wrz 2009 00:19
    Otaku9
    Poziom 23  

Ja praktyki miałem w warsztacie samochodowym. Myłem samochody, zamiatałem, sprzątałem, naklejki usówałem. Najgorsze w tym że ja sie wogle nie znam na samochodach i w sumie to tego nie lubię :-)

Dodano po 0 [sekundy]:

Ja praktyki miałem w warsztacie samochodowym. Myłem samochody, zamiatałem, sprzątałem, naklejki usówałem. Najgorsze w tym że ja sie wogle nie znam na samochodach i w sumie to tego nie lubię :-)

• #743 02 Wrz 2009 10:10
    Chief100
    Poziom 10  

Teoretyczny -64%
    Przedsiębiorczość - 85
    Praktyczny - 94%

Miodzio

• #744 02 Wrz 2009 10:55
    jarecki1989
    Poziom 24  

No to ja widzę że wy ostro mieliście ;P Ja praktyki miałem w hucie ale na dziale utrzymania ruchu z automatyki. Najnowsze układy sterowania wszystko w pełni zautomatyzowane poznawaliśmy sposoby programowania sterowników jak i tworzenie grafiki do paneli operatorskich HMI i wiele innych. W szkole na pracowniach każda grupa co miesiąc robiła projekt a to na układzie cyfrowym a to na analogowym i na koniec robiło się na tym badania, na warsztatach w 2 klasie też było ciekawie 3/4 zajęć z elektroniki wytrawianie płytek itp i reszta zajęć wiercenie, toczenie, frezowanie itp. Także ja nie mam na co narzekać ;)

• #745 03 Wrz 2009 10:53
    Miechonet
    Poziom 20  

ETAP I......................................... 74% MIN 50%
    ETAP II.........................................85% MIN 30%
    ETAP PRAKTYCZNY........................ 86% MIN 75%

• #747 04 Wrz 2009 15:26
    Zlata_n
    Poziom 14  

82 / 85 / 90

Jestem z siebie dumny ;) i ciesze sie z tytułu :)))
    u mnie w klasie zdało 8 osob na 28 ...

Chciałem podziekowac wszystkim ludziom z elektrody którzy pomogli mi przyswoic duzoooo cennych informacji ktorych w szkole z zyciu bym sie nie dowiedzial ;) Dzieki chłopaki ;)

ELEKTRODA ROX !

• #748 04 Wrz 2009 16:15
    baklazan1906
    Poziom 9  

Z tego co czytam wasze posty to strasznie mało osób u was zdało egzamin...
    Ja od tego roku chodzę do 4 kl technikum i u mnie w poprzednim roku szkolnym zdało 70% osób. Ciekawe jak będzie teraz...
    Chodzę do Technikum łączności w Krk.

• #749 04 Wrz 2009 21:14
    robcio_89
    Poziom 14  

ja na praktykach przez pewien czas robiłem młotek...ale tak jest od lat w mojej szkole :/ a jak miałem miesieczne w 3 klasie to siedziałem w sklepie komputerowym i nabijalismy sie z klientów :D
    szkoła nie przykładała się do tego żeby przekazać nam jakąś wiedzę praktyczna... pozostawała edukacja w domu i elektroda.pl :) ale ważne że jest dyplomik :) no a od października studia

• #750 07 Wrz 2009 17:51
    xXcarlossXx
    Poziom 9  

heh ja mialem 76% / 100 % / 78%

dodam ze byo to moje drugie podejście do technika elektronika i cieszę się że już ostatnie ;] pozdrawiam techników i paratechników ;]