Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telestar 9980DWA CROMA chassis PT90 złe wymiary obrazu

13 Lut 2009 18:22 2278 8
  • Poziom 20  
    Witam, czy może ktoś podpowiedziec jakiej wartości są kondensatory w w/w tv oznaczone CD03 oraz CD64 blokujace kolektor HOT-a-elmor368
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Witam. CD03 - 2,2nF/2kV, a CD64 - 1nF/2kV. Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Dziękuję za info. Jeśli w przyszłości trafi sie taki egzemplarz to zostałem oswiecony i już wiem, że to chassis PT90. Pozdrawiam elmor368
  • Poziom 20  
    Moderowany przez Mirek Z.:

Scaliłem dwa tematy dotyczące jednej naprawy.
    Proszę nie przesadzać! ;)

Witam , proszę o pomoc . Podstawową usterką w tv były zwęglone dwa kondensatory CD03 i CD64. Po ich wymianie odbiornik startuje, ale mam zawężony w pziomie obraz w standardzie 16x9 ok 3cm po obu bokach. Na schemacie zassanym z Bazy schematów nap.systemowe powinno być 145V, natomiast jest 131V, podstawiałem CP18 47UF/250V nic to nie zmieniło. Pozatem mam duże rozbieżności między schematem a naprawianym odbiornikiem, brak w układzie UAP1 oraz szeregu elementów. Sprawdziłem również konensatory w okolicy HOT, wszystkie O.K. Już nie wiem do czego sie doczepic, prosze o pomoc może ktoś spotkał sie z podobnym przypadkiem. Pozdrawiam elmor368.
  • Poziom 17  
    Na płycie masz Pr. do regulacji U sys. Jak to nie pomoże to wymien te lizaki na 1n5/3kv.
  • Poziom 20  
    Witam lizaki CD03 iCD64 wymieniłem na początku naprawy. Nap Usyst reguluje sie w granicach 126 do 136V.Ale po poczytaniu postów dotyczących naprawy Telestara wszedłem w serwis i udało mi sie rozszerzyć obraz , tylko w dalszy ciągu nie jestem przekonany co do Usys,
    ale zobaczę na wygrzewaniu odbiornika jak sie będzie zachowywał.
    Pozdrawiam elmor368
  • Moderator
    Różne kineskopy - różne napięcia.
    Jak nie masz miernika do sprawdzania napięcia żarzenia, to sprawdź napięcia na scalaku pionu - te powinny być zgodne ze schematowymi dla każdej wersji płyty.

Przestawienia nastaw pamięci przy tym uszkodzeniu się zdarzają.

Pozdrawiam.

Edit: Po scaleniu tematów zauważyłem podane wcześniej wartości kondensatorów.
    W praktyce są one często tej samej wartości - 2n2/2kV.
  • Poziom 20  
    Witam faktycznie po wymianie CD 64 zamiast 1nF/2kV założyłem 2,2nF/.2kv i obraz jest prawidłowych wymiarów, dzieki za podpowiedzi zamykam temat elmor368