Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką latarkę powinienem wybrać?

blood1989 16 Lut 2009 12:25 9803 14
  • #1 16 Lut 2009 12:25
    blood1989
    Poziom 9  

Witam dużo czasu spędzam na działce nawet w zimę na której nie ma prądu. Miałem latarkę 20 lat stara która dobrze mi służyła lecz była dość słaba. Teraz pytanie do was jaka kupić latarkę oczywiście tylko allegro która będzie bardzo mocno świeciła i miała dobry duży zasięg miałem latarkę duracell http://www.sklep.vcms.pl/latarka_duracell_voyager-p-410.html
    lecz świeciła dosyć słabo i baterie starczały na max 2h ciągłego świecenia poczym latarka świeciła coraz słabiej nie byłem zbyt zadowolony. Jaka polecacie mocna o dobrym zasięgu latarke nie wazne jakie wymiary itp cena myślę ze 50zł to wystarczająco jak na latarke czekam na wasze propozycje wklejajcie linki z latarkami które warto kupić pozdrawiam Mateusz

Moderowany przez pol102:

Zmieniam temat na zgodny z regulaminem. Proszę niezwłocznie zapoznać się z REGULAMINEM forum. Przypominam, że zgodnie z regułami języka polskiego zdania zaczynamy dużą literą i kończymy kropką. Za złamanie powyższego regulaminu nakładam na kolegę pierwsze ostrzeżenie.

0 14
  • #2 16 Lut 2009 12:37
    gromleon
    Poziom 33  

Kup bazarówkę na ledach z akumulatorem ładowanym z sieci naładujesz w domu i jedziesz na działkę kup dwie koszt około 40 zł za 2 bo wydawać na baterie jest bez sensu a znowu zakupienie akumulatorków do zwykłej latarki i do tego ładowarki też małych sum nie wróży. Latarki te się u mnie sprawdziły używam takich przez około 90 nocy w roku ewentualnie jak pada akumulator to kupuje drugą.
    np taki model

0
  • #3 16 Lut 2009 12:40
    blood1989
    Poziom 9  

na akmulatory i ładowarkę przeznaczę osobno kasę :) bazarowke nie bardzo chcę chcę coś porządnego. A co myślicie o latarkach z LUXEON

0
  • #5 16 Lut 2009 12:45
    blood1989
    Poziom 9  

porządne w miare wykonanie czas działania też się liczy oraz jasność

0
  • #6 16 Lut 2009 12:53
    gromleon
    Poziom 33  

Jeśli u mnie taka latarka wytrzymuje tyle co wytrzymuje to po co przepłacać wydasz 50 zł na latarkę i 80 na ładowarkę i akumulatorki czas działania bazarówki jest ok i trzyma ponad 3 tygodnie tzw stdby, a za ponad sto złotych będziesz miał ich
    sam policz ile sztuk. Kup jedną na próbę i przetestuj ona nie kosztuję majątku.

0
  • #7 16 Lut 2009 12:55
    blood1989
    Poziom 9  

a co myślisz o tych latarkach ?

Aukcja numer 546766687

Aukcja numer 551840715

Moderowany przez pol102:

Nie umieszczamy linków do materiałów krótkotrwałych.

0
  • #8 16 Lut 2009 13:00
    bandzior2
    Poziom 26  

Ja też polecam latarkę bazarówkę. 20zł i masz od razu z akumulatorem a czas świecenia na diodach to około 5H a może i dłużej. Pamiętam miałem kiedyś też z bazaru ale nie da diodach tylko na żarówkę. Świeciło 2h ale jakei światło miało. 100m minimum świeciła.

0
  • #9 17 Lut 2009 03:00
    Calineczka*
    Poziom 31  

A ja absolutnie nie polecam bazarówek. Może się to skończyć ciemnością w najmniej oczekiwanym momencie.
    Za 50zł na Allegro ciężko będzie coś dobrego kupić, nie oszukujmy się.
    Po ew. porady możesz udać się na forum latarkowe www.swiatelka.pl i ew. zajrzeć do ich sklepiku.

0
  • #11 17 Lut 2009 10:36
    Calineczka*
    Poziom 31  

Gromleon, trudno polemizować z twoimi argumentami. Jeśli nie masz podstawowej wiedzy jak należy zasilać diody led (constant current)...albo jesli ją masz i ignorujesz-wasza, twoja sprawa. Bo w chińskich latarkach rzadko ledy są zasilane tak, jak powinny, przeważnie dla efektu są zasilane sporo większym prądem, czasem nawet direct draw-bezpośrednio z baterii/akkuów bez jakiegokolwiek rezystora.
    Swoje powiedziałem...

1
  • #12 17 Lut 2009 12:15
    gromleon
    Poziom 33  

Tak ale wg mnie to sztuka dla sztuki a tu się liczą koszty a nie super hiper led to jest moje zdanie na temat tych wynalazków
    jakoś tyle lat ledy świeciły na rezystorach i było ok mało tego nadal się to stosuje nie mówię tu diodach powyżej pewnej mocy ale to inna sprawa bo zazwyczaj te bazrówki są na super fluxach i jakoś to świeci i nic się nie pali tylko akumulator się po czasie zużywa i tak jak zresztą akumulatorki typu AA czy też inne też się zużywają a do tych wspaniałych latarek za 100 czy też 200 zł są potrzebne więc o co tak naprawdę chodzi ? Może o znaczek na diodzie albo samej latarce ? Ja wiem swoje i dla zwykłego użytkownika ta bazarówka jest wystarczająca wiem bo używam a różnicy między super latarką a tą bazarówką po prostu nie widzę no poza ceną

0
  • #13 17 Lut 2009 13:38
    Calineczka*
    Poziom 31  

gromleon napisał:
    Tak ale wg mnie to sztuka dla sztuki a tu się liczą koszty a nie super hiper led to jest moje zdanie na temat tych wynalazków
    jakoś tyle lat ledy świeciły na rezystorach i było ok mało tego nadal się to stosuje nie mówię tu diodach powyżej pewnej mocy ale to inna sprawa bo zazwyczaj te bazrówki są na super fluxach i jakoś to świeci i nic się nie pali tylko akumulator się po czasie zużywa i tak jak zresztą akumulatorki typu AA czy też inne też się zużywają a do tych wspaniałych latarek za 100 czy też 200 zł są potrzebne więc o co tak naprawdę chodzi ? Może o znaczek na diodzie albo samej latarce ? Ja wiem swoje i dla zwykłego użytkownika ta bazarówka jest wystarczająca wiem bo używam a różnicy między super latarką a tą bazarówką po prostu nie widzę no poza ceną

pozwolę sobie mieć inne zdanie.
    Odnośnie bezawaryjności latarek z bazarków i allegro, wieloledowych super jasnych pryszniców:

a tak wygląda spalony led wsród innych:

Fotki kolegi Ted69 z forum opencaching.pl

W takich latarkach diody najczęsciej połączone sa równolegle, pada jedna-nastaje ciemność.

0
  • #14 17 Lut 2009 13:52
    gromleon
    Poziom 33  

ale my nie mówimy tu nie o takiej latarce jak pokazałes a przynajmniej nie ja
    ja mówię o takiej
    wśród super hiper latarek też się zdarzają buble inaczej na forum do którego odsyłałeś kilka postów wyżej nie było by tematów na temat ulepszania i przerabiania latarek i to chyba tyle w temacie .

0
  • #15 17 Lut 2009 14:14
    shadow125
    Poziom 21  

Jak przypuszczam to podstawową cechą tej latarki ma być niezawodność. Proponuję rozwiązanie które używam od kilku lat. Latarka typu szperacz robiła za obudowę. AKU to 6V żelowy używany w UPS. Żarówki 2 z przełącznikiem. Jedna halogen na 6V a druga kryptonowa. Sprawdza sie w praktyce. Początkowe urządzenie przerobiłem na oświetlenie roweru. Zmieniłem reflektor ale elementy pozostały

0