Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seicento 1.1MPI check engine i kluczyk

17 Lut 2009 12:47 4747 12
  • Poziom 23  
    Witam! Ja tu gościnnie z innego działu.
    Już trzy razy zdarzyło się coś takiego:
    Podczas jazdy zapala się kontrolka silnika, gaśnie i po chwili zapala się również kluczyk. Świeci się łącznie pięć lampek z prawej strony (od Akku do Key) oczywiście silnika nie można uruchomić, nie słychać również pompki paliwa po przekręceniu kluczyka. Tu następuje punkt kulminacyjny programu :) Po odczekaniu od kilku do kilkunastu minut wszystko powraca do normy. Auto odpala, ale świeci lampka "check engine". Po przełączeniu na gaz po kilku sekundach lampka gaśnie :!:
    Jeśli obejdzie się bez wizyty w warsztacie, to proszę o pomoc, bo jazda tym samochodem staje się coraz mniej bezpieczna... :|
  • Poziom 23  
    No, gdzie się podziali fachowcy ? :|
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    No tak, to też jakiś pomysł, tylko co ma do tego kontrolka immo ?
  • Poziom 17  
    brak masy powoduje najróżniejsze anomalie
  • Poziom 23  
    Dobra, sprawdzę, na razie nim nie jeżdzę. Teraz jeszcze mi się skojarzyło, że jakieś dwa tygodnie temu był na wymianie oleju. Poszły również nowe świece i kable. Może coś z nimi jest nie halo ? Ale najpierw sprawdzę masę i dam znać. Jeszcze pytanko: z której strony szukać tego kabla ? Pogoda nie bardzo, śnieg wali co chwilę, a nie mam garażu.

pozdro
  • Moderator Samochody
    Masy wiązki sterownika są przykręcone do kolektora ssącego nad alternatorem
  • Poziom 23  
    sprawdziłem, masa na silniku w porządku...
  • Poziom 23  
    znowu to samo... Tym razem u znajomego w garażu. Przyjechałem normalnie, a następnego dnia od razu te same objawy. Ki diabeł ?!
  • Poziom 23  
    OK, tyle, że nie chce zapalić, bo świeci lampka CODE (taki kluczyk). Jak ona po kilkunastu minutach zgaśnie to pali na dotyk.
  • Poziom 23  
    W serwisie ASO Fiata nie stwierdzili żadnych usterek :(