Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ewt13620 - hałas przy obrotach w jedną stronę

bectrux 15 Lut 2009 13:59 1170 3
  • #1 15 Lut 2009 13:59
    bectrux
    Poziom 9  

Witam,

Kupiłem nową pralkę electrolux EWT13620 i zaobserwowałem przy drugim praniu, że gdy pralka obraca bęben w jedną ze stron to wydobywa się dość dziwny hałas (być może z silnika) - świszczenie/grzechotanie... Nie wiem jak długo jeszcze popierze... Czy jest to już powód do wzywania serwisu?

Pozdrawiam,
    B.

0 3
  • Pomocny post
    #2 15 Lut 2009 16:58
    Andrzej G
    Specjalista AGD

To jest efekt niedotartych szczotek w silniku. Na pewno głośniej pracuje silnik w kierunku przeciwnym do kierunku wirowania ponieważ w tą stronę silnik wykonuje znacznie mniej obrotów. Z czasem dźwięk ten powinien zmaleć w miarę docierania szczotek.

0
  • #3 15 Lut 2009 17:07
    bectrux
    Poziom 9  

No właśnie... gdy zrobiłem kolejny raz pranie to zgrzyt był już mniejszy i zacząłem się trochę uspokajać. Teraz prawie go już wcale nie słyszę. Dzięki za potwierdzenie, że to nic poważnego:)

0
  • #4 15 Lut 2009 17:53
    And41x1
    Poziom 25  

Wszystko dokładnie tak jak napisał Andrzej G.
    Warto jednak sprawdzić, czy coś nie wpadło do zbiornika. Wystarczy ręcznie pokręcić bębnem i posłuchać z kąd dochodzi dźwięk.
    W opisie usterki, mowa jest o zgrzycie, a ja spotkałem się kilka razy z takim, jednokierunkowym hałasem, kiedy w gumowym wylocie z bębna, tkwił metalowy fiszbinek z biustonosza.

0