Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor projekcyjny z interface'm multitouch

mi_ma 16 Lut 2009 07:20 9439 9
  • Telewizor projekcyjny z interface'm multitouch

Telewizor projekcyjny z interface'm multitouch

Na stronie źródłowej znajdziecie dokładną instrukcję, jak zmodyfikować telewizor projekcyjny tak, aby pracował jako duży wyświetlacz z interface'm dotykowym. Dzięki dodaniu pary kamer do PS3, autor zmodyfikował telewizor 67-calowy. Na stronie znajduje sie dużo szczegółowych informacji dotyczących wymiany soczewek w kamerach, dopasowaniu elementów do siebie. Oprogramowania jest udostępnione do ściągnięcia, niestety napisane jest pod Mac'a. Poniżej zamieszczam filmik pokazujący urządzenie w trakcie pracy. Zdjęcia znajdziecie na stronie źródłowej.

Źródło http://labs.ideo.com/2009/02/11/hacked-rear-projection-tv-into-multitouch-display

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    Poziom 15  

Jest też oprogramowanie dla Windows, nazywa się tbeta, skrót od "The Beta".
    Nie trzeba dużo szukać, żeby dotrzeć do opisu wykonania takiego interfejsu ;)

Poziom 1  

Co to jest telewizor porjekcyjny?

Poziom 21  

to taki ze jest na dole projektor , na górnej ściance lustro i odbija obraz na ekan z przodu. w polsce nie spotkałem takiego sprzętu nigdy, w stanach sa takie z projektorami DLP

Poziom 9  

mam taki w domu, philips takie produkował fure czasu temu, składa się z trzech niezależnych kineskopów z których obraz jest przez soczewki kierowany na zwierciadło na tylnej scianie obudowy, a następnie na ekran z pleksi . obraz z tego jest nieco rozmyty, ale może to dlatego że jest już wiekowy ten sprzęcik:)

Poziom 21  

to nie to:) chyba ze bardzo rozmyty albo masz ogromny telewizor a obraz SD:) ta technologia w naturalny sposób wygładza krawedzie

Poziom 9  

to model philips 41ce8741/10b nie mam chwilowo w domu czym zrobić foty a na necie też mało na ten temat zdjęć;) musisz mi na słowo uwierzyć :)

Poziom 14  

na początku lutego byłem na targach ISE w Amsterdamie, na załączonym filmiku widac jak można grać w cymbergaja na plaźmie 103" Panasonic umieszczone nad nią są dwie kamery na podczerwień

Poziom 15  

Kiedyś telewizory tylnoprojekcyjne były oparte o lampy projekcyjne (Małe bardzo jasne kineskopy ) następnie produkowane były (i są obecnie) telewizory z podświetlaną matrycą lcd (podświetlana lampą metahalogenową w 99,9procent lampy na napięcie stałe).I tu był następny podział na : 1matryca monochromatyczna i obracająca sie rozeta kolorowych filtrów , 1 kolorowa matryca (jak w monitorze ) lub trzy matryce w podstawowych kolorach (obrazy nakładane na siebie za pomocą pryzmatu).w najnowszych modelach matryce są podświetlane diodami led!! Tak właśnie jest w prezentowanym tu telewizorku (Samsung HL67A750 67-Inch 1080p LED Powered DLP HDTV) oczywiście obraz z matryc (matrycy) lub lamp projekcyjnych jest przepuszczany przez soczewki na lustro , a z niego na półprzezroczysty ekran (ekran jest zbudowany z wielkiej soczewki frensla i matowej pleksy) . Mam nadzieję że mój bełkot jest zrozumiały , i trochę pomogłem w zrozumieniu tematu ;) .Osobiście miałem wszystkie typy telewizorków , w tej chwili kupuje na ebay 44 cale lg na 3lcd z podświetleniem na metahalogenie , celem zabawy z podświetleniem led .Mam nadzieje że 40 funciaków nie poleci do kosza i przerobie go. Jak macie pytania w temacie tych tv ,postaram się szybko odpowiedzieć na posty i maile
    :D

Poziom 37  

majster256 napisał:
    w polsce nie spotkałem takiego sprzętu nigdy, w stanach sa takie z projektorami DLP

Trochę to dziwne. Jeszcze jakieś 4 lala temu widziałem taki TV w Opolu w Media jak i innych większych sklepach RTV. Telewizory były ogromne, ale niestety jakość obrazu odbiegała dość znacząco od CRT.