Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASTRA F 1,6 z 99 r. -spryskiwacze nie działają

sokoleokoo2 17 Lut 2009 11:00 4942 5
  • #1 17 Lut 2009 11:00
    sokoleokoo2
    Poziom 22  

Koledzy dzisiaj zrobiłem trasę cz-wa - kraków i jak zwykle 2,5 h (olkusz korki) a ty nagle spryskiwacze przednie ani kropelki nie puszczają - po dojeździe na miejsce obejrzałem i wszystko wygląda ok. płyn jest - charakterystyczne buczenie przy spryskiwaniu jest - ale płyn nie leci -aha płyn mam nowy LOTOS - więc pytanie ? co to może być - pompka silniczek,zapchana rureczka czy bezpiecznik !!!!???? -aha wczoraj wymieniałem filtr kabinowy i wycieraczki - ale tu chyba nic nie poknociłem bo przy wyjeździe z -Częstochowy - wszystko działało ???

0 5
  • #2 17 Lut 2009 12:54
    emeryt2
    Poziom 42  

Buczenie jeszcze nie oznacza dobrej pracy silniczka/pompki/. Na trasie mogło przyłapać - mróz, wężyki od pompy do spryskiwaczy. Może w czasie pompowania jest kałuża pod samochodem.

0
  • #3 17 Lut 2009 13:06
    Solo
    Poziom 21  

Odłącz wężyk od pompki na zbiorniku płynu i będziesz wszystko wiedział. Jeżeli pompka działa to powita się konkretny strumień płynu. Potem pozostaje Ci tylko dmuchnąć w rurkę - będziesz wiedział czy jest zapchana czy może gdzieś pękła.

0
  • #4 17 Lut 2009 13:11
    emeryt2
    Poziom 42  

Uważaj , jak będziesz dmuchał , delikatnie , żeby wycieraczki nie pogięło.

1
  • #5 19 Lut 2009 08:52
    sokoleokoo2
    Poziom 22  

Koledzy - okazuje się że płyn w wężyku przymarzł - po odtajeniu jest ok - ale widzę że wczoraj to samo się stało - więc podejrzewam że pompka ma malutkie ciśnionko i nie jest w stanie skrzepu przedmuchać - postaram się wymienić wężyk a jak to nie pomoże to czas pomyśleć o pompce lub silniczku !!!!

Bardzo dziękuje za pomoc!!!!

0
  • #6 19 Lut 2009 09:24
    mareklan
    Poziom 15  

Raczej o innym płynie.Chyba,że było -25 stopni C.

0