Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beretta Ciao II 21 esi turbo - Brak zapłonu (iskry)

15 Feb 2009 14:02 9644 7
 • Level 9  
  Mam taki problem z tym piecykiem a mianowicie zapala mi się czerwona dioda. Zadzwoniłem po serwis przyjechał pan podregulował, odkurzył wyczyścił elektrode i 100 zł z dojazdem skasował a dioda dalej się zapal na czerwono. Oczywiscie jak przyjechał to akurat wszystko działało. Po rozmowie powiedział ze przyczyn może być kilka i powiedział zebym zaobserwował jak sie piec po restercie zachowuje. Wiec stwierdziłem że nie ma zapłonu brak jest iskry i po ok 7s na piecu zapala się czerwona dioda. Miał ktoś taki przypadek i wie jakie to są koszty.
 • Helpful post
  Heating systems specialist
  Być może trzeba będzie wymienić moduł zapłonowy - taka płytkę elektroniczną wetkniętą w płytę główną. Jej koszt to 246 zł netto.
 • Helpful post
  Level 12  
  Kolego, jak kociołek zachowuje się po rozszczelnieniu komory spalania? Okazuje się, że kotły z zamkniętą komorą spalania bardzo często cierpią na usterkę presostatu spalin, który najpierw sprawdza układ odprowadzenia spalin, następnie uruchamia wentylator w celu przewietrzenia komory spalania i jeżeli wszystko jest ok to dokonuje zapłonu. Wygląda na to, że to właśnie presostat powoduje w/w problem, po rozszczelnieniu komory się okaże - jeżeli odpali to presostat, jeżeli nie to poszukamy dalej. Czekam na odpowiedź.
 • Level 9  
  Mogę to sprawdzić w momencie gdy się zapali czerwona dioda, a z tym piecem jest tak że w dzień pracuje normalnie a dopiero w nocy i nad ranem robi takie problemy i nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje ale zaraz jak złapie awarie to tak zrobie i napiszę jak się zachowuje.
 • Helpful post
  Level 11  
  witam,
  po pierwsze
  kotly turbo nie cierpią na usterkę presostatu tylko na instalatorów ktorym niechce się czytać instrukcji montażu,a w szczególności zasad dotyczących komina-ODPOWIEDNIA DO SYSTEMU I DŁUGOŚCI KRYZA(zamontwoana fabrycznie w kotle niezawsze jest ok i dlatego dają jeszcze dwie i wcale nie jako gadżety ani do zabawy)
  po drugie
  test elektroniki-presostat rozwarty-praca wentylatora-presostat zwarty-zaplon.
  presostat nic nie sprawdza i nie załącza wentylatora,tylko wentylator ma zewrzeć styki presostatu.
  na presostacie podane są parametry jego pracy,należy podpiąć manometr pod wentylator i zobaczyć jakie daje podciśnienie.
  starczy na temat komina
  czerwona lampka-przyczyn może być kilka
  ntc,moduł zaplonowy,transformator zaplonu,plyta główna i jeszcze trochę.
  faktycznie znalezienie usterki może być upierdliwe,ale zadzwoń do serwisu,umów się niech ci podepnie któryś element-jego zdaniem najbardziej prawdopodobny poczekajći klika dni jak będzie ok to rozliczenie a jak nie to kolejny-uważam że każdy autoryzowany pójdzie na to.
  ja bym zaczął od modułu zapłonowego

  pozdrawiam serdecznie
 • Level 9  
  Moduł zapłonowy jest już zamówiony, w czwartek lub w piątek będzie u mnie serwisant. To się okaże czy to była trafna diagnoza. Dam znać na forum jak się piec zachowuje po wymianie modułu. A narazie dzięki wszystkim za podpowiedzi.
 • Level 11  
  Witam! Często pada przekażnik od wentylatora 24V 5A Takamisawa Pozdrawiam
 • Level 9  
  Witam, był serwisant wymienił moduł zapłonowy i na razie piec chodzi, mam nadzieje że teraz piec będzie normalnie działał. Dzięki wszystkim za pomoc.