Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Strzał głośników przy wYłączaniu radia

Pshfp 17 Feb 2009 18:38 2526 3
    Pshfp
    Level 10  
    Witam. Zaczelo sie to gdy jechalem na dosc mocno podreconej glosnosci i nagle uslyszalem nie za glosny strzal z glosnikow(skok napiecia?) i audio ucichlo. Po chwili wlaczylem i juz wszystko gralo jak trzeba, poza tym ze teraz gdy wyłączam radio slysze strzal i jednoczesnie widze dosc znaczne wychylenie wooferow. Podejrzewam radio, bo chyba nie glosniki?..poniewaz zmienilem wzmacniacze od tamtego czasu, a efekt pozostal.

Wzmacniacze sprawdzilem grajac na kazdym osobno i nie strzela! ale gdy je łącze problem pojawia sie znowu. Czytalem duzo o tym ze wzmacniacz powinien zalaczac sie z opoznieniem, ale nie wiem czy ten modul jest w radiu czy we wzmaku. Teraz uzywam wzmaka Focal(sub) i Genesis(system przedni) radyjko Nakamichi cd400. prosze o pomoc.

PS: w miare mozliwosci sproboje podmienic u siebie radio i sprawdzic czy to jego wina, ale moze wy macie na to rozwiazanie. pozdrawiam
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Podmiana radia wyjaśni wszystko, tak więc do dzieła .
    Pshfp
    Level 10  
    Wlasnie wrocilem. Podlaczylem starenkiego pionka deh1430 i tez strzela :/ , skoro to nie wina jednostki..więc czego? wzmaki sie nie lubia? :)
    Pshfp
    Level 10  
    Ok. Ze znalazlem przyczyne, to nie powiem, ale wiem jak zaradzic w/w zjawisku, wiec napisze - moze sie komus przyda.

Moja instalacja opierala sie na schemacie: jedna para RCA z radia do IN wzmaka nr.1 + druga para RCA z OUT wzmaka nr.1 do IN wzmaka. nr.2. Kumpel podejrzewa, ze problemem mogla byc roznica napiec na kablach sygnalowych przez to ze sygnal jest przekazywany ze wzmaka do wzmaka.

Moje radyjko ma wbudowane wyjscie tylko na dwa kanaly. Musialem wyprowadzic osobne gniazdo na SUB OUT i podlaczyc wzmacniacze z radiem kazdy z osobna. Teraz bangla bezszelestnie. pozdro!

PS: mozna przyznac sobie punkt? ;P