Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o pomoc przy budowie subwoofera

14 Lut 2009 22:38 1142 3
  • Poziom 9  
    Witam. Chcę się przywitać gdyż jestem tu nowy. Potrzebuję pomocy w budowie subwoofera bazującym na głośniku Firmy RH Sound. model HR-15100 PRO, 15" i mocy 800watt max 400RMS. link tego głośnika : http://www.elektroakustyka.pl/default.aspx?site=4&catID=25&prodID=762
    na stronie tej firmy niema zbyt dużo danych na temat tego modelu gdyż jest to nowość. Zakupiłem ten głośnik gdyż jego waga, moc, dopracowane wykonanie wskazują na w miarę dobry sprzęt. Jestem zmuszony skierować się do Was koledzy po fachu z prośbą o pomoc a mianowicie jaka obudowę zbudować aby
    grało to fajnie niskim i czystym basem. Myślałem nad obudową Bass Reflex. Proszę pomóżcie co do wymiarów obudowy, jej pojemności, wielkości otworów bass reflexu itp. Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Właściwie to nie ma do tego głośnika żadnych parametrów.
    Możesz albo zrobić obudowę tak, żeby to grało albo spróbować samemu pomierzyć głośnik jeśli masz jakiś lepszy miernik uniwersalny (ważne, żeby miał pomiar AC najlepiej z zakresem 200mV lub chociaż 2V) i zrobić obudowę w większym stopniu dopasowana pod ten głośnik.
  • Poziom 9  
    NO mam taki miernik z takimi wartościami... jak mam dokonać pomiaru i co mi to da??
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Prośba o pomoc przy budowie subwoofera

Nie jest to może najlepszy sposób pomiaru parametrów, ale jak się dobrze postarasz to parametry powinny mieć rozrzut nie większy niż 20%. Osobiście porównywałem tą metodą z pomiarami za pomocą JIGa i programu Speaker Workshop i udało mi się uzyskać rozrzut parametrów mniejszy niż 15%, a np. Fs zmierzysz dokładnie. Jak chcesz dobry generator akustyczny na kompa to wal na PW.