Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres do kawy Saeco incanto deluxe - nie włącza się

16 Lut 2009 00:06 15775 10
  • Poziom 10  
    Witam - mam problem z wyżej wspomnianym expresem, dziś rano zrobiłem "na śniadanko" normalnie, jak zawsze dwie kawki, a po 10min chciałem zrobić jeszcze jedną - lecz niestety automacik ni stąd ni zowąd ani drgnie - wyświetlacz jest "ciemny" nic nie wyświetla, nie reaguje na żaden przycisk. Otworzyłem go, sprawdziłem na płytce dwa widoczne bezpieczniki - są ok a expres nie działa. Miał może ktoś podobny problem? Może zna ktoś przyczynę takiego efektu? - Chętnie też przejrzał bym też schemat jak by ktoś miał - może jest (są) jeszcze inne bezpieczniki "nie widoczne " na pierwszy rzut oka?
    Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Na grzałce masz dwa bezpieczniki termiczne (automaty) - sprawdź je (wystarczy nacisnąć na "guziczek" pośrodku).
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 10  
    Crazy phisic dzięki serdeczne za pomoc - znalazłem te bezpieczniki termiczmne, niestety to nie termiczne bezpieczniki na grzałce zawiodły ,:cry: zadziałałem na nie zgodnie z radą, lecz efekt pozostał bez zmian, wyświetlacz jest ciemny a expres nie reaguje na przyciski - jakby nie dochodziło napięcie. Sprawdziłem wtyczkę, kabel, włącznik, bezpieczniki - wszystko ok. Na płytce też nić nie widać, żeby coś się "usmażyło" i sam fakt, że padło wszystko nagle od razu wskazywało by na problem z zasilaniem.
    Nadal czekam na pomoc i sugestię co to może być:D
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Ja miałem podobną sytuację i okazało się, że przepaliły się oba bezpieczniki termiczne (klixony) na grzałce. Są to bezpieczniki, które po przekroczeniu 178st C przepalają się i prąd dalej nie płynie. Są dostępne na stronie north.pl. Możesz dla upewnienia się zastąpić je kabelkiem:P Jeśli się okaże, że pomogło kup te bezpieczniki bo jak się grzałka spali to wydatek będzie duuuuużo większy:)
  • Poziom 10  
    Witam,
    Odświeżam temat; mam taki sam problem jak kolega jkwiat15 z wyżej wspomnianym expresem (model SUP021YBDR ).
    Rano zrobił normalnie kawę jak co dzień bez żadnego problemu, przeszedł w stan czuwania. Po południu ekspres zgasł - wyświetlacz jest "ciemny" nic nie wyświetla, nie reaguje na żaden przycisk. Sprawdziłem na płytce mocy dwa widoczne bezpieczniki - są sprawne a expres nie działa. Sprawdziłem ciągłość zasilania od wtyczki przez wszystkie urządzenia w ekspresie po płytkę mocy, zasilanie dochodzi do bezpieczników na płytce mocy.
    Miał może ktoś podobny problem? Padło coś w elektronice sterującej, może zna ktoś przyczynę takiej awarii?
    Pozdrawiam i proszę o pomoc.

• Specjalista AGD
    lechu072 napisał:
    Pomoże ktoś??

A elementy za bezpiecznikami sprawdzone ?
  • Poziom 12  
    Mam problem taki jak w temacie po około 5 kawach wyrzuca bezieczniki (automaty) na komorze , Wie ktos co może być przyczyną?