Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Unitra wymienić czy przerobić??

15 Lut 2009 15:46 1218 6
  • Poziom 21  
    Witam,
    Posiadam Wzmacniacz WS-4421 eksportowa wersja diory. Wzmacniacz po kompletnej renowacji wymieniłem wszystkie tranzystory jakie znajdują sie we wzmacniaczu (przedwzmacniacz-nisko szumowe) wszystkie kondensatory na nowe uruchomiony został system opóźnionego załączania kolumn i zabezpieczenia przeciw stałemu napięciu na wyjściu. Więc wzmacniacz w pełni sił ale... Napędza Altusy 110 na oryginalnych tonsilach ale dużo mocniejszych
    wysokotonowy jak w Altusach 300 GDWT 9/100 (60W wiecej)
    średniotonowy seryjny12/60
    niskotonowy 25/80 (40W wiecej)
    jak słucham głośniej to juz wzmacniacz nie daje rady:/ teraz się zastanawiam nad wymianą trafo na toroida 300W 2x28W
    i kupieniem tego: http://www.nordelektronikplus.pl/oferta_det.asp?show=0&g=26&pg=26&sg=1&id=28&los=0,6442505
    albo szukać nowego wzmaka??
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Nie wkładaj do tego wzmacniacza wymiana trazsformatora dużo da zastosuj transformator na wyższe napięcie i zmień tranzystory na mocniejsze, zmień kondensatory i bedziesz miał mocny wzmacniacz o dobrych parametrach .

Dodano po 14 [sekundy]:

Nie wkładaj do tego wzmacniacza wymiana trazsformatora dużo da zastosuj transformator na wyższe napięcie i zmień tranzystory na mocniejsze, zmień kondensatory i bedziesz miał mocny wzmacniacz o dobrych parametrach .

Moderowany przez dj-MatyAS:

Nie dość, że dwa razy to samo to jeszcze bez sensu.
    Najpierw "...Nie wkładaj do tego wzmacniacza..." (domyślnie chodzi chyba o transformator), a zaraz potem : "...dużo da zastosuj transformator na wyższe napięcie ..."
    Ogólnie porada bez sensu.
    Regulamin p.12
    Ostrzeżenie.

• Poziom 21  
    Witam,
    koledze chyba chodzi o wkładanie nowej końcówki a nie trafo...
    hmmm jaka moc wyciągnę? wzmacniacz już troszke jest przerobiony ma zamiast diod mostek 35A (troche przesada ale taki miałem :P ) filtrowanie 6800uF/50. czytałem gdzieś ze dowalaja 2 parę końcowych równolegle ale podobno nie daje efektów?? teraz mam BD911/912 w zasadzie one juz duzo potrafią:)myślałem kiedyś na BD249/250 ale chyba sterujące trzeba będzie inne?? jaki trafo masz na myśli??
    Wzmacniacz gra super tylko mocy brakuje:/
    co z reszta układów? jak podniosę napięcie to układy zabezpieczające będą inaczej pracować itp..
    pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Tak chodziło mi o końcówkę, przy trafie 300W możesz osiągnąć ok 100 W na kanał ale to już dużo trzeba zmienić, tranzystory, kondensatory na wieksze napięcie, a z resztą układów trzeba dorobić stabilizator który dostarczy odpowiednie napięcia do zasilania. Najlepiej taki jak sa teraz, A druga para tranzystorów da ci to że będziesz mógł podłączyć do wzmacniacza kolumny 4 Ω, Jak chcesz miec te 100 W to zasilanie musi być ok 2x40V po wyprostowaniu, tylko bedziesz musiał przerobić chłodzenie, Nie wiem czy ta przeróbka ci sie opłaci bo trzeba pół wzmacniacza zmienić. Chba lepiej bedzie sprzedać ten i kupić o wiekszej mocy, chyba ze masz juz potrzebne elementy, albo możesz tanio kupić .
  • Poziom 21  
    jeszcze nie kupiłem nic do przeróbki. pisałeś o napięciu ±40V ja teraz mam ±38V ...2V tyle zmieniają? ja myślałem o napięciach rzędu 45-50V
    co dokładnie muszę zmienić? kondensatory wiadomo chociaż większość kupowałem na 63V
    AA mm w domu zasilacz (trafo kondy mostek...) z ONKYO A-9510 napięcie za filtrem 52V pod obciążeniem spada do 48-46V może da się je zastosować?
    wyciągnę coś więcej na tych BD911? albo jak da mBD249??
  • Poziom 18  
    masz takie napięcie i tylko tyle mocy np jabel j35 przy 2x40V ma 100W 4Ω. A jaka ten zasilacz ma moc ?
  • Poziom 21  
    ja własnie tym zasilałem Jabla J-35:) w zyciu chyba z 10 takich poskładałem spokojnie chodził na 52V :) trafo ma około 200W moze 250 kondy 10000uF
    mostek bez oznaczen:P ale ja juz w tej WS mam 35A :)