Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

izolacja galwaniczna troche inaczej......

14 Kwi 2004 13:43 3859 12
  • Poziom 12  
    Witam
    mam opracowac temat izolacji galwanicznej - wszystkie materiały teoretyczne już mam ale nagle profesorowi zachciało się abym wykonał jakis model. może to byc dowolna izolacja - indukcyjna lub optyczna. ja skłaniałbym sie ku optycznej. i wlasnie tu lezy mój problem potrzebuje jakiegos schemaciku który przedstawiałby podstawowy tor izolacji optycznej (transoptor). może macie takie coś w swoich zbiorach lub wiecie gdzie leży na www?? nie piszcze zebym sam zaprojektował bo z elektroniki jestem noga :(
    za udzieloną pomoc z góry dziękuje

pozdrawiam :)
  • Poziom 34  
    z elektroniki noga ale czytać chyba potrafisz??
    proponuję zapoznać się z takim napisem u góry: SZUKAJ
    potem ewentualnie wpisać np optoizolacja lub optoizolator
  • Poziom 43  
    hmm optyczna+galwaniczna hmm zasilacz impulsowy, ale zwykły pasywny zasilacz jest rodzajem izolacji indukcyjnej - a na pewno to idzie prościej zrobić zrobić.

Załatw sobie światłowód albo rurke ze szkła pokrytą materiałem odbijającym. Mam coś takiego. Połącz odbiornik z nadajnikiem niech przez światło z jednego urzadzenia wlacza się fotodioda lub fototranzystor. Wystarczy wyobraźnia.
  • Poziom 12  
    Witam
    umiem czytać lecz nie znalazłem tam zadnuch schemacików , no był jeden MIDI :), przeszukałem google, ale jak mi wypluwa po kilka tysięcy wyników i sa to w 99% noty techniczne z róźżnych źródeł lub sklepy to wysiadam :(.
    znalazłem takie cuś <z elektroniki praktycznej bodajże
    jak myślicie będzie to dobre??? dostane elemanty tam zaprezentowane???
    może macie cos pod ręką??
    pozdrawiam
  • Poziom 34  
    til jest próbką z TI, jeśli chcesz coś prostego to wykorzystaj cny17 za 70gr i zrób izolację cyfrówki np rs232 ;)
  • Poziom 17  
    tietze ,schenk "układy półprzewodnikowe" str 876 (wydanie z 96 roku)
    prosty schemat (dwa transoptory , dwa wzmacniacze operacyjne)
    oglądnij też sobie pdf do iso100 - podobne do tego schematu, który zamieściłeś
    niedawno był podobny wątek na elektrodzie
  • Poziom 12  
    Muszę sie przyznać , chyba temu nie podołam , znalazłem kilka schematów w necie ale niestety nic szczególnego,
    tym razem nie prosze lecz błagam was o pomoc. musze mieć ów schemat na jutro - ma to być przykładowy tor optoizolacji , ja wybrałem optoizolacje .
    błagam o pomoc

wiem że ów post jest pasożytniczy ale zostaałem przygnieciony do muru i musze przygotować gotowy działający układ na poniedziałek a jutro musze go skonsultowac z profesorem :(

pozdrawiam
  • Poziom 34  
    trzeba się ruszyć do biblioteki i poszukać ewentualnie poszukać w necie, schematów jest pełno równiez na elce
    EKG, KOLOROFONY (iluminofonia), EP12/98, lub nawet codziennie widzę temat z optoizolacją w kicie avt wzmacniacza 7294
  • Poziom 26  
    nie wiem dokładnie czy To by mogło Cię zainteresować ale bardzo prosty układ to optotriac + triac. Co do schematu to http://www.discolitez.com/
    . Ja tez nie jestem narazie nailepszy z elektroniki ale to wykonałem. a moze akrat Ci to podpasuje
  • Poziom 12  
    witam
    tak sobie teraz myślę ze bardzo dobrym pomysłem byłby własnie ów moduł do Discolitez lecz czy nie dało by się wykonać czegoś w sytylu wyzwalania ręcznego?? tzn na jakichś przyciskach zwieralnych lub rozwieralnych?? chodzi o samo zaprezentowanie przykładowego toru optoizolacji.
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    przepraszam za zamieszanie :(
    teraz to juz wiem dokładnie o co chodzi:
    mianowicie to ma być model do badania transoptora. :(
    poniżej zamieściłem o jaki układ mniej więcej chodzi obie strony maja oddzielne żródła zasilania. dysponuje napięciami +- 12 i +- 5 V. mam to wykonac w postaci płytki na złącze D-SUB (fonetycznie) co to jest za ustrojstwo??? ma to znormalizowany rozkład pinów???
    w sumie zrobiłbym to sam ale z moja znajomościa elektroniki zajęłoby mi to kilka tygodni a czasu mam do poniedziałku najpóźniej :(
    pozdrawiam
  • Poziom 27  
    d-sub to takie jak np. od coma 9pinowy lub od lpt-25pinow, joy-15 pin.