Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pora zajać się klimką....

tarnowski 14 Apr 2004 06:35 780 1
    tarnowski
    Level 22  
    Po" nartach" została pamiatka w postaci wgniecenia przedniego pasa. Operacja naprawy wyszła ok, niestety leniuszki blacharze nie odkręcili mocowania parownika no i zatrułem freonem atmosferę .Ponieważ lubię tą odrobinę luksusu ,chciałem zapytać kolegów jak wyglądają ceny napełnień starym freonem w Waszych rejonach ( można by skorzystać przy okazji, narazie jeszcze nie jest tak gorąco). A może ktoś naprawiał parownik(konkretnie górne doprowadzenie),lub zna w miarę tanie źródełko pozyskania takowego???. Może jakies własne patenty na naprawę i napełnienie klimki???Może jakieś zamienniki ??? Moje auto to MB W124 300dTurbo 90r. :?
    Pozdrowienia.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    ion-tichy
    Level 31  
    a uszkodzony jest parownik? /wewnętrzny/ czy skraplacz przy chłodnicy?
    tak czy inaczej układ musi być szczelny i sposób ew. naprawy zależy od uszkodzenia. w autach najczęściej połaczenia są na gwintach + uszczelki teflonowe (ok 2.5 zł za sztukę) jeśli coś połamane, pęknięte no to trzeba to jakoś połatać lub szukać nowego.
    ale z r12 to może być problem nikt tego na fakturę nie sprzeda ale tu i ówdzie można jeszcze popytać może ktoś ma.... ale lepiej szukać czegoś zamiennie zalezy jakie uszczelnienia są na sprężarce - od czasu jakiegoś dają uniwersalne niezależnie od rodzaju gazu /oleju/.