Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi audio Muchy

flytm 17 Lut 2009 11:12 11935 17
  • Witam po raz kolejny pasjonatów decybeli i watów.

Tym razem chciałbym pochwalić się moim kolejnym dziełem z tematu CAR AUDIO.
    Jako że seryjne nagłośnienie mojej wyczekanej A3 nie nadawało się do słuchania muzyki na poziomie do którego jestem przyzwyczajony, postanowiłem je zmodyfikować odrobinę.
    Jak zawsze miało być tanio i w miarę dobrze, zestaw do słuchania na co dzień, lecz gdy zajdzie potrzeba ma pokazać potęgę. Wszystkie prace wykonałem sam. Niczego nie zlecałem podwykonawcom ( poza lakierowaniem subwofera oraz rurami bass reflex które są wytoczone z metalu)

Na granie składa się:
    - radio -Pioneer DEH 3000MP
    - zestaw przedni - to Rainbow SLX 265 (po 2 midbasy na stronę)
    - głośnik subbasowy to EARTHQUAKE DB 15
    - Subbassa napędza zmostkowany CRUNCH MBX 2300
    - zestaw przedni napędza AXTON C400x2
    - kable pociągnięte zgodnie z zasadami ( zasilanie prawą itd.) do każdego wzmacniacza osobno do CRUNCHA 20mm do Axtona 16mm.

Przeróbka drzwi to coś co zabrało mi najwięcej nerwów i pracy. Kształty wykonane z żywicy, tapicerka wzmocniona od wewnętrznej strony cienką sklejką żeby zminimalizować drgania, obszycie z materiału ALACANTARA w dwóch kolorach popielaty i jasno- beżowy.

Audi audio Muchy Audi audio Muchy Audi audio Muchy Audi audio Muchy Audi audio Muchy Audi audio Muchy

Głośniki wysokotonowe oczywiście w słupkach też obszytych Alacantarą

Pozostałe elementy tj schowek, plastik pod kierownicą, konsloa środkowa, podłokietnik, mieszek i gałka zmiany biegów, dżwignia ręcznego kierownica także zmodyfikowane ( oklejone pozszywane.)

Subwoofer ( v.2)
    Konstrukcja wykonana z płyt wiórowych oraz włókna szklanego i żywicy poliestrowej. Kilka warstw włókna w połączeniu z żywicą dało świetną sztywność i twardość. Dodatkowo znajduje się kilka listw wzmacniających w środku obudowy. Całość wyszpachlowana i lakierowana. Rury bass- reflex o średnicy 10 cm i długości 18 cm są wytoczone z metalu i polakierowane na srebrno. Na tylnej ściance subwoofera zamontowane są wzmacniacze

Audi audio Muchy Audi audio Muchy Audi audio Muchy Audi audio Muchy Audi audio Muchy Audi audio Muchy Audi audio Muchy Audi audio Muchy

Brzmienia nie będę opisywał ale spełnia jak najbardziej moje wymagania, cała praca była fajną przygodą z laminowaniem, tapicerowaniem i resztą.

Fajne!
  • #2 17 Lut 2009 14:01
    vvoyteckk
    Poziom 14  

Bardzo duzy plus za wlozona prace! 2 pytania:

1. Czy woofery w drzwiach masz w jakis sposob przykrecone do blachy, czy tylko to boczka?

2. Czym kleiles alcantare i jak ci sie udalo to tak ladnie zribic?

• #3 17 Lut 2009 14:46
    flytm
    Poziom 16  

No niestety do boczka. W tym aucie inaczej się nie da bo drzwi nie mają w ogóle blachy od środka auta. Materiał kleiłem na klej Bonaterm do tapicerek. Zwykły butapren mógłby odchodzić w gorące dni lata.
    Co do oklejania- było dużo zabawy. Ten materiał jest rozciągliwy tylko po przekątnych, trzeba było go tak " zawinąć żeby wyszła forma jakby do tych zaokrągleń pod głośnikami a i tak nie wyszło idealnie. Na szczęście niedociągnięcia są pod spodem drzwi także są niewidoczne .

• #4 17 Lut 2009 18:05
    ArekMM
    Poziom 9  

Widzę Francja elegancja :D . Napisz kilka słów jak to gra :!: :!: :!:

1.Czy gra to tylko basem czy można liczyć na coś więcej w dźwięku :?:
    2.Czy przy głośnym słuchanie dźwięk nie traci na jakości :?:
    3.Czy bas ma odpowiednio niskie zejście :?:
    4. Jak się sprawy mają z barwą instrumentów :?:
    5.Czy wszystkie instrumenty się zlewają w jedną całość tak jak owoce w mikserze do owoców ;) :?: czy może można odróżnić od siebie każdy instrument (tak jak owoce przed miksowaniem w mikserze do owoców ;) ):?:
    Bo mi się wydaje że zbytnie zlanie się dźwięków nie jest zbyt dobre :cry:
    6. Jak jest z przestrzennością dźwięku :?:

• #5 18 Lut 2009 10:27
    flytm
    Poziom 16  

1. można, można
    2. nie traci nawet jak jest głośno
    3. myślę że ma. Kiedyś miałem DB12 i brakowało tego pomruku na samym dole tu jest git. Oprócz tego jak na 38 cm to nie zamula zbytnio na szybszym bicie.
    4,5. Nie robi się "hałas" jak podkręcam głośność, tylko robi się głośniej, mocniej. Trochę więcej niestety mógłbym wyciągnąć z przodu jakby wzmak był silniejszy, Axton nie wyciąga z nich ostatnich potów.
    Nie umiem opisywać wrażeń słuchowych tak jak redaktorzy gazet audio, uważam że najlepiej jest posłuchać dźwięku a nie opisywać go.
    Jak dla mnie mógłbym się czepić tylko wysokich tonów, są poprawne ale nie zachwyciły mnie. Poza tym uważam że jest świetnie, średnie bardzo wyraźne ( fajnie się słucha "śpiewanych" utworów), basisko jak trzeba to miażdży na R'N'B i innych wolnych bitach, nieźle rady rady na jakichś łupankach i jest całkiem kulturalny na czymś Popowym, Rockowym.

• #6 18 Lut 2009 12:26
    set666
    Poziom 12  

1.a ile zapłaciłeś lakiernikowi za lakierowanie suba? Chciałbym w ten deseń pomalować moje monitorki i właśnie zastanawiam się czy stać mnie na zlecenie tego lakiernikowi.
    2.Ile mniej więcej schodzi żywicy w stosunku do włókna szklanego? (np. na 1m2 ile idzie żywicy) bo chciałem właśnie moje wykończyć trochę żywicą a nigdy jeszcze tego nie robiłem.
    z góry dzięki za odpowiedź

• #7 18 Lut 2009 13:23
    flytm
    Poziom 16  

Ciężko powiedzieć ile ma metr ale zużyłem ok 3 litrów żywicy na całość . Po prostu nasączasz aż będzie mokre.
    Mam znajomego lakiernika więc zapłaciłem 200 zł normalnie pewnie więcej bo jest dużo zabawy z przygotowaniem do malowania.

• #8 18 Lut 2009 17:08
    pop6
    Poziom 15  

I ....Masz swój DEMOCAR,gratulacje.
    Co do pytań czym lakierowałeś suba (nr katologowy z jakiej palety,dwuskładnikowy?tzn.baza +klar)bardzo mi się podoba ten lakier,i czy masz zdjęcia jak "wyprowadziłeś" boczki dziwi (takie jak 1i 2 zdjęcie z budowy suba)

• #9 19 Lut 2009 11:54
    flytm
    Poziom 16  

Co do lakieru to nie znam szczegółów, jak pisałem lakierował kumpel. Zdjęcie mam jeszcze jedno tylko.
    Audi audio Muchy
    Kształt zrobiłem z pasków tektury, na to włókno + żywica, potem szpachla z włóknem, następnie zwykła, i kupa szlifowania...

• #10 14 Kwi 2009 20:13
    Jaromir Kurek
    Poziom 18  

A ja chciałem zapytać ile kosztowała skrzynia do bagażnik chodzi mi o to ile kosztował materiał aby wykonać coś takiego?
    Pozdrawiam

• #11 19 Cze 2009 22:24
    flytm
    Poziom 16  

hmmmm. ok. 200 zł bez lakierowania. pozdrawiam

• #12 19 Cze 2009 23:44
    Mitur23
    Poziom 23  

A z lakierowaniem ile by trzeba było liczyc bo niestety znajomego lakiernika nie mam.. także myślę z Kuzynem nad taką zabudową lakierowaną a nie jak to typowo do auta na kocyk..

• #13 29 Cze 2009 12:02
    flytm
    Poziom 16  

No to już byś musiał z jakimś lakiernikiem pogadać, albo samemu się pobawić.

Dodano po 5 [minuty]:

Dodam parę fotek po obszyciu foteli, oczywiście wszystko robione własnoręcznie.

Audi audio Muchy

Audi audio Muchy

Audi audio Muchy

• #14 03 Lip 2009 20:07
    Maciek028
    Poziom 11  

Mam pytanie. Jak się będzie spisywać włókno szklane z żywicą epoksydową w drzwiach samochodu zamiast mat tłumiących ??? Czy to będzie sztywne ???

Audi audio Muchy

• #15 04 Lip 2009 12:50
    set666
    Poziom 12  

tz. najlepsze połączenie byś uzyskał stosując włókno a na to maty.
    Większe dziury zakrył byś włóknem z żywicą(robiły by jako blacha) a na nie tak jak normalnie na blachę drzwi mate.
    pozdro

• #16 05 Lip 2009 15:59
    flytm
    Poziom 16  

Włókno na pewno jest twardsze od mat, nie wiem tylko czy nie będziesz miał problemów z zastosowaniem tutaj żywicy bo przecież zanim wyschnie to jest w stanie płynnym i po prostu Ci zcieknie po drzwiach. Przykręciłbym na twoim miejscu także paski z jakiejś blachy przez tą dziurę bo jest dość duża.

• #17 05 Lip 2009 21:27
    kapitan planeta
    Poziom 28  

Ja zaś jestem ciekaw co zrobisz wtedy jak zbije ci się szyba albo zepsuje zamek?

Ja na przykład u siebie w aucie zrobiłem małą ok 5L komore zamkniętą dla głośników z włókna szklanego

Po prostu w środku drzwi musisz zbudować taką odgrodę jest to dość trudne ale da lepszy efekt bo szczelność obudowy jest 100% obudowa ma pojemność optymalną dla głośnika no i w końcu możesz bardzo dobrze wygłuszyć całą komorę głośnika gąbką 3cm co bardzo mocno polepszy jakość średnich tonów

Audi audio Muchy

• #18 06 Lip 2009 21:44
    kapitan planeta
    Poziom 28  

oczywiście komora nie jest dobudowana na zewnątrz tylko po prostu chodzi o odgrode w środku drzwi między blachami i do puki nie odkręcisz głośnika to jej nie zobaczysz

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME