Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Metalowy kolektor zamiast plastikowego do LPG.

Tomasz 13 Apr 2004 19:22 2924 4
 • #1
  Tomasz
  Level 18  
  Witam. Moze ktoś z kolegów ma doświadczenia związane z zamianą kolektora plastikowego na metalowy przy montażu instalacji gazowej i zechce podzielić się spostrzeżeniami. :)

  Pozdrawiam
  :bye:
 • #2
  krzemo
  Level 14  
  Najlepiej sprawdź co ci proponują bo z tego co wiem to najczęściej jest to szajs zrobiony z zespawanych rur a co za tym idzie inna charakterystyka przepływu powietrza i kłopoty z pracą na paliwie i może nawet na gazie.
  Czasami można spotkać odlewane żeliwne ale są marnie wykonane.
  Zadecydujesz sam ale dokładnie sprawdz to co ci proponują.
 • #3
  teges

  Level 21  
  W pełni popieram krzema wymiana kolektora na pospawany metalowy to jedna wielka kicha samochód żle chodzi na benzynie no i na gazie również a przyczyną tego są karby powstale podczas spawania.Druga sprawa to żle zrobione gniazda wtryskiwaczy i powierzchnia przylegania do silnika a co się z tym wiąże to nieszczelności i zasysanie lewego powietrza /falowanie obrotów na biegu jałowym/.Napisz jaki to samochód może wystarczy zabezpieczyć kolektor odprężnikami.
 • #4
  Tomasz
  Level 18  
  Właśnie o to chodziło, prosta, rzeczowa odpowiedź. Nie widziałem tego kolektora.Nie wiem jak jest wykonany. Czy warto inwestować w jego wymianę. Człowiek, który oferuje te kolektory twierdzi,że nie ma problemów z jego użytkowaniem. Faktycznie trzebaby go obejrzeć.

  Co do samochodu, to jest to Berlingo z silnikem 1,4i z 98 roku. Kolega ma też takie auto i instalację z mikserem, jeździ już ponad rok bez problemu.W kolektorze ma tylko jeden zawór zabezpieczający. Podobno miał kilka strzałów , ale szczęśliwie bez żadnych konsekwencji. Nie wiem co zrobić, bo wszedzie gdzie pytam (zakładach LPG), to chcą mi montować na "dzieńdobry" wtrysk za 4tyś. :? natomiast zwykła instalacja to połowa tej kwoty,więc jest się nad czym zastanawiać. Gdyby to było nowe auto to pewnie bym się zdecydował, ale ten ma już 6 lat, nie wiadomo ile będę nim jeździł, sami wiecie -czy jest sens :?:

  Pozdrawiam :wink:
 • #5
  rmdyzio
  Level 11  
  witam . święta racja że te kolektory to kicha ,ich wykonanie jest straszne,ale założyłem ich naprawde dużo i po drobnych poprawkach nawet pasują. apropo kolektora plastikowego w twoim samochodzie ,to widziałem taki rozerwany pomimo zabezpieczeń (klapa 30, 2X40).
  pozdrawiam.