Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel corsa b 1,2 problem z odpaleniem,ogień w gaźniku.

PRAKTIKER 15 Lut 2009 09:59 9608 11
  • #1 15 Lut 2009 09:59
    PRAKTIKER
    Poziom 13  

Witam posiadam opel corsa b 1.2 który nie chce zapalić ,nie wiem czy to zwykły zbieg okoliczności czy to jest coś związanego z tym co zrobiłem ,a mianowicie .Samochód jeździł do czasu jak postanowiłem zmienić filtr powietrza,filtr oleju ,olej i uszczelkę pod zaworami.Po wymianie tych rzeczy i po przejechaniu 5km silnik zaczął spadać na obrotach i po chwili wskakiwać na bardzo wysokie ,trwało to ok. 3sek.i ustało , po przejechaniu kolejnych 5km samochód zaczął sie dusić i zgasł za skrzyżowaniem i nie chciał odpalić,poczekałem 10min. i odpalił, jakoś dojechałem do domu i zostawiłem go w spokoju.Następnego dnia rano samochód już nie odpalił.Iskra jest paliwo się leje a w gaźniku pojawia się ogień nie wiem co się dzieje z tym autkiem proszę o jakieś sugestie z góry dziękuje.

1 11
  • #2 15 Lut 2009 11:03
    Marekwsoelektronik
    Poziom 9  

kolego moż go przegrzałeś i zawory puszczają albo szklanka mu sie przypiekła. chyba że rozbierałeś rozrząd i żle go złożyleś to też może być przyczyną

0
  • #3 15 Lut 2009 12:42
    PRAKTIKER
    Poziom 13  

Po 5km czy 10km jazdy to chyba bym go nie przegrzał jeszcze w zimę,a paska rozrządu nie ruszałem ,nie wiem o co chodzi z tą szklanką?.

0
  • #4 15 Lut 2009 13:15
    Stanisław 1
    Poziom 16  

Sprawdź ustawienie rozrządu ,kopułka aparatu zapłonowego kąt wyprzedzenia zapłonu . Podaj czy masz gaźnik czy jednopunktowy wtrysk.

0
  • #5 15 Lut 2009 13:16
    jacek gąbka
    Poziom 10  

czy przy pracach naprawczych ni poprzekładałeś kabli zapłonowych na świecach ?sprawdz kolejność zapłonu

0
  • #6 15 Lut 2009 13:21
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Corsa B 1,2 na gaźniku? ciekawe

0
  • #7 15 Lut 2009 13:30
    Stanisław 1
    Poziom 16  

Sam byłem tym gaźnikiem zaskoczony dlatego zadałem pytanie czy to jest gaźnik czy jednopunktowy wtrysk.

2
  • #8 15 Lut 2009 13:32
    Usunięty
  • #9 15 Lut 2009 16:18
    PRAKTIKER
    Poziom 13  

Przepraszam że jednopunktowy wtrysk nazwałem gaźnikiem ale nie jestem mechanikiem samochodowym i nie znam się dokładnie na samochodach.Chciałbym dodać że przy tym silniku nie ma kopułki przerywacza tylko jest elektroniczny moduł zapłonowy.

0
  • #10 15 Lut 2009 19:49
    Stanisław 1
    Poziom 16  

Podłącz pod komputer i odczytaj usterki w nim zarejestrowane,porównaj temperaturę silnika odczytaną a rzeczywistą.

0
  • #11 15 Lut 2009 20:18
    scal12
    Poziom 19  

W corsie B 8v 1,2 jest kopułka z palcem to coś po prawej stronie do czego wchodzi jeden przewód od cewki i cztery wychodzą do świec,podłączenie komputera nic nie da ,jak chcesz zdiagnozować błędy to w złączu diagnostycznym zwierasz dwa piny AiB i zaczyna Ci migać kontrolka na desce rozdzielczej.Dokładny sposób tej diagnozy znajdziesz na forum

1
  • #12 17 Lut 2009 17:10
    PRAKTIKER
    Poziom 13  

Mój aparat zapłonowy wygląda tak .Najprawdopodobniej jest on uszkodzony lub czujnik halla ,ale jak to sprawdzać bez podstawiania ,czy jest jakiś sposób????

Opel corsa b 1,2 problem z odpaleniem,ogień w gaźniku.

Moderowany przez robokop:

Wątek był raportowany, o czujnikach Halla w Oplach, sposobach ich sprawdzania i ich usterkach zostało napisane dosłownie wszystko - nie ma sensu powtarzanie tych samych porad w coraz to nowszych tematach.Proszę użyć funkcji "Szukaj". Regulamin pkt. 8.1 oraz 16. Zamykam - proszę zwrócić się o otwarcie w przypadku postępów w poszukiwaniu usterki.

2
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo