Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Panasonic TV-W28D4F] kłopoty z zasilaniem

17 Lut 2009 09:22 1400 4
  • Poziom 36  
    Witam.
    Nic nie znalazłem na elektrodzie o tym modelu :( . TV to Panasonic - panoramiczny (CRT).
    Po włączeniu do sieci powinna zapalać się czerwona LED na panelu. Zapala się ale czasami (coraz częściej) daje dwa mignięcia - TV nie reaguje na pilota. Trzeba wyłączyć TV przyciskiem w panelu i próbować włączać aż LED zapali się ciągle. Wówczas można włączyć TV pilotem. Czasami ruszy i obraz się pojawia, a czasami po włączeniu (zaskakuje zasilacz) po ~3 sekundach wyłącza się TV i LED wydaje dwa błyski (właściwie to 2x przygasa) podając jakiś kod (?). Znów trzeba wyąłczyć przyciskiem w panelu i próbować aż zaskoczy.
    Jeśli uda się odpalić go i obraz jest na ekranie, to TV pracuje bez problemów. Innych kłopotów nie ma z nim.
    Gdzie szukać przyczyny?
  • Poziom 36  
    Dziękuję za link do serwisówki. Przejrzałem ją, na str.33 jest schemat zasilacza (płyta D), ale nie ma nigdzie nic o kodach (błyskanie LED) ani o uszkodzeniach :( . Tryb testowy wypisał to samo co jest w serwisówce (screen niżej); żadnych błędów nie ma. Nie wiem za bardzo od czego zacząć i gdzie szukać.

[Panasonic TV-W28D4F] kłopoty z zasilaniem
  • Spec od monitorów
    Na pocz. przelutuj cała linię i pion (dużo kalafonii)
    -zawsze pomagało
  • Poziom 36  
    TV poszedł do serwisu. Naprawiony, ale nie wiem co było.