Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seicento 1.1MPI check engine i kluczyk

17 Feb 2009 12:47 5005 12
  • Level 23  
    Witam! Ja tu gościnnie z innego działu.
    Już trzy razy zdarzyło się coś takiego:
    Podczas jazdy zapala się kontrolka silnika, gaśnie i po chwili zapala się również kluczyk. Świeci się łącznie pięć lampek z prawej strony (od Akku do Key) oczywiście silnika nie można uruchomić, nie słychać również pompki paliwa po przekręceniu kluczyka. Tu następuje punkt kulminacyjny programu :) Po odczekaniu od kilku do kilkunastu minut wszystko powraca do normy. Auto odpala, ale świeci lampka "check engine". Po przełączeniu na gaz po kilku sekundach lampka gaśnie :!:
    Jeśli obejdzie się bez wizyty w warsztacie, to proszę o pomoc, bo jazda tym samochodem staje się coraz mniej bezpieczna... :|
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 23  
    No, gdzie się podziali fachowcy ? :|
  • User removed account  
  • Level 23  
    No tak, to też jakiś pomysł, tylko co ma do tego kontrolka immo ?
  • Level 17  
    brak masy powoduje najróżniejsze anomalie
  • User removed account  
  • Level 23  
    Dobra, sprawdzę, na razie nim nie jeżdzę. Teraz jeszcze mi się skojarzyło, że jakieś dwa tygodnie temu był na wymianie oleju. Poszły również nowe świece i kable. Może coś z nimi jest nie halo ? Ale najpierw sprawdzę masę i dam znać. Jeszcze pytanko: z której strony szukać tego kabla ? Pogoda nie bardzo, śnieg wali co chwilę, a nie mam garażu.

pozdro
  • Moderator of Cars
    Masy wiązki sterownika są przykręcone do kolektora ssącego nad alternatorem
  • Level 23  
    sprawdziłem, masa na silniku w porządku...
  • Level 23  
    znowu to samo... Tym razem u znajomego w garażu. Przyjechałem normalnie, a następnego dnia od razu te same objawy. Ki diabeł ?!
  • User removed account  
  • Level 23  
    OK, tyle, że nie chce zapalić, bo świeci lampka CODE (taki kluczyk). Jak ona po kilkunastu minutach zgaśnie to pali na dotyk.
  • Level 23  
    W serwisie ASO Fiata nie stwierdzili żadnych usterek :(