Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny pulpit z sieci LAN

marijuz 15 Lut 2009 17:04 2700 2
  • #1 15 Lut 2009 17:04
    marijuz
    Poziom 18  

Witam. Mój komputer czerpie internet z rutera , który rozsyła internet jeszcze do innych komputerów , więc można powiedzieć , że mój komputer łączy się z internetem przez sieć lan. Chciałem ustawić sobie na nim zdalny pulpit , żeby móc na innych komputerach z poza sieci lan przeglądać swój komputer. użyłem programu VNC , ale , żeby się połączyć muszę wpisać swój wewnętrzny ip. Nie wiem co wpisać , kiedy łączę się przez komputer z poza sieci. Ustawiłem nawet serwer dynDNS , ale on nie pomógł mi - łączy się z ruterem , a nie z moim komputerem. Czy ktoś wie , co mogę zrobić?

0 2
  • #2 15 Lut 2009 17:11
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Trzeba na routerze przekierować port ustawiony w VNC na IP komputera do którego chcesz mieć dostęp.

0
  • #3 15 Lut 2009 21:56
    marijuz
    Poziom 18  

już mi się udało , popełniłem błąd w ustawianiu serwera. Wpisałem w nim ip zewnętrzne , a chodziło oczywiście o moje wewnętrzne ip. Temat do zamknięcia , wszystko działa i dziękuję osobom , które próbowały mi pomóc

Dodano po 4 [godziny] 34 [minuty]:

a jednak nie , odświeżam temat , trzeba było wpisać ip zewnętrzne. Ale pomimo skonfigurowania routera (w internecie znalazłem dokładną instrukcje jak to zrobić) nie udało mi się połączyć z adresu dynDNS.

Dodano po 3 [minuty]:

dodam jeszcze , że próbuję się łączyć przez przeglądarkę , i jak wpisuję wewnętrzne ip to wszystko działa sprawnie , widzę swój własny pulpit, ale na innych komputerach to już nie działa. Ewentualnie proszę o jakieś inne programy do zdalnego pulpitu przez przeglądarkę.

0