Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz do Grundig (opel) SC 303 D

14 Kwi 2004 19:15 2702 12
  • Poziom 12  
    Udało mi się cudem zakupić panel, bo w poprzednim to co zawsze- tasiemka. Niestety, mam poważny oproblem. Włożyłem go, wszystko fajnie grało, ale do czasu. Po wyjęciu panelu i ponownym włozeniu i włączeniu radia wyświetlacz szaleje! Czasamiu nie wyświetla się nic, czasem jakieś nieruchome kreski, a czasem łapie nazwę stacji i fajnie, tylko że to się cały czas wyświetla, tak jakby wyświetlacz się "zawiesił"Gdy w takiej sytuacji radio wyłaczam, to znowu po właczeniu widać tylko kreski pojedyncze. Nie wiem co robić, a tasiemka wyglada na nie uszkodzoną ani nie doklejoną. Co dziwne, ten panel przez jakis czas po włożeniu działał całkiemn normalnie. czy to może być radio kopnięte? Jesli tak, to ja nic nie grzebałem- więc proszę o pomoc, bo mnie to jednak zdenerwowało, bo prawdopodobnie nie uda mi się w razie "W" zwrócić panelu :(
  • Poziom 15  
    Co prawda nie znam tego panelu, ale z tego co piszesz to "staje" scalak od wyświetlacza który jest praedopodobnie w panelu.Albo bedzie tam kwarc albo układ RC , należy to sprawdzić.Powinno pomóc,parokrotnie miałem takie przypadki,jeśli był tam RC to zazwyczaj pomagało przelutowanie lub wymiana jednego z nich
    bigmac
  • Spec od car audio
    A ja bym przelutował luty do styków do panela.
  • Poziom 12  
    sorry ale ja nie mam pojęcia o elektronice (chociaż wiem że to forum dla elektroników, choć jak zuważyłem można nauczyć się czegoś fajneg) ale jak mi wytłumaczycie w czym żecz to może to zrobie. Problem w tym że panel trochę mnie kosztopwał a znalezienie graniczy z cudem, więc ssię bopję. Ale mówisz, że przelutowanie styków pomoże?? a mogłbyś napiosać czemu to się dojkładnie psuje?? bo ten panel tak ma jak napisałem, ale np. czasami nie działa a po jakimś czasie znowu normalnie funkcjonuje. Nie wiem czy go spróbować zwrócić czy naprawiać, co gorsze mój stary panel ma kompletnie urwaną tasiemkę i jak go wło żę to musze wpisać kod a to ciężko zrobić jak się nie widzi co i jak :((( Poraźcie coś :)
  • Poziom 12  
    Sosrry że jestem taki nachalny, ale napisz dokładnie o jakie styki chodzi?? TE w radiu (takie blaszki) czy te w panelu (bolce) Próbowałem dotykać tymi bolcami blaszek w innych miejscach, ale to na nic :( JAk działał ten wyświetlacz to wszystko się świeciło a nagle się zawieszało- wyświetlało się ten sam napis i się nie zmieniał, więc mam obawy że to jednak panel. Z góry dziękuje za wyrozumiałość dla raczkującego użuytkownika :) i proszę o pomoc :))))
  • Poziom 15  
    Broń cie Boże nie lutuj blaszek ani bolców !!!!!!!!!!!.Jeśli nie poradzisz sobie z kwarcem lub RC to lepiej sobie odpuść, może daj komuś kto tobie zrobi
  • Spec od car audio
    Nie napisałem przelutuj blaszki tylko styki co się lutuje do płytki. Ale jak tego nie umie zrobić to lepiej niech da sobie spokój.
  • Poziom 12  
    Spoko po co te nerwy?? Oglądałem te styki i nie wygląda na to zeby coś z nimi było nie tak, wszystko lączy. Przeczyściłem wsio i łączy. To chyba ten panel jest kopnięty. Ale dzieki za poroady i pomoc.
    Pozdrawiam
    Maciek
  • Poziom 30  
    Rozkręć panelik i napisz co jest w środku, bo nie znam tego panela, ale skoro masz 2szt to co za problem wymienić procki oporki itd. skoro stary panel był ok, jeśli nie umiesz to daj komuś kto to za ciebie przełoży.
  • Spec od car audio
    Procka nie wymieni bo zwykle był zalany żywicą. Ja już trochę tych panelików przemieliłem i zwykle było to co napisałem. A jak ktoś nieumiejętnie rozbiera to potem ma znikające puste segmenty.
  • Poziom 12  
    Dzięki z aporady ale już wioem co jest. W wyświetlaczu warstwy się porozklejały, więc już po ptakach. Poszukuje teraz nowego panelu, a ten będe myślał jak zwrocić kolesiowi.
    maciej
  • Poziom 10  
    Witaj, napisałeś że przemieliłeś trochę tych paneli... może został ci jakiś nawet niesprawny? bo ja zgubiłem mój :/ i chętnie dokupię grundig sxc 303 d (panel to sam wyświetlacz)
  • Poziom 12  
    Ja mam taki panelik, jest sprawnt tj. wyświetlacz jest nie oderwany. Ale jest problem, bop on jakby się "zawiesza". Nie wiem czy da się to naprawić, ale z nim da się uruchomić radio. Po prostu nie widzisz co sioę dzieje, ale jak pamie\\tasz jak się wpisuje kod, to "na ślepo" da się uruchomić. a tak robiłem wiele razy. jak cię interesuje to pisz, szcególy na maila :)
    Pozdrawiam
    Maciej