Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie przełożenie do piły tarczowej /krajzegi/?

danielh 15 Paź 2013 20:52 116130 99
  • #91 15 Paź 2013 20:52
    heniek7575
    Poziom 2  

Witam, nie mam pojęcia o piłach ale muszę kupić (zrobić) i dlatego mam pytanie: które koło pasowe powinno być większe _ przy silniku czy przy pile? Mam silnik 3kw z obrotami 1400 a chcę ciąć gałęzie i grubsze stemple. Proszę o pomoc, Pozdrawiam....

• #92 15 Paź 2013 23:05
    saskia
    Poziom 38  

Wszystko zalezy od tego jakiej srednicy bedzie tarcza pily?

• #93 15 Paź 2013 23:06
    heniek7575
    Poziom 2  

Tarcza piły w granicach 25-30 cm

• #94 15 Paź 2013 23:23
    saskia
    Poziom 38  

Na silniku bedzie wieksze kolo niz na wale pily.
    Jakie?
    Wzory do obliczen znajdziesz we wczesniejszych postach.
    Wez tylko pod uwage max. srednice kola pasowego walu, ktora zmiesci sie swobodnie pod blatem stolu cyrkularki i do tej srednicy oblicz srednic e kola pasowego silnika.
    W miare mozliwosci uzyj kol pasowych podwojnych, tzn na dwa paski, min 12mm

• #95 16 Paź 2013 05:46
    heniek7575
    Poziom 2  

Dziękuję serdecznie. Pozdrawiam, Marcin

• #96 31 Paź 2013 18:13
    avocado
    Poziom 10  

Witam, mam krajzege która wymaga generalnego remontu, bo blat się już rozlatuje, poza tym jest jeszcze na pas transmisyjny, więc jest masakra z jej ustawieniem żeby ten pas co chwilę nie spadał przy cięciu. Mam do niej silnik 230V, ale nie mam pojęcia jakiej mocy ani jakie ma obroty, bo tabliczka jest w ogóle nieczytelna niestety. Obroty mniej więcej oszacowałem licząc obroty pasa na minutę, zrobiło mi 63 obroty, ma on 6,8m w obwodzie jak jest założony, wałek przy silniku ma średnicę 8,5cm, więc wyszło mi że wałek robi około 1600 obr/min. Wałek przy pile też ma 8,5cm.
    Czy to są dobre obroty na tarczę 400mm?
    Czy je prawidłowo oszacowałem?
    Jeśli złe obroty to jakie szajby powinienem założyć po remoncie, chciałbym silnik zamocować na paskach pod blatem, a nie jako "mobilny" na pas.
    Jaką tarczę najlepiej kupić? Ze spiekami czy stalową? Gęste uzębienie czy bez znaczenia? Ta co mam już ma 6 wyłamanych więc do wymiany.
    Drzewo jakie mam zamiar ciąć to tak jak dotychczas gałęzie, jakieś cieńsze metrówki na które szkoda paliwa (takie do 10cm średnicy), oflisy z tartaku, deski poprzecznie, ogólnie opał. Na grubsze drewno mam spalinówkę.

• #97 04 Lis 2013 22:18
    mirekpsary
    Poziom 2  

Masz coś podobnego jak Ja,na dniach ma przyjść nowe koło pasowe 120mm na silnik i 80mm na wałek piły więc będzie wiadomo jak to chodzi,ale jak tak obliczyliście to raczej będzie git!
    wstępnie już się rozglądam za świdrem do rozłupywania drzewa,ale raczej trza będzie zmniejszyć do tego obroty bo te 1450 to raczej za dużo jest,a potem jeszcze będzie na tej samej maszynie rozdrabniacz zrobiony-taka maszyna wielofunkcyjna,no jak już kółka założyłem i jestem w stanie wszędzie po placu dojechać to i wjedzie na przyczepkę i wszędzie dojedzie!

• #98 19 Mar 2017 14:53
    sanmar
    Poziom 16  

Witam

Potrzebuję ciąć duże ilości desek wzdłuż tak aby jakość cięcia była bardzo dobra taka jak prawie po wyrówniarce, bo wiem, że jest to możliwe. Deski będą suche i grubościach 25, 30 i 35 mm będą cięte listewki o szerokościach 10 , 15 , 20 mm, drewno różnego gatunku zazwyczaj twarde: jesion, akacja, buk, może czasami i dąb ale również nie wykluczam cięcia drewna miękkiego np sosna .

Proszę o doradzenie mi jaką piłę mam kupić ile zębów jakie zęby jaka średnica ile ma piła wystawać poza materiał obrabiany z tego co czytałem to ok 20 mm i ile ma mieć obrotów ( w mojej cyrkularce wymiar od góry blaty do promienia osi to ok 70 mm czyli piła Φ250 wystaje ok 55 mm czyli prawdopodobnie średnica piły mogła by być taka) Na chwilę obecną moja cyrkularka ma 2533 obr/min na wałku, ale mam jeszcze jedną starą cyrkularkę bez silnika do której mógłbym zakupić silnik i ustawić określone obroty .

Dziękuję bardzo za odpowiedź Pozdrawiam

• #99 06 Maj 2017 21:23
    vcc
    Poziom 31  

Co do obrotów to już sporo napisane, chciałbym poruszyć temat szerokości pasków, silnik 4kW 1430 obr z przełącznikiem Y/D, czy 2 paski 10mm (Z, SPZ, XPZ) dadzą radę z piłą 400mm.
    UP
    Mniejsze koło ma 100mm co wg katalogu Sanok jeden pasek może przenieść 2.36kW

• #100 05 Wrz 2017 09:31
    lsf24.pl
    Poziom 2  

krajzega
    Proszę o poradę czy coś z tego wyjdzie

Silnik 3kW 2840obr
    koło na wałku 93mm
    koło na silniku 70mm
    prędkość skrawania 44,8 m/s mało dużo ?
    wałek fi 30 2 paski B 17

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij