Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki mostek ?

eeeeee 13 Kwi 2004 18:54 864 12
  • #1 13 Kwi 2004 18:54
    eeeeee
    Poziom 10  

Ja mam mały problem:)? otórz mam kolumne na dwoch alphardach LW1200 w pudle 90 L i chce to podłączyć pod jedno wyjście (tą 1 kolumne) do wzmaka Technicsa 4x40. Można to ponoć podłączyć przez tzw. mostek. Moje pytanie brzmi czy to wszystko jedna jaki to mostek i czy to nie będzie sprawiać problemów (bo słyszałem że mogą przez to pojść końcówki mocy przy wzmaku)?

Z góry dzięki :) :D :D

0 12
  • #2 13 Kwi 2004 21:55
    irek2
    Poziom 40  

Moze bys cos dokladniej napisal!
    jaka impedancja tej kolumny?
    Dlaczego masz tylko jedna?
    Co za problem podlaczyc ja do jednego kanalu?
    I skad wiesz ze ten wzmak ma 4*40W? a moze ma 2*40W a tylko wyjscia na 4 glosniki? No i przy jakiej impedancji ma te 40W?

0
  • #3 14 Kwi 2004 14:42
    eeeeee
    Poziom 10  

1-W kolumnie są 2 głośniki o impedencji 4 ohm, ale kolumna jest 8 ohm, gdyż głosniki są połączone szeregowo.
    2-Bo nie stać mnie na drugą :)
    3-Chodzi mi o to by kolumna dostała większej mocy (moj wzmak ma dwa wyjścia A i B. Pod A można podłączyć dwie kolumny, a ja chce podłączyć jedną pod A)
    4-Ponieważ na allegro znalazłem kiedyś taki sam jak mój a tam podali nawet więcej niż 4x40, ale ja twierdze że on nie ma więcej niż 2x40 :) i wzmak jest 8 ohm-wy

To wiesz coś na temat tych mostków (gdzie można je kupić i czy to wpłynie negatywnie na wzmak) ?

DZIĘKI :)

0
  • #4 14 Kwi 2004 16:05
    Sound Wave
    Spec od akustyki

jak wzmak jest 8 ohm to po zmostkowaniu minimalna impedencja głośników to będzie 16 ohm..... bezpieczniej podłącz 1 głośnik pod jeden a 2 pod 2 kanał.... większa szansa że wzmak przezyje

0
  • #5 14 Kwi 2004 21:17
    eeeeee
    Poziom 10  

no tak ale to jest kolumna (która posiada jeszcze głośnik wysokotonowy)
    I sory, że nie sprecyzowałem dokładnie wzmak ma impedencje A 8-16 ohm; B-8-16 ohm

0
  • #6 14 Kwi 2004 21:53
    Sound Wave
    Spec od akustyki

czyli pewnie tylko do a mozesz podłączyć 4 ohm.... zmień zwrotnice i zrob układ 2,5 way..... taniej cie to wyjdzie niz mostek.....

0
  • #7 14 Kwi 2004 23:15
    eeeeee
    Poziom 10  

wojciech ty coś nie rozumiesz, albo ja (pewnie ja) :)

kolumna jest 8 ohm bo głośniki są połaczone szeregowo.
    Wyjście A ma impedencje od 8 do 16 ohm.
    Ja che podłączyć jedną kolumne pod to wyjście.

I co to jest układ 2,5 way ?Jak taniej to jestem ciekaw:D

0
  • #8 14 Kwi 2004 23:37
    irek2
    Poziom 40  

Ten wzmacniacz jest zwyklym wzmacniaczem stereofonicznym. Ma dwie koncowki mocy a nie cztery! Cztery ma tylko wyjscia do glosnikow. Ciekawe czy mozna wybierac miedzy kolumnami A,B i A+B? to wazne.
    Jesli A+B obsluguje to jaka moze byc impedancja tych kolumn. Z tylu powinno byc napisane A 4-16om, B 4-16om, A+B 8-16om. Jesli tak nie jest to nie powinno sie mostkowac wzmaka.
    Druga sprawa to jesli zmostkujesz wzmak to bedziesz mial wzmak MONOFONICZNY! nie wiem czy ci na tym zalezy ale skoro masz jedna kolumne to pewnie mono cie zadawala.
    Radze podlaczyc ta kolumne do jednego kanalu.

0
  • #9 15 Kwi 2004 00:00
    sauron9
    Poziom 21  

eeeeee napisał:

To wiesz coś na temat tych mostków (gdzie można je kupić i czy to wpłynie negatywnie na wzmak) ?

tego się nie kupuje:) tylko robi poprzez odpowiednie połączenie ze sobą końcówek. Modyfikujesz 2-kanałowy wzmacniacz i obie końcówki wzmacniają jeden kanał. Z tym, że jeżeli są dostosowane do kolumn min. 4ohm, to w mostku możesz podłączyć min. 8ohm (dla min. 8ohm --> min. 16ohm). W Twoim przypadku po zmostkowaniu będziesz mógł podłączyć kolumnę min. 16ohm, więc mostek u Ciebie odpada. Już prościej się chyba nie da...

0
  • #11 16 Kwi 2004 18:33
    eeeeee
    Poziom 10  

Sory ze tak troche nie na temat, ale jestem ciekaw czym różni się sopran magnesowy tubowy od kopułkowego ?

dzięki i jeszcze raz sorka :)

0
  • #12 17 Kwi 2004 09:49
    Edzioman
    Poziom 13  

Takiego połączenia nie da się wykonać. Przełącznikiem we wzmacniaczu wybierasz która para kolumn jest aktywna A czy B. Podłącz tą kolumnę do jednego z wyjść A lub B, na prawdę to będzie optymalne połączenie.

P.S Podejżewam, że tam wzmacniacz już jest zmostkowany, ale to tylko podejżenia bo nie znam modelu

0
  • #13 18 Kwi 2004 18:21
    irek2
    Poziom 40  

sopran tubowy to taki sopran kopolkowy z dolaczona przed nim tubka ktora zwieksza jego glosnosc.

0