Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Touareg 2003 r zmiana xenonow na bi-xenony

16 Lut 2009 23:41 5330 10
  • Poziom 11  
    Witam... mam pytanie, chcę wymienić w Touaregu 2003r xenony (białe lampy) na lampy z bi-xeonanami skrętnymi "dynamic" czyli te takie ciemne w środku. Zdaje sobie sprawę, że światla nie będą się skręcać ale czy poza tym będzie pasowało podłączenie... czy nie pojawia sie jakies bledy w sterowniku ? słyszałem różne wersje, że trzeba przekładac piny itp.
    dzieki za podpowiedzi
    pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    trzeba by bylo zobaczyc w pomocniku kodowania VAG czy jest roznica jakas dla lamp Bixen i zwyklych. No i ELSA ci sie napewno przyda zeby porownac wyprowadzenia lamp.
  • Poziom 13  
    kodowanie z xenonów na bi-xenony trzeba zmienić,w innym razie bedzie wyswietlać błędy na liczniku
  • Poziom 11  
    dobrze wiedziec... a mozesz cośs przyblizyćc ? zwykły vag sobie poradzi? jak masz chwilkę to podpowiedz dokładnie co trzeba zrobić, bo nie jestem w temacie za bardzo ;)

mam jeszcze pytanie, własnie będę zamawiał z allegro jakieś lampy.. czy przetwornice i cewki pasują ze zwykłych xenonow do "bi" i czy jesli zamowie gołe lampy bez modułu skretu (i tak by nie działał?) to bez niego bedą funkcjonowały właściwie?

kostki do podłaczenia sa takie same?
  • Poziom 13  
    zwykły vag poradzi sobie z kodowaniem,zmienisz to w bornetz,czujniki skretu napewno nie będą działać bo nie masz czujników na zwieszeniu,a przetwornice bedą pasować,bo w bi-xenonach jest przesłona w lampie
  • Moderator Samochody
    Pawmor napisał:

mam jeszcze pytanie, własnie będę zamawiał z allegro jakieś lampy.. czy przetwornice i cewki pasują ze zwykłych xenonow do "bi" i czy jesli zamowie gołe lampy bez modułu skretu (i tak by nie działał?) to bez niego bedą funkcjonowały właściwie?

kostki do podłaczenia sa takie same?

Zamawiasz jakies lampy? Upewnij sie ze na lampach jest atest na bixenon, lub na xenon i zarówke drogowych. rozumiem ze samopoziomowanie i spryskiwacze są? bo jesli nie to szkoda zachodu, auto pierwszego przeglądu nie przejdzie, nie mówiac o tym jesli ktos spowoduje stłuczke, Ty weźmiesz w niej udział, to przez swoje lampy jestes sprawcą. Jesli spełniasz powyższe warunki wszystko jest ok. Dodam dla potwierdzenia ze od tego roku policja bedzie wyposarzona w mierniki mocy i kolu swiatła, oraz ospowiednie przeszkolenie w celu wyłapywania, nielegalnych przeróbek.
  • Poziom 32  
    Przeciez onma xenony, tylko wymienia na bi-xenon, jak wiesz wogole czym to sie rozni. ja Ci radze kolego kupic gotowe lampy, przynajmniej wiesz ze sa org. Kupisz nie kompletne, nie dokupisz jakiegos kabla, lub przetwornicy, wyjdzie cie moze 100zł taniej lub nawet nie. touareg ma to do siebie ze malo czesci jest do niego. Kup org, bedziesz wiedzial przynajmniej ze poprawne sa oznaczenia kostek i kabli.
  • Poziom 13  
    z kostakami to nie wiem jak to będzie,jak kupisz lamy to zobaczysz,ja jak zmieniałem w audi a4 2006r z zwykłych xenonów na bi-xenony to kostki były inne,ale kupiłem w servisie i za jedną kostkę płaciłem 12zł
  • Moderator Samochody
    Spacewalker napisał:
    Przeciez onma xenony, tylko wymienia na bi-xenon, jak wiesz wogole czym to sie rozni. ja Ci radze kolego kupic gotowe lampy, przynajmniej wiesz ze sa org. Kupisz nie kompletne, nie dokupisz jakiegos kabla, lub przetwornicy, wyjdzie cie moze 100zł taniej lub nawet nie. touareg ma to do siebie ze malo czesci jest do niego. Kup org, bedziesz wiedzial przynajmniej ze poprawne sa oznaczenia kostek i kabli.

To o czym piszesz to nie są zadne biksenony, sa to zwykłe reflektory projekcyjne z przesłona na ktora odkrywa całe lustro a nie 65% jak w przypadku mijania.

Biksenon jak sama nazwa mówi Bi czyli dwa podwójne w jednym palniku, czujesz różnice?

Zgadzam się z tym że jesli kupi kompletne i oryginalne lampy to wszystko bedzie tak jak powinno byc, zgodnie i ok z prawem przedewszystkim, Tylko zastanawia mnie czy jesli reflektory mają system doswietlania zakretów to czy beda w pozycjach na wprost, w sensie czy beda razem wycentrowane.
  • Poziom 11  
    heh.. nie ma jak to forum...;)

no więc będę zamawiał oryginalne lampy (używane). Przetwornice będą pasowały ze starych, żarniki chce kupić nowe, a moduł skrętu mi nie potrzebny, tylko czy bez tego modułu lampa będzie w pełni funkcjnalna (pomijając skręcanie) czy nie będzie w niej nic latało. Nie wiem jak to jest zbudowane.
  • Poziom 13  
    wszystko z tą lampą bedzie ok