Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działają klawisze funkcyjne

Darek A. 15 Feb 2009 23:36 18755 6
    Darek A.
    Level 20  
    Instalacja Windows XP pro wymaga akceptacji licencji przyciśnięciem klawisza F8, okazało się, że nie mogę tego zrobić nie działają klawisze F, wszystkie pozostałe bez problemu przewijają licencję itp, lecz nie można jej zaakceptować - potwierdzić.
    Pożyczyłem inną klawiaturę tylko po to, by nacisnąć F8 i przejść do dalszego etapu instalacji systemu. Dowiedziałem się, że obsługę klawiatury USB należy ekstra włączyć w BIOS, niby wszystko jest OK, ale czy jest możliwe gdzieś w innym miejscu BIOS wyłączenie samych klawiszy funkcyjnych podłączonej przez USB do komputera klawiatury?
    Z pomocą znajomego, który latami już składa komputery stwierdziliśmy jednomyślnie, że klawiatura jest uszkodzona, powędrowała więc do sklepu, jako będąca na gwarancji, gdzie po dwu tygodniach stwierdzono, że nic jej nie dolega, jest sprawna i wszystko działa poprawnie.
    Podłączam ją do sprawnego systemu i nie działają klawisze "F", nie ma też ona żadnego włącznika F-lock. Resetowałem BIOS, przeglądałem wszystkie jego grupy ustawień i nic nie znalazłem.
    Co mam zrobić?
    mat_ed
    Level 43  
    Funkcyjnych w BIOS-Setupie się nie włącza.
    Klawiaturę masz z tych "zwykłych" czy jakąś multimedialną ?
    Darek A.
    Level 20  
    Komputer składałem koledze nie pamiętam teraz modelu, ale czy przełącznik funkcyjnych klawiszy działa przed instalacją sterowników od klawiatury? Nie mogłem nacisnąć F8 przy instalacji Windows - przypominam.
    Klawiatura multimedialna jak pamiętam Microsoft ale jaki model, nie wiem. Masa dodatkowych funkcji, które przecież trzeba zainstalować, by pracowały, czy może nie?
    Wojtek75
    Level 24  
    Mam Logitecha w którym klawisze funkcyjne włącza się przyciskiem "F-Lock". Oczywiście można to zrobić w dowolnym momencie.
    Darek A.
    Level 20  
    Problem rozwiązany i to banalnie, a było dokładnie tak, jak opisał to DriverMSG. Dodatkowy włącznik klawiszy funkcyjnych "F" znajdujący się na klawiaturze działa mimo instalacji sterowników już przed systemem operacyjnym.