Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq NX6310 zasilacz HP i brak reakcji na zasilacz?

17 Lut 2009 20:50 2476 3
 • Poziom 20  
  Czy jest jakiś schemat wyprowadzeń na wtyczce zasilacza do laptopa j.w.

  Z zasilacza wychodzi 18.5 V, a jak sprawdzić czy działa?
  Wtyczka ma jakby 3 styki - zewnętrzny, wewnętrzny i na środku bolec.
 • Poziom 32  
  Naprawiałem dzisiaj taki zasilacz - uszkodził się ekran przy wyjściu z obudowy zasilacza i już go oddałem klientowi. Napięcia na wtyku są rozłożone w następujący sposób - na zewnątrz jest minus, wewnętrzna strona obudowy to plus zasilania a szpilka też jest na potencjale dodatnim, lecz niższym o 1 V. Z pewnościa nie jest to główne zasilanie, lecz jakaś kontrola. Szkoda, że nie przyjrzałem się jaką rolę spełnia ten dodatkowy styk, napewno był podłączony do drobnych elementów smd - opornik i tranzystor.

  Pzdr.
 • Poziom 20  
  U mnie jest tak : zewnętrzny to minus , wewnętrzny + 18,5 . Gdy sprawdzam zewnętrzny z bolcem - nie ma napięcia. A gdy wewnętrzny z bolcem występuję napięcie ( bolec na potencjale ujemnym ) . Chyba się trochę rożni ...Czy podane przez Ciebie wartości są ok ? Dodam , ze zasilacz zakupiłem nowy i pochodził z miesiąc .
 • Poziom 32  
  Podaję na 100% sprawdzone dane. Klient przyniósł notebooka twierdząc, że uszkodzony jest zasilacz, bo nie ładuje aku i nie można na nim pracować. Podpiąłem nowy oryginał HP i notebook okazał się sprawny. Porównałem napięcia na nowym i klienta zasilaczu. Po naprawie kabla ( skróceniu i ponownym wlutowaniu ) sprawdziłem zasilacz na notebooku i jako sprawny oddałem. Podane napięcia są więc pewne i zgodne z tym co pisałem wcześniej. Mierzysz względem masy na zewnętrznej stronie wtyku.

  Pzdr.