Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarnia do drewna- jak zbudować?

lefi 15 Lut 2009 19:49 32283 13
  • #1 15 Lut 2009 19:49
    lefi
    Poziom 11  

Witam, chciałbym zbudować małą suszarnię do drewna dla swojej stolarni.
    Może ktoś z forumowiczów posiada jakieś doświadczenie w tym temacie.

3 13
  • #2 04 Mar 2009 18:47
    Micoss
    Poziom 17  

Pracowałem w firmie co wykonuje suszarnie do drewna

8
  • #3 11 Mar 2009 07:41
    lefi
    Poziom 11  

To może podzielisz się swoją wiedzą lub masz jakieś materiały dotyczące budowy suszarni.

0
  • #4 11 Mar 2009 07:47
    Micoss
    Poziom 17  

Pytaj oto co Cię interesuje a na PW już Ci podałem adres stronki. Pozdrawiam

2
  • #5 29 Wrz 2009 19:54
    DREWREM
    Poziom 1  

czy mogli by Państwo podzielić się swoimi uwagami na temat budowy takiej suszarni ?
    Pozdrawiam

1
  • #6 30 Wrz 2009 10:46
    J. Kleban
    Poziom 25  

Jesli masz jakis teren do skladowania drewna to odradzalbym budowe suszarni.
    1) mimo powszechnego ich uzywania i nowych rozwiazan nigdy nie zastapia naturalnego suszenia.
    2)Blad w procesie suszenia moze kosztowac utrate ( zniszczenie) materialu.
    3)Koszt suszarni a zwlaszcza proces suszenia nie jest taki tani.

Jesli rozpoczynasz dzialalnosc to pewnie inwestujesz ( suszarnia ), ale pieniadze przeznaczone na suszarnie dadza ci wieksza korzysc jesli stopniowo bedziesz kupowal np. drewno suszone i przeznaczone na konkretne zamowienie plus podobna ilosc drewna do skladowania (zapas ) i naturalnego suszenia. Po roku bedziesz mial zapas drewna suszonego naturalnie , wydatek rozlozy sie na wiele rat , a material na nowe zamowienia kupujesz niesuszony i wrzucasz go na sklad a zamowienie realizujesz z materialu kupionego rok wczesniej.Na potrzeby zwiekszenia produkcji dokupujesz suszonego drewna jednoczesnie zwiekszajac uzupelnianie skladu nie suszonym drewnem.
    Dodatkowo jesli mialbys mozliwosc sprawdzania kiedy drzewa na twoj material zostaly sciete to wybieraj te scinane w zimie.

0
  • #7 13 Lis 2009 09:51
    Micoss
    Poziom 17  

Jak napisał kolega wyżej w przypadku dęba to towar włożony do suszarni jest droższy jak syszarnia więc sam zobacz jakie to są koszty a suszarnia na 40 m3 to koszt ok 90 tys.zł

0
  • #8 17 Gru 2009 18:03
    sztalugi_anna
    Poziom 2  

Tak jasne widzę że powyżej ktoś siedzi w temacie.
    Wilgotnosć drewna suszonego na powietrzu w Polskich warunkach będzie wynosiła w najlepszym wypadku 13 %. Teraz pomyśl ile drewno, naprzykład bukowe skurczy się susząc od 13 % do naprzykład 8 %( taka jest średnia wilgotność drewna w mieszkaniu)i pomyśl jakie to będzie miało konsekwencje dla mebla wykonanego z takiego drewna. Suszenie na powietrzu było dobre kiedy ludzie nie mieli centralnego ogrzewania w mieszkaniu a nie dzisiaj.Ja akurat siedzw głownie w stolarce i wiem co to znaczy zrobić co kolwiek oprócz ogrodówki z niedosuszonego drewna. Zbyt długie suszenie drewna na powietrzu a szczególnie buka prowadzi do jego degradacji, przeczytaj pierwszy lepszy podręcznik do zawodówki lub technikum dla stolarzy nie mówiąc o literaturze fachowej......

2
  • #9 17 Lut 2010 08:23
    Darek_Mucha73
    Poziom 9  

Mam wykonać dodatkową instalację grzewczą do drugiej suszarni zasilanej z jednego pieca. Zorientowanych w temacie prosił bym o pomoc .
    Pozdrawiam Darek_M.

0
  • #10 12 Mar 2010 12:16
    marcingeneral
    Poziom 10  

Jak widzę wszyscy wiedzą dużo o suszeniu drewna, ale nikt nie czyta ze zrozumieniem.
    Temat brzmi jak zbudować suszarnię do drewna.
    Proszę o odpowiedź osób które posiadają jakieś projekty suszarni, lub chociaż konkretne opisy działania jej pracy.
    Jaki powinien być cykl suszenia, parametry techniczne, temperatury i wilgotność.
    Z góry dziękuje za informacje.

1
  • #11 10 Lis 2010 18:24
    magento
    Poziom 12  

odświeżam temat ;D potrzebuje całego układu który będzie kontrolował proces suszenia ,gdzie można coś takiego dostać? .

3
  • #13 11 Lis 2010 07:50
    magento
    Poziom 12  

Trosze już zdobyłem wiedzy . Miał(ma) może ktoś do czynienia z suszarniami próżniowy , słyszałem różne opinie ale głownie chodzi mi tu o fakt rozwarstwiania drewna

1
  • #14 27 Cze 2018 08:47
    Arek_gf
    Poziom 1  

Witam, chciałbym zbudowac sobie prowizoryczną suszarkę próżniową do drewna. Na profesjonalną mnie nie stać :) I myślę co tanim kosztem nada się na komorę. Czy np stara zamrażarka sklepowa konstrukcyjnie podoła? :) Wszelkie informacje i pomysły będą niezwykle cenne :)

0
  Szukaj w 5mln produktów