Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ARISTO Smart 360 - niedziałający touchpad i klawiatura

stramik 17 Feb 2009 18:45 3881 12
    stramik
    Level 11  
    Witam!
    Laptop jak w temacie. W czasie uzytkowania komputera przestaje reagowac klawiatura i touchpad. Komputer nadal funkcjonuje, gdy podlaczysz zewnetrzna klawiaturke lub mysz. Klawiatura i touchpad laptopa dzialaja dopiero po restarcie. Nie ma reguly na to kiedy sie to dzieje. Czasami dzieje sie co chwilke, czasami raz na 5 godzin, a znow czasami w ogole. Wyglada na to ,ze nie jest to tez problem ze sterownikami. Wszystkie sa dedykowane do tego modelu komputera. Mial ktos moze podobny przypadek i jakos sobie z nim poradzil? Z gory dziekuje za pomoc
    bek
    Level 11  
    zimne luty na płycie radze udać śię do fachowca który posiada hot gan [specjalny sprzęt do lutowania smd na gorące powietrze]
    stramik
    Level 11  
    Czyli uwazasz ze te zimne luty sa na plycie glownej czy problem ten wystepuje na przylaczu pomiedzu touchpadem a plyta??
    bek
    Level 11  
    to muśisz sam sprawdzić ale stawiam na płyte żimne luty koło kontrolera najlepiei przelutować to stacją lutowniczą hoot gan
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Kolego bek, po raz ostani zwracam koledze uwagę na:
    1. nie zwracanie uwagi na to, jakich znaków diakrytycznych kolega używa;
    2. polecanie w każdej sytuacji skorzystania ze sprzętu hot gun;
    3. kaleczenie nazwy hot gun.
    bek
    Level 11  
    bardzo przepraszam szanownego kolege jankolo za moją znajomość polskiej ortografi ale ja mieszkam od czterech lat w londynie a w polsce z polskiego byłem w tył ja prubuje pomuc kolegom w naprawie laptopów jeżeli jest to problem prosze mnie zbanować a tak w nawiaśie to ja pochodze z piotrkowa tryb blisko prawda?
    stramik
    Level 11  
    Ok, to jeszcze tylko jedne glupie pytanie. Ten caly hot gun to tak samo dziala jak hot air w stacjach lutowniczych??
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Kolego bek:
    1. Nie ma czym się kolega chwalić, że po czterech latach w Londynie zapomniał jak wygląda język ojczysty. Wstydzić się należy.
    2. Regulamin jest jeden dla wszystkich użytkowników Elektrody, a jego punkt 16 stanowi, że: Wszyscy polscy użytkownicy forum podlegają tej samej ocenie w zakresie: poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie.
    3. Proszę niezwłocznie poprawić niechlujstwo w swoich postach. Każdy następny post tak niechlujnie pisany spotka się z restrykcjami regulaminowymi.
    skaktus
    Level 37  
    bek wrote:
    bardzo przepraszam szanownego kolege jankolo za moją znajomość polskiej ortografi ale ja mieszkam od czterech lat w londynie a w polsce z polskiego byłem w tył ja prubuje pomuc kolegom w naprawie laptopów jeżeli jest to problem prosze mnie zbanować a tak w nawiaśie to ja pochodze z piotrkowa tryb blisko prawda?

Bu hahaha... Wielka emigracja się odezwała. Ludzie mieszkają po 40 lat za granicą i mówią poprawnie po polsku....Wstydził byś się swojego pisma...A emigracja to żadne wytłumaczenie. Tym bardziej że "hot gun" to określenie typowo angielskie a nie polskie...

Sory ale nie mogłem....

Quote:
    Ok, to jeszcze tylko jedne glupie pytanie. Ten caly hot gun to tak samo dziala jak hot air w stacjach lutowniczych??

Chodzi po prostu o wygrzanie płyty.

Rozbierałeś może laptopa ? Możliwe że wystarczy poruszać taśmami od touchpada / klawiatury i pomoże ? Ewentualnie może zobaczysz uszkodzenie typu pęknięta płyta czy ukruszone gniazdo. Polecam zacząć od oględzin wewnętrznych, potem martwić się grzaniem za pomocą "hota"
    stramik
    Level 11  
    Jeszcze nie rozbieralem go, ale wkrotce mam zamiar. Po prostu pytam sie czego sie spodziewac i dziekuje wszystkim za pomoc.
    skaktus
    Level 37  
    Ewentualnie sprawdź czy np. komp prawidłowo pracuje bez touchpada / bez klawiatury. Możliwe że to któryś z tych elementów jest uszkodzony i po czasie powoduje taki skutek.
    stramik
    Level 11  
    Bede probwal to sprawdzic na podlaczonych urzadzeniach zewnetrznych, chociaz juz wiem, ze nie bedzie latwo cokolwiek stweirdxzic, bo np dzisiaj nie wystapil ten problem ani razu. Moze laptop przestraszyl sie tego,ze zaczalem szukac pomocy :)
    daszbor
    Level 12  
    Spotkałem sie z tym problemem. Jeśli wiesza sie touchpad i klawiatura (ale reszta działa prawidłowo np. mysz na usb) to wiem, że warto przeinstalować system i wgrać (inne niż do tej pory) kodeki do odtwarzania filmów i muzyki. Przeinstalowałem system i zainstalowałem K-lite codeck pack 2.27 - pomogło. Koniecznie spróbuj z tą starszą wersją kodeków (najnowsze też coś mieszją). Inna rada to włącz Knoppixa z płyty, jeśli tam bedzie występował ten problem to wyśłij do serwisu (koniecznie dopisz że sprawdzałeś pod knoppixem, bo mogą ci polecić też instalację systemu)
    Pozdrawiam