Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GOLF II 1.3 dziwnie niskie obroty silnika

17 Lut 2009 11:31 4341 7
  • Poziom 16  
    Witam serdecznie mam taki problem z tym samochodem po odpaleniu po nocy w zimie załacza sie automatyczne ssanie ale za chwilę sie wyłącza i ma bardzo niskie obroty w granicach 0,5 tys obrotów samochodu. proszę o pomoc
  • Poziom 11  
    Masz gaźnik czy wtrysk?
  • Poziom 16  
    wtrysk a co to jest ten pull-down?? I jeszcze ten golf dużo pali jakieś 10 l na 100KM
  • Poziom 34  
    Witam. Po pierwsze sprawdź czy nie ma nieszczelności w dolocie i odmie i to nie wzrokowo tylko po prostu zdejmij rurę z przepływomierza i w nią dmuchnij. Powietrze nigdzie nie powinno uchodzić. Warto wtedy poruszać odmą mogą ujawnić się jakieś nieszczelności. Jak to już jest ok to sprawdź czy zespół przepustnicy nie jest zanieczyszczony (a jest na pewno chyba, że go czyściłeś) i (ważne) kanał powietrza wolnych obrotów (regulowany śrubą). Jak to jest ok to ustaw odpowiednie obroty w takich warunkach w jakich powinno się to robić (temp silnika, obciążenie elektryczne), a następnie po schłodzeniu silnika sprawdź działanie "ssania", jeżeli nadal się szybko wyłącza to prawdopodobnie uszkodzony zawór termiczny pod listwą wtryskową. Co do tego spalania to przydałoby się sprawdzić czujnik temp. Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    no sondę też wypadałoby sprawdzić a i przy okazji przepływkę i to już będzie chyba koniec sprawdzania bo nic więcej tam nie ma
    zawór termiczny pewnie brudny i się zablokował albo za wcześnie się zamyka (jest możliwość regulacji)
  • Poziom 16  
    Dziekuje wszystkim za odpowiedz dzisiaj zabieram sie do sprawdzania i oczywiście napisze jak sie sprawa przedstawia. a mam jeszcze do was takie pytanie bo szukałem na forum i znalazłem tylko nie działający link do Ksiażki w PDF Sam Naprawiam goolf II 1.3 wszedzie jest do 1.6 i 1.8 a do 1.3 nie ma . dziekuje za odpowiedz i przepraszam ze tak z tematu zjechałem