Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CZY KTOŚ ŁĄCZYŁ?: KOMP(serwer) <=> router <=> sw

arkady_ 13 Kwi 2004 23:19 1479 14
  • #1 13 Kwi 2004 23:19
    arkady_
    Poziom 10  

witam
    Chciałbym sie zapytac czy ktos łączył sieć w taki sposób z udostępnianiem łącza internetowego?
    np. net z neostrady na serwer (win98 lub linux) z serwera na router poźniej switch i kompy. Czy ktoś próbował? czy wogóle bedzie działać? i jaki router nalezy zastosowac? Nie znalazlem nic takiego na forum a szukałem dlugo wiec teksty ze jest na forum malo wazne :P . wazniejsze jest gdzie sie miesci takie info. chciałbym sprobowac ale nie jestem pewien jaki router by w takiej konfiguracji sprawnie działał?chce tak sprobowac wiec prosze o wszelakie podpowiedzi.
    dzieki za wszystkie rady
    pozdrawiam.
    ja mam w swoim lokalu wiec z telekomy nie musicie sprawdzac mnie :)kto ma neo z podzialem poza lokal to niech NIE kozysta z tzw POMOCY Z TELEKOMY :)lepiej samemu naprawic chyba ze padnie modem z tp
    tak wszystko bedzie git!

0 14
  • #2 14 Kwi 2004 15:34
    solcon
    Poziom 19  

witaj
    rozumiem iż chcesz mieć serwer wystawiony na zewnątrz ( np: www, ftp) a potem router do rozdzielenia na kilka kompów

jeśli serwer chcesz to serwer może być odrazu routerem

lub inaczej
    router może przekazywać część informacji do konkretnej maszyny na której będzie www ,ftp

lub router może wszystkie odwołania z zewnątrz przekazywać do konkretnej maszyny jednocześnie udostępniając internet innym (ukrytym)

jest wiele możliwości !

pozdrawiam

0
  • #3 14 Kwi 2004 15:36
    xbaj
    Poziom 19  

Skoro modem podłączony jest do kompa (serwera) to proponuje router programowy (bo rozumiem, ze pewnie chodzi o modem przez usb): np WinGate albo WinRoute. Dokladasz sieciowke do kompa, z niej ciagniesz linie do switch'a i wszystko!

0
  • #4 21 Kwi 2004 12:49
    arkady_
    Poziom 10  

hmmm tak modem na usb sa dwie sieci w jednym lokalu jedna jest obslugiwana przez program firmowy a druga nie .chodzi o to by zabezpieczyc ta siec pierwsza ,czyli postawic tzw. dwie zapory jedna to serwer a druga to router . czy sie tak da podlaczyc by dzialalo wszystko .
    chce polaczyc funkcjonalnosc serwera z routerem . pozdrawiam

0
  • #5 21 Kwi 2004 13:09
    techrys
    Poziom 28  

Na serwerze stawiasz linuxa. Wkładasz dwie sieciówki - jedna do obsługi jednej sieci, druga do obsługi drugiej sieci. Tworzysz dwa konfigi firewalla według własnego uznania i potrzeb - możesz te sieci tak odseparować że nie będą wiedziały o wzajemnym istnieniu. Do tego dwa konfigi dhcp z różnymi klasami adresów ip i wszystko samo działa. A za $ na router idziesz po polepszacz humoru :wink: żeby lepiej się nad tym pracowało :wink:

0
  • #6 21 Kwi 2004 13:43
    arkady_
    Poziom 10  

dzieki ale ja to wiem chodzi mi o to czy tak bedzie chodzic lubie ekspeymenty najwyzej router wezme na fakture :)

0
  • #7 21 Kwi 2004 15:25
    elektryk
    Poziom 42  

arkady_ napisał:
    dzieki ale ja to wiem chodzi mi o to czy tak bedzie chodzic
    Będzie działać tylko kwestia konfiguracji.

0
  • #8 23 Kwi 2004 09:11
    arkady_
    Poziom 10  

HMMM no tak a jaki router najlepiej zastosowac ?
    sprzetowy czy programowy ?pozdrawiam

0
  • #9 23 Kwi 2004 10:57
    techrys
    Poziom 28  

Router zrób sobie na linuxie. Będzie full wypas :)

0
  • #10 26 Maj 2004 17:10
    arkady_
    Poziom 10  

wiem ze bylby fuul wypas ale chyba o co innego pyatlem czy to tak trudno odpowiedziec na proste pytanie ?
    eehhh zawsze tak jest jak zadaje ktos pytanie ze chce zrobic tak to ktos musi dodac te trzy grosze .rozumiem ze to jest pomocne ale jak ktos to pokresla ze chce tak a nie inaczej to chyba zrozumiale co to oznacza ?
    to na tyle :P
    Pozdrawaim

0
  • #11 26 Maj 2004 23:24
    Świr
    Poziom 34  

Linux, linux, linux - wszędzie linux...
    Ja szukam jakiegoś opisu, lub gościa który mi wyjaśni "jak dla blondynki" jak zainstalować Debiana. Wszystkie opisy jakie do tej pory znalazłem to zaczynają się od: "zakładam, że poprawnie zainstalowałeś system... ", ale JAK go poprawnie zainstalować.
    Niestety nie każdy potrafi tak sam od siebie tworzyć firewale i inne głupoty w linuxie - to nie jest takie proste jak instalacja programu w windowsie :!:
    ...

0
  • #12 26 Maj 2004 23:44
    Przemysl
    Poziom 11  

Wystarczylo wpisac w google "instalacja Debiana" i na dzien dobry wyskoczylo -> http://galeria.asterix.wonder.pl/woody_ins
    Przebieg calej instalacji wraz ze screen'ami 8) A zreszta jaka trudnosc jest w instalacji Debiana... Bootujemy komputer z pierwszej plyty i praktycznie klikamy dalej, dalej, dalej... :) A pozniej polecam m.in. http://debian.one.pl/ , http://debianusers.pl/

Świr napisał:
    to nie jest takie proste jak instalacja programu w windowsie
    Popracuj troche na Linux'ie a zmienisz zdanie... ;)

0
  • #13 29 Maj 2004 01:38
    killerx
    Poziom 11  

JA POLECAM JAKIŚ DOBRY RUTER Z obsługą FIREWALEM ,NAT/PAT ,i podziałem pasma

wszystko co da się zrobić na linuchu to da się zrobić na ruterku a tak na dobrą sprawe to linuch stara się emulować działanie rutera

rozumiem że masz łącze z internetem, serwer(jakiś jaki ma być zabezpieczony), siec lokalną,własny komp?

możesz zrobić każdą częśc sieci na innych pulach adresowych i full rutin all to all i blokować częśc dostępów na firewolku

albo zrobić każdą częśc sieci na innych pulach adresowych i ustawić reguły rutingu

0
  • #14 29 Maj 2004 13:25
    arkady_
    Poziom 10  

dzieki ale juz zrobilem bo jakbym mial czekac na jakas konkreta odpowiedz tujtaj do chyba bym se strzelil w leb ehh
    dzieki

0
  • #15 26 Lip 2005 14:57
    viper555
    spec od auto-elektro

Witam,sorry ale chciałbym odwołać sie do tego tematu jeszcze raz.Tzn:
    jestem laikiem w serwerach itp,szukałem dużo i czytałem ale nie znalazłem tego co mnie interesowało mianowicie:
    -mam neostrade 128TP
    -chciałbym rozbić ją na ok 3-kompy
    -chciałbym zrobić to poprzeż komputer (mam możliwość na strychu )
    -chciałbym aby ten komputer był jednocześnie serwerem pod www
    -jaki komp powinen sie sprawdzić w takiej konfiguracji?
    -czy nie bedzie to wszystko smigać slimaczo wolno u innych(chodzi o www)
    Bardzo prosze o odpowiedz lub linka,przeszukałem elektrode ale dokładnie takiego przypadku nie znalazłem.Pozdro

0