Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka do trawy - robot

sornell 15 Lut 2009 12:13 10168 4
  • Kosiarka do trawy - robot

Figaro to robot kształtem przypominający robaka. Stoi na 6 nogach i ma 2 ręce. Potrafi poruszać się w każdym kierunku, nawet po nierównej nawierzchni. Na jednej z rąk zamontowany jest nóż obrotowy służący do koszenia trawy. Do wyznaczania pola pracy robota służą słupki z nadajnikami ultradźwiękowymi. Figaro potrafić przycinać trawę na różną długość, a nawet tworzyć różne kształty na trawniku (litery, obrazki). Po pracy w ogródku Figaro potrafi rysować, tańczyć i grać na pianinie (zobacz film na stronie autora). Projekt oparty jest na nowoczesnym PIC32, który steruje m.in. 18 serwomechanizmami, modułem RF, USB, czujnikami podczerwieni. Na stronie źródłowej dostępne schematy oraz kod źródłowy.

Kosiarka do trawy - robotKosiarka do trawy - robot

Źródło: http://www.mypic32.com/web/guest/contestantsprofiles?profileID=34754

Fajne!
  • #2 15 Lut 2009 23:11
    djarecki
    Poziom 14  

Świetny projekt jestem ciekawy czy istnieje możliwość przyspieszenia układu bo wydaje się dość wolny

• #3 16 Lut 2009 21:33
    fankas
    Poziom 9  

mswietny ale:
    dosc woolny
    pytanie na jak dlugo wystarczaja te akumlatory?
    no i takie mam wrazemie ze nadaje sie tylko do trawnikow o mallej powierzchni i o regularnym ksztalcie bo duze powierzchnie moglyby mu zajac troche czasu

jednakze jestem pelni podziwu projektu

p.s ciekawe jak sie zachowuje po zetknieciu z mulda czy tez nierownosciami trawnika nie wzpominajac juz o kamieniach

• #4 17 Lut 2009 21:51
    wojtek999
    Poziom 16  

Fajny robot, ale do koszenia trawy to on raczej się nie nada. Chyba że autor wyeliminuje te podskoki robota przy chodzeniu, bo inaczej trawa będzie wyszczerbiona.

• #5 19 Lut 2009 12:11
    marszalek_duck
    Poziom 17  

ja widziałem raz takiego koszącego jeżdżącego z trzema kołami. Może jakby przerobił zwykła kosiarkę???