Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

安ieca potrzebna: Naftove Topeni 12 AKN 5 Stary typ webasto

EDA_2004 17 Lut 2009 18:45 6934 16
  • #2 17 Lut 2009 20:40
    Daro122
    Poziom 29  

Witam w podobnym webasto po awarii swiecy zastosowa貫m zwyk陰 鈍iec 瘸row od dizla kt鏎 wk璚i貫m w otw鏎 wykonany w starej 鈍iecy , u篡wam tego ju kilka lat i o dziwo dzia豉 bez problemu .

0
  • #3 18 Lut 2009 11:41
    km_serwis
    Poziom 21  

Witam prosz spr鏏owa w sklepie z piecami na olej opa這wy . Podobnie wygl康a .

0
  • #4 18 Lut 2009 11:46
    Jan Nojszewski
    Poziom 18  

Nie wiem jaki gwint ale od Stara 200 oraz Honkera wygl康aj podobnie. Nie wykorzystasz kr鵵ca do pod陰czenia paliwa.

0
  • #5 18 Lut 2009 20:45
    ZKepowicz
    Poziom 18  

Bzdura ,w NAFTOWYM TOPLENIU"swieca jest na 4 V 35 A SZukaj w sklepach z czesciami "PRAGI" Swiece sa dostepne w nowej wersji bez metalowej oslonki na spirali . Morzesz rowniez szukac w wojsku .W transporterze opancerzonym " SKOT"byly takie ogrzewania pod symbolem BKN ,swiece sa takie same natomiast silniki na 24 V Do chwili obecnej zajmuje sie nimi ,przerabiam na stacjonarne ,dokladam elektroniczny regulator obrotow ,zasilacz z 230V,i.t.p. ,Dziki tym zmianom na minimallnych obrotach uzyskuje zuzycie paliwa w granicah 250 -300 G na godz i bezdymowe spalanie.Jesli sobje nie poradzisz kontaktuj sie na maila Zkepowicz(malpa)wp.pl.Pomoge.

Dodano po 4 [minuty]:

WITAM.Kolego Daro 122.Mogles to zrobic z DDr-owskim Sirokk oale nie z Naftowym topleniem nie wprowadzaj chlopa w maliny

Dodano po 59 [sekundy]:

WITAM.Kolego Daro 122.Mogles to zrobic z DDr-owskim Sirokk oale nie z Naftowym topleniem nie wprowadzaj chlopa w maliny

0
  • #6 15 Mar 2009 18:58
    ZKepowicz
    Poziom 18  

Dziwje si , 瞠 go嗆 zaczyna temat a potem przez miesi帷 nie interesuje si nim.Czy tylko dla zabawy? Szkoda czasu na nasze odpowiedzi.Nale篡 zamkn帷 temat.

0
  • #7 14 Sty 2010 13:16
    EDA_2004
    Poziom 11  

安ieca do dzi dnia nie zosta豉 znaleziona jest wiekszy problem ni my郵a貫m. Pozdrawiam.

2
  • #8 14 Sty 2010 18:13
    ZKepowicz
    Poziom 18  

Przez 11 miesiecy to nawet Tadeusz znalazlby mrowke pod spodnica Zosi.Szukaj dalej.

Dodano po 35 [minuty]:

Problemy sa do rozwiazania . Ty chcez miec podane na tacy , zamow u kelnera ,moze poda.

0
  • #9 16 Sty 2010 11:13
    audikarol13
    Poziom 2  

Witam mam ma造 problem a czyta貫m na forum ze pan si na tym zna jakby mo積a by這 to prosz o pomoc i z g鏎y dzi瘯uje ale do rzeczy kupi貫m od znajomego nagrzewnice ze SKOTA ale nie wiem jak j pod陰czy dosta貫m osobno transformator kt鏎y ma zasila z 230 v na 24 v nagrzewnice skot kompletn ale nie mam 瘸dnego schematu jak to wszystko pod陰czy czyli paliwo 鈍iece 瘸row i transformator jakby m鏬 pan mi przys豉 kr鏒ki opis albo jaki schemat bym by bardzo wdzi璚zny.
    Karol kostka.

0
  • #10 16 Sty 2010 23:19
    ZKepowicz
    Poziom 18  

Audikarol, witam . Niestety instrukcj ani schematu z firmy nie bylo mozliwosci zabrac /wojenno tajne/ .Moge ci tylko pomoc opisowo . Z paliwem to najprostrza sprawa , ze zbiornika do pompki zebatej na silniku glownym . I to wszystko , paliwo jest tloczone otworem w osi wirnika na rozzutnik . Pompka zebata ma wydajnosc stala uzalezniona od obrotow wirnika. Jesli chodzi o zasilanie z trafo to to kozystniej jest zrobic to na dwoch 1 x 100W na silniki /2 szt. po 30W / oczywiscie z mostkiem prostowniczym i drugie160W mozna po odizolowaniu silnikow od masy zasilic swiece pradem zmiennym. Swieca 4V 35A= 140VA.Przy wykonaniu na 1 trafo radze zastosowac mocniejsze.Przy 250W sa problemy z rozgrzaniem swiecy / strata na spirali oporowej / ,tej dlugiej pod agregatem ok. 40 cm Najlepiej wklej tu kilka zdjec to bedzie latwiej zorjetowac sie co masz i w jakim stanie oraz co i jak laczyc

Dodano po 9 [minuty]:

Musze dodac ,ze skanera nie mam i nie moge podeslac zadnych rysunkow , dobze ,ze na stare lata nauczylem sie cokolwiek obslugiwac to pudlo zwane komputerem

0
  • #12 21 Sty 2010 17:45
    ZKepowicz
    Poziom 18  

Witam . Probuje zalatwic kopie schematu , jutro sie wyjasni .Szkoda ,ze nie pokazales podlaczen przy przekazniku / od dolu podstawy/ Na dzien dzisiejszy Ty lko to : w Skocie jest na gornym pulpicie zwykla stacyjka 5 wyjsciowa /od Ursusa/ zasilenie + na zacisk 30 stacyjki . Z15 stacyjki na 1w kostce agregatu , z 57 na 3 , z 58 na 2 . 57/a w stacyjce wolny. Na pulpicie kontrolka sygnalizujaca podanie napjecia na agregat / nie sygnalizuje jego odpalenia / Ja lacze inaczej, ale to dosyc skomplikowany sposob .Jesli zdobede schemat to jakos sprobuje zamiescic go na forum

Dodano po 6 [minuty]:

A co to za trafo ? Jakiej mocy? Nawiniete drutem od spawarki co najmniej 6mm2. Jakie napjecia na wtornym?

0
  • #14 04 Lut 2010 21:20
    freedevil
    Poziom 9  

ZKepowicz napisa:
    Witam . Probuje zalatwic kopie schematu , jutro sie wyjasni .Szkoda ,ze nie pokazales podlaczen przy przekazniku / od dolu podstawy/ Na dzien dzisiejszy Ty lko to : w Skocie jest na gornym pulpicie zwykla stacyjka 5 wyjsciowa /od Ursusa/ zasilenie + na zacisk 30 . Z15 stacyjki na 1w kostce agregatu , z 57 na 3 , z 58 na 2 . 57/a w stacyjce wolny. Na pulpicie kontrolka sygnalizujaca podanie napjecia na agregat / nie sygnalizuje jego odpalenia / Ja lacze inaczej, ale to dosyc skomplikowany sposob .Jesli zdobede schemat to jakos sprobuje zamiescic go na forum

Dodano po 6 [minuty]:

Witam serdecznie, mam podobny problem ze swoim egzemplarzem 12BKN5. Napisa貫m do Pana maila, ale zapytam tez tutaj o kilka szczeg馧闚 - wiadomo軼i tez mo瞠 przydadz si innym. Musze zaznaczy 瞠 jestem totalnym laikiem je郵i chodzi o elektryk wiec prosz wybaczy je郵i moje pytania b璠 zdradza造 poziom czterolatka :) A wi璚:
    - do kt鏎ego zacisku na stacyjce pod陰czy (-) z zasilania ? Jaki ma on numer ?
    - jak - gdzie powinny by pod陰czone przewody z przeka幡ika u podstawy obudowy ?
    安ieca potrzebna: Naftove Topeni 12 AKN 5 Stary typ webasto
    - czy ko鎍闚ka 鈍iecy powinna by po陰czona kablem z obudow ? jesli tak, czy to oznacza 瞠 na obudowie jest (+) ??
    - gdzie - z jakimi zaciskami powinny by po陰czone zaciski przeka幡ika ? (u mnie ida do g鏎y obudowy, do ma貫go pude貫czka)
    - w kt鏎ym miejscu na kostce powinny by pod陰czone odpowiednie kable z pomki paliwa i silnika elektrycznego ?安ieca potrzebna: Naftove Topeni 12 AKN 5 Stary typ webasto
    - w przedniej cz窷ci obudowy, tu przy wylocie ciep貫go powietrza jest czujnik - w jaki spos鏏 i do kt鏎ego z陰cza go pod陰czy ?

To chyba z grubsza wszystkie moje pytania, cho jak znam siebie co jeszcze b璠zie wymaga這 uzupe軟ienia :)
    B璠 bardzo zobowi您any za wszelk okazan pomoc :)

Pozdrawiam,
    Adam.

0
  • #15 05 Lut 2010 10:26
    ZKepowicz
    Poziom 18  

Witam.Odp.1 - nie do stacyjki lecz na korpus agregatu , 2 nie , swieca podlaczona musi byc pod + z przekaznika 3 przewod elektrozaworu p-py paliwa na foto jest prawidlowo podlaczony 4 podlaczenia na kostcesa widoczne na foto 3 posty wyzej audikarol 13

1
  • #16 21 Gru 2017 00:23
    jero11
    Poziom 12  

Mam Webasto 12 bon 3 i potrzebuje schematu do pod陰czenia elektryki. Webasto ma dwa elektrozawory, na pompie paliwa przy silniku i drugi elektrozaw鏎 na zewn徠rz Webasta. Pompka jest po陰czona z zewn皻rznym elektrozaworem dwoma przewodami paliwowymi.
    Cewki elektrozawor闚 by造 uszkodzone i u篡貫m cewek od LPG
    Trafi貫m na schemat tego webasta, mo瞠 si komu przyda.

0
  • #17 24 Sty 2019 18:27
    fazownik81
    Poziom 12  

Witam. Mam x7-1m z tatry i te k這poty z uruchomieniem . Kupi貫m ju 2x impulsator, pompke, wentylator, a teraz trafo 630va. Przy 100va nagrzewa 鈍iece a pompka nie daje paliwa, teraz spr鏏uj z tym 630va mo瞠 si uda. Mam 2 egzemplarze i troch cz窷ci zamiennych...
    Mam tez schematy:
    安ieca jest dost瘼na bez problemu w sklepie Katamaran.

0