Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana radia Concert na Concert 2 brak danych na desce, Bose

lgorek 17 Lut 2009 14:09 9690 3
  • #1 17 Lut 2009 14:09
    lgorek
    Poziom 11  

Hello

Kupilem radio Concert II ponieważ w starym pada pomału procek i w tą zime już nie było w stanie normalnie grać. Podłączyłem nowe radio wpisałem kod i gra jednak mam kilka problemów.

1. Nie wyświetlają się dane na desce rozdzielczej i nie działa pilot przy kierownicy
    2. Radio ścisza się odwrodnie niż stare !?!? czy to normalne czy radio jest od anglika ??
    3. Podczas właczenia radio wszystko jest OK, jednak gdy uruchomie auto włącza się Bose i grają tylko tylne głośniki.
    4. Radio się nie wyłącza gdy wyciągne kluczyk.

Auto to Audi A6 1999r.

W załączniku zdjęcia tabliczek z radia. Na pierwszy rzut widze że będe musiał poprzerabiać wtyczki ale co z innymi pytaniami ?

Audi Concert II - CD

Audi Concert I - Kaseta

0 3
  • #2 17 Lut 2009 19:53
    fabi
    Spec od car audio

Concert II jest sterowany po szynie CAN, natomiast Concert I ma oddzielne sygnały informujące o włączeniu zapłonu, włączeniu podświetlenia, Gala (w tym miejscu jest BOSE w Concert II). Concert II nie ma wogóle tych pinów podłączonych. Informacje te są przesyłane do radia po szynie CAN. W Concert I sterowanie pilotem z kierownicy oraz wyświetlaniem danych z radia na liczniku odbywa się za pośrednictwem środkowej części złącza ISO C. W Concert II to wszystko jest zrealizowane po szynie CAN.

Niestety radio to nie będzie działać poprawnie w twoim samochodzie z powodu braku szyny CAN w aucie. Można dokupić emulator szyny CAN, ale on nie załatwi wyświetlania na liczniku. Niektóre liczniki mają już CAN, ale nie jest podłączony do radia (dokładnie które to trzeba poszukać na forum audi), można podciągnąć przewody z licznika do radia, ale chyba wyświetlania i sterowania pilotem dalej nie będzie.

Może lepiej było naprawić stare radio?

0
  • #3 17 Lut 2009 22:47
    lgorek
    Poziom 11  

a jak rozpoznac czy auto ma CAN czy nie ??
    na forum wyczytałem że jeżeli wtyczka jest dzielona na 3 to wtedy nie ma a gdy wyciągałem radio to były wtyczki
    2 grube krótkie
    1 chuda długa
    1 gruba długa

nie miałem żadnych małych wtyczek tylko takie jak oznaczone na schemacie od CD

0
  • #4 17 Lut 2009 23:46
    daras984
    Poziom 22  

A6 z 1999 roku nie będzie miec szyny CAN, dopiero po 2001 roku

0
  Szukaj w 5mln produktów