Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP-135c - odłączenie czujnika poziomu tuszu

Mike013 11 Jan 2013 17:33 107639 56
    User removed account
    User removed account  
    teresako
    Level 10  
    Dziękuję wszystkim za cenne rady, dzisiaj wymieniłam 2 tusze i jak na razie drukuje i tak często nie czyści głowicy, nie odłączam jej od prądu.Wszystko jest OK
    romcelin
    Level 1  
    Drukarka brother dcp 135 nie widziała czerwonego koloru nawet po wymianie tuszu.
    Włożyłem czerwoną karteczkę i na zmianę czyściłem i drukowałem kilka razy wyjmowałem wkłady i czekałem chwilę po kilku wydrukach zaczęło się robić czerwono na kartce.Pomogło
    pelykan
    Level 11  
    To ja jeszcze opiszę drukarkę Brother MFC465CN. Patent z zaślepieniem "okienka" działa. Faktycznie to jest to wystający fragment obudowy pojemnika z tuszem (powyżej otworu z którego płynie tusz do drukarki) (mówię o tuszu LC1000 ) w którym porusza się mechaniczny czujnik poziomu tuszu. Miałem na ekranie komunikat o kończeniu się tuszu w zbiorniczku. Zakleiłem to miejsce taśmą izolacyjną i ten sam kardridż z b. małą ilością tuszu po uruchomieniu drukarki zameldował się jako pełny.

Co do czyszczenia dysz na postoju drukarka robi to od czasu do czasu. Ja mam ją cały czas podłączoną do gniazdka do prądu i wyłączoną z przedniego panelu. Jest tak faktycznie na czuwaniu. Pobiera minimalną ilość energii (sporo poniżej 10 W), ale czasem musi sobie sama "dmuchnąć" w dysze - tak dla zdrowotności. Efekt jest najlepszy kiedy siedzi się w nocy. Cisza, spokój, półmrok, coś tam się dłubie przed kompem - pełne skupienie ... i nagle pst, pst, pst ... drukarka zaczyna sobie czyścić dysze. Wyświetlacz na obudowie chyba ciemny bo się nie włącza (nie pamiętam dobrze bo dawno na to już nie trafiłem) ale jak wspomniałem ekran ciemny a drukarka wydaje z siebie jakieś dźwięki i po chwili cisza. Efekt - bezcenny ... - (przypuszczam, że moja mina też) . :D
    essential
    Level 10  
    Do wszystkich, którzy mają problemy z DCP 130C i komunikatem "brak tuszu" pomimo, że jest tusz w zbiorniku.. rozwiązanie z wylutowaniem czujników podane przez usera rozan99 również u mnie zadziałało. A więc wszystkim zainteresowanym polecam to sprawdzić. :!:

Swoją drogą problemy z produktami Brothera to jest to co opisuje film pt. "Spisek żarówkowy" :idea: - szczególnie polecam część dot. drukarek. Jeżeli nie widzieliście to bardzo polecam, powinien być gdzieś w necie (na you tube zrobili z tym czystki) - niedługo dojdzie do tego, że trzeba będzie zrzucić cały internet na dysk :cry:

Jeszcze raz wielkie dzięki dla rozan99
    rozan99
    Level 16  
    Po wylutowaniu czujników drukarka działa mi już bezbłędnie pół roku. Zauważyłem, że poziom tuszu wskazywany na wyświetlaczu spada i spadł już na poziom minimalny (jedną kreskę) we wszystkich kolorach. Mimo tego nadal drukuje. Odpięcie wtyczki od czujników, włączenie drukarki, wyłączenie, podpięcie wtyczki i włączenie drukarki, w tym przypadku nie przywraca maksymalnego poziomu tuszów. Ciekawe tylko czy na tym minimalnym poziomie już tak zostanie "na zawsze" i będzie nadal drukować czy kiedyś wyskoczy błąd braku tuszu. Pożyjemy, zobaczymy :-)
    Swoją drogą ładnie sobie wymyślili, że poziom tuszu spada na podstawie „elektroniki” czyli ilości wydrukowanych stron a nie wg rzeczywistego stanu tuszu w pojemnikach. Tak, racja, jest to tzw. „planowane postarzanie produktu”. Towar ma podziałać określony czas (okres gwarancji) a później masz kupić sobie nowy.
    Pozdr.
    rozan99.
    Dulan
    Level 26  
    rozan99 wrote:
    Po wylutowaniu czujników drukarka działa mi już bezbłędnie pół roku. Zauważyłem, że poziom tuszu wskazywany na wyświetlaczu spada i spadł już na poziom minimalny (jedną kreskę) we wszystkich kolorach. Mimo tego nadal drukuje. Odpięcie wtyczki od czujników, włączenie drukarki, wyłączenie, podpięcie wtyczki i włączenie drukarki, w tym przypadku nie przywraca maksymalnego poziomu tuszów. Ciekawe tylko czy na tym minimalnym poziomie już tak zostanie "na zawsze" i będzie nadal drukować czy kiedyś wyskoczy błąd braku tuszu. Pożyjemy, zobaczymy :-)
    Swoją drogą ładnie sobie wymyślili, że poziom tuszu spada na podstawie „elektroniki” czyli ilości wydrukowanych stron a nie wg rzeczywistego stanu tuszu w pojemnikach. Tak, racja, jest to tzw. „planowane postarzanie produktu”. Towar ma podziałać określony czas (okres gwarancji) a później masz kupić sobie nowy.
    Pozdr.
    rozan99.

Wepniesz czujniki znowu i zatwierdzisz, że tusze są nowe. Odepniesz czujniki znowu i masz przez następne pół roku prawidłowe wskazania.
    tradusio
    Level 2  
    Nie wykrywało mi kartridża z żółtym kolorem. Rozebrałem drukarkę, wymontowałem układzik dokladnie tak jak rozan99 i wylutowalem czujniki. Teraz nie wykrywa czarnego... i pewnie reszty takze.

A moze, zakladajac, ze wylutowalem "na szybko", zostalo troche tej cyny w tych otworach i jest dalej przeplyw energii i nie wykrywa tuszy przez to(poniewaz rozan99 ma te otwory puste).
    delmarabu
    Level 2  
    Witam
    Sposób rozan99 u mnie też zadziałał.. dzięki!!! i podpowiadam że u mnie wołał o czarny i wylutowanie samego czujnika od czarnego nie pomogło... dopiero wylutowanie wszystkich ustawiło poziomy tuszów na max
    rozan99
    Level 16  
    tradusio miałeś inną drukarkę i Ci nie zadziałało. Ten trik działa na dcp-135c ;) Nie wiem jak na innych brotherach ;).
    delmarabu ja juz mam poziom na min we wszystkich kolorach i tylko zmieniam tusze, zadnych bledow nie ma i sobie drukuje i drukuje ;)
    szellboy
    Level 1  
    ja rozwiązałem problem zaklejając taśmą izolacyjną miejsce na kasecie, gdzie ten czujnik wchodzi. Teraz wysysam kasety do samego dna :) Brother DCP-135c - odłączenie czujnika poziomu tuszu
    Dulan
    Level 26  
    szellboy wrote:
    ja rozwiązałem problem zaklejając taśmą izolacyjną miejsce na kasecie, gdzie ten czujnik wchodzi. Teraz wysysam kasety do samego dna :) Brother DCP-135c - odłączenie czujnika poziomu tuszu

I słusznie, ja to samo robię.
    dr_Henio
    Level 16  
    rozan99 wrote:
    ja juz mam poziom na min we wszystkich kolorach i tylko zmieniam tusze, zadnych bledow nie ma i sobie drukuje i drukuje ;)

Daj znać co z drukarką? Drukuje nadal mimo min stanu czy się zatrzymała?
    rozan99
    Level 16  
    dr_Henio wrote:
    Daj znać co z drukarką? Drukuje nadal mimo min stanu czy się zatrzymała?

Pomimo wskazywania minimalnego poziomu tuszu, drukarka cały czas drukuje :) Jak mnie denerwowała to teraz zacząłem ją lubić bo mi się już nie buntuje z "brakiem tuszu" ;) Pzdr ;)
    dr_Henio
    Level 16  
    W tej drukarce jest tylko ten jeden na kolor czujnik poziomu tuszu? Nie ma oddzielnego na obecność kardridza?
    rozan99
    Level 16  
    dr_Henio wrote:
    W tej drukarce jest tylko ten jeden na kolor czujnik poziomu tuszu? Nie ma oddzielnego na obecność kardridza?

Jest tylko ta jedna płytka z czujnikami.
    sprintter
    Level 2  
    Mam drukarkę DCP-135c i problem wcześniej opisany z zepsutym czujnikiem poziomu tuszu. Chciałbym zgodnie ze wskazówkami wylutować czujniki z płytki ale zupełnie nie wiem jak wyciągnąć tą płytkę z czujnikami z drukarki. Próbowałem zdjąć część obudowy znajdującą się pod skanerem ale bez rezultatów (zatrzymały mnie jakieś zatrzaski).

Może jest jakaś inna droga by wyciągnąć tą płytkę?

Bardzo proszę o wskazówki osób, które to robiły.
    datexws
    Level 14  
    W drukarkach brothera z osobną listwą czujników dla poziomu a osobną dla obecności cartdridgea ten trick nie działa ponieważ oba zestawy czujników są w jakiś sposób zmatrycowane ze sobą i trzeba by oszukać oba zestawy czujników. Natomiast po całkowitym odpięciu listwy z czujnikami od poziomu tuszu drukarka wyświetli błąd obecności termistora NT1 sygnalizującego zawilgocenie urządzenia.
    Condor59
    Level 8  
    Mam taki problem - DCP-135 C - wszystko niby działa, tylko okienko pokazujące poziom tuszu jest nieaktywne - pod XP było O.K. - pod windows 7 nie działa, kolor ikony matowy, napis Offline, okienka BK Y C M puste - gdzie może być problem ?
    datexws
    Level 14  
    Z opisu wnioskuje iż wygląda to na problem z doborem sterownika pod win7.
    Condor59
    Level 8  
    Dzisiaj spróbowałem od początku - odinstalowałem drukarkę, usunąłem zbędne foldery, wyczyściłem rejestr i ponownie zainstalowałem drukarkę zgodnie z instrukcją, sterowniki instalują się automatycznie - są pobierane z internetu.Efekt identyczny j/w.
    Condor59
    Level 8  
    Nie wiem do końca jak to zrobiłem - ale po skorzystaniu z w/w uwag dotyczących sterowników udało się, za co BARDZO DZIĘKUJĘ !!!
    gulson
    System Administrator
    Raport:

Quote:

witam, wiem że temat stary ale chcialbym dodać nową odpowiedź, ponieważ znalazłem inny sposób na rozwiązanie problemu, być może się komuś przyda. "witam, temat stary ale chciałem się podzielić z Wami moim rozwiązaniem. otóż mam brothera j315w. mam w nim zasilanie atramentowe CISS. po ostatnim uzupełnieniu atramentu za chiny nie chciała mi wykryć czarnego pojemnika. próbowałem patentów z zaklejaniem oczka, odłączaniem zasilania itp. chciałem nawet już brać się za rozbieranie drukarki i wylutowanie czujników. ale popróbowałem jeszcze i udało się. dodam że mój ostatni pojemnik (magenta) działa również jako zamknięcie klapki zakrywającej tusze (wystaje kawałek plastiku który naciska pewnie na jakiś przycisk, drukarka myśli że klapka jest zamknięta, mimo że mamy dostęp do tuszy) oto co zrobiłem: na wyświetlaczu komunikat o braku tuszu czarnego. wyciągam tusz czerwony (otwarcie klapki) wyciągam czarny i żółty zamiast czarnego wkładam np żółty, w tym momecnie wykrywa mi czarny wkładam czerwony (zamykam klapkę) na wyświetlaczu komunikat o braku żółtego bez wyciągania czerwonego (otwarcia klapki), wyciągam żółty i wkładam czarny na swoje miejsce następnie wyciągam czerwony i instaluję żółty tym sposobem mam wykryte wszystkie tusze nie obiecuję że każdemu zadziała, nie wiem czemu ale u mnie zadziałało, widoczenie jest jakaś różnica między tonerem czarnym a żółtym warto spróbować przed rozbieraniem drukarki Pozdro
    wujek_123
    Level 2  
    zrobilem tak jak kolega wyzej napisal wylutowalem czujniki i wszystkie problemy zniknely ;) nawet stary tusz oryginalny niby pusty jeszcze drukuje ;D