Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

piec termet mini max plus nie nagrzewa wody

jacekp12 17 Feb 2009 13:19 18425 9
    jacekp12
    Level 2  
    ja mam problem z piecem termet mini max plus nie nagrzewa mi wody użytkowej natomiast wody co bez zażutu
    Tomasz Niedziela
    Level 13  
    Kolego, to może być czujnik przepływu, bądź temperatury - NTC na rurce od ciepłej wody umieszczony wewnątrz kotła. Czujnik ten w temp. pokojowej powinien mieć około 10kOHM. Sprecyzuj jeszcze objawy, co się dzieje w momencie odkręcenia C.W.U. Kocioł startuje? Grzeje wodę, ale jest letnia, a nie gorąca?
    jacekp12
    Level 2  
    dzięki za pomoc rozmawiałem też z serwisantem mówił że to może być za zimna woda w rurach niby powinna mieć minimum 14 stopni a u nas wiadomo nie zakopią na odpowiedniej głębokości i jest lipa

Dodano po 2 [minuty]:

tak piec startuje prawidłowo tak jak mówisz woda jest letnia a nie gorąca
    adamas
    Level 13  
    Witam żeby nie zakładać nowego tematu to zapytam tutaj mam problem z piecem mój model to:
    Kocioł dwufunkcyjny Termet MiniMax Dynamic gazowy GCO-DP-13-10
    generalnie chodzi mi o ciepłą wodę z kranu CO działa bez problemu ale ja mam problem z wodą bieżącą tzn gdy nalewam wodę do wanny woda leci letnia ;/ mimo że temperatura jest ustawiona ma max grzanie gdy troche przykręcę kran tak aby strumień był słabszy to jest lepiej i leci cieplejsza ale w dalszym ciągu nie gorąca ;/ gdy mocniej przykręcę aby lała się tylko tylko to przez chwile leci jakby bardziej gorąca ale zaraz piec się wyłącza ;/ no i zamiast nalać ciepłej wody znowu leci zimna, wcześniej miałem już problemy i wyświetlał się błąd że za małe ciśnienie (dopełniłem na 1,8 i jest w sumie ok) druga sprawa to wymieniłem już przepływomierz ten na rurze doprowadzającej wode i ostatnia usterka minęła - teraz mam tylko problem z nagrzaniem wody bieżącej i nie wiem gdzie szukać przyczyny

z góry dziękuję za jakieś sugestie

pozdrawiam
    krzysztofmatusik
    Level 22  
    Wymontuj płytowca i zalej go Kamix-em.Im gorętszy tym lepiej i szybciej czyści osady.Jak skończy się buzowanie,wymień na nowy roztwór.Jak już przestanie buzować pozostaw najlepiej na noc i na zajutrz po płukaniu zamontuj go do kotła.Nagrzewnicę też wyczyść pędzlem przy odkurzaczu,przedmuchaj i miłej kąpieli w gorącej wodzie :-)
    adamas
    Level 13  
    kurcze tylko co to jest ten płytowiec i jak go wymontować ;/ jakbyś miał czas to opisz mi jak to zrobić i gdzie mam tego szukać i daj na pw co do odkurzania to rozebrałem ostatnio obudowę i niby ta cała strefa co jest nad palnikiem jest czysta jeśli to oto chodzi jeśli coś nie wiem to proszę daj jakieś instrukcje bo jak sobie nie poradzę będe musiał jakiś serwis wezwać ;/ a mam 3 tyg bo wyjeżdżam z Polski na pół roku i muszę żonie zostawić wszystko sprawne ;/
    krzysztofmatusik
    Level 22  
    Sorki Kolego ale po tym co piszesz to raczej wątpię czy sobie poradzisz :-( Możesz narobić więcej szkody niż pożytku a żona musi pozostać bez problemu i bezpieczna.Daj zarobić komuś kto na tym się zna bo to bardzo skomplikowana robota.Z szacunkiem Krzysztof.
    adamas
    Level 13  
    ok tylko jak tu znaleść uczciwego gazownika żeby dobrze naprawił i kasy nie zdarł ;/ może ktoś poleci w Krakowie dobrego fachowca??