Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Switch internetowy jeden z dwóch

15 Lut 2009 00:15 5884 7
  • #2 15 Lut 2009 00:43
    Szymon Tarnowski
    Poziom 27  

Fajny projekt, ale za dużo tych przekaźników. Wystarczyłyby dwa, bo ani z POE to nie będzie działać (koncepcyjnie nie widzę zastosowania) ani gigabit ethernet nie zadziała dobrze na takich kabelka.
    Czy testowałeś wydajność takiego połączenia tzn ilość błędów transmisji itp. Przypuszczam że jeśli byś poskręcał odpowiednie pary kabelków to by ilość błędów spadła.

Ja bym ten projekt zrobił trochę inaczej, użył typowego switcha i wersję przekaźnika wyłącznie z opcją rozłączania (2 gniazdka). Podłączasz sieć i komputer priorytetowy do swicha a komputer drugi przez "przekaźnik". Jako komputer priorytetowy działa to ma sieć przez switch i odcina drugi przez przekaźnik. Przy odpowiedniej zaprojektowaniu całości wystarczyłby tylko jeden przekaźnik odcinający linie nadawania od komputera drugiego do switcha.

• #3 15 Lut 2009 01:15
    911676
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 14 Paź 2009 15:33
    Bigfoot
    Poziom 25  

Podaj prosze dokladnie model przekaznika, ktorego uzyles w projekcie. Jest to zwykly przekaznik czy sygnalowy? Testy sugerowane przez kolege Szymona Tarnowskiego na pewno okazalyby sie interesujace. Na pewno caly galimatias ukladu wplywa na jakosc transferu, nawet jezeli dziala, to liczba bledow transmisji jest bezsprzecznie wieksza. Sam bede niedlugo podchodzil do podobnego zagadnienie - stad moje zaintresowanie - z checia uslysze wiecej opini o tym/ takim urzadzeniu.

BF

• #5 01 Lis 2009 01:50
    911676
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 23 Lis 2009 09:21
    Bigfoot
    Poziom 25  

Dzieki za odpowiedz. Mnie glownie nurtuje pytanie, na ktore caly czas nie potrafie znalezc odpowiedzi: jaki prad (jakie natezenie) plynie w takim ethernetowym przewodzie. Rzecz jasna, ze sa ta ultrakrotkie impulsy kwadratowe, o napieciach powiedzmy kilka volt, ale jakie prady? Jak je okreslic? Czy jezeli napiecie sygnalu (roznicowego w przewodzie ethernet) podziele przez impedancje wejsciowa portu RJ45 to otrzymam ten prad? 2V / 100 ohm = 20 mA?

BF

• #7 29 Lis 2009 21:08
    911676
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 02 Gru 2009 17:47
    Bigfoot
    Poziom 25  

Mi chodzi o minimalny limit natezenia pradu, ktory moze byc przalaczany przez przekaznik. Standardowy przekaznik pracuje poprawnie z pradem rzedu kilku miliamper lub wiekszym, z mniejszym moze miec problemy. Stad wiec moje pytanie jak maly jest prad w przewodzie ethernetowym.

BF