Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat toledo II - jakiej firmy tarcze kupić?

servicemen 17 Lut 2009 21:08 14265 7
  • #1 17 Lut 2009 21:08
    servicemen
    Poziom 27  

Posiadam Seata toledo II 1.6 AKL i w najbliższym czasie czeka mnie wymiana tarcz oraz klocków hamulcowych.Chodzi mi o poradę jakich producentów polecacie a jakich należy omijać.Dodam że nie zależy mi na tarczach ani klockach sportowych lecz na zwykłych seryjnych, które będą dobrze hamować i nie zużywać się w zastraszającym tempie.Za wszystkie porady serdecznie dziękuję.

1 7
  • #2 26 Lut 2009 19:58
    masterix77
    Poziom 2  

witaj myslę ze jak zainwestujesz w tarcze firmy brembo i klocki firmy ferodo to bedziesz bardzo zadowolony radził bym unikac jakiejkolwiek chińszczyzny i no nameów... pozdrawiam

0
  • #3 26 Lut 2009 20:28
    Roli
    Poziom 26  

Z postem powyżej zgzdzam sie w 100%, troche takich zakładałem i okazują normalne procesy zużycia, nie ma żadnych problemów. Mógłbym jeszcze polecić klocki/tarcze ATE oraz Lucas,a firmy typu Kamoka, K-Tech czy Hart omijać szeroookim łukiem.

0
  • #4 27 Lut 2009 18:47
    servicemen
    Poziom 27  

Dziękuję panowie teraz wiem w w czym szukać.

0
  • #5 27 Lut 2009 19:19
    pioart
    Poziom 37  

Kolego Roli to ty chyba nie jesteś tak za bardzo zorientowany co pakowane jest w kartoniki Lukas-a

1
  • #6 28 Lut 2009 09:00
    Roli
    Poziom 26  

Napisałem o gratach, z którymi miałem coś wspólnego, które montowałem, serwisowałem. Lukasy montowałem, ale nie zdarzyło się żeby były jakieś problemy typu za szybko ścierający sie klocek, popękane tarcze czy bicie tarcz po jakimś symbolicznym przebiegu. Ale skoro myślisz że nie mam pojęcia co jest wkładane w ich kartoniki to chętnie usłyszę prawdę, jeżeli to nie tajemnica.

0
  • #7 28 Lut 2009 14:30
    pioart
    Poziom 37  

Witam
    No to trochę informacji dla Was
    Ani Lukas ani ATE nie jest producentem tarcz ani klocków hamulcowych jak i okładzin. Te firmy są wyłącznie producentami UKŁADÓW HAMULCOWYCH w pełnym tego słowa znaczeniu, tak jak firma BOSCH która odkupiła układ hamulcowy BENDIX
    Prawdziwymi producentami / klocki, szczeki, tarcze/ to są
    Ferrodo
    Textar
    JURID-BENDIX / Bendix kraje francusko jenzyczne oraz USA/
    Pagid /produkuje dla Opla/
    W kartonikach Lukasa / i nie robią z tego tajemnicy / jest REMSA Hiszpan/ nie twierdzę że jest to tragiczny produkt ale porównywanie go do Ferrodo to delikatnie mówiąc profanacja.
    Nie oszukujmy się prawdziwi producenci dostarczają elementy hamulcowe / czytaj klocki tarcze bębny szczęki okładziny / na pierwszy montaż samochodów . Prawdziwa walka toczy się właśnie tam . Wiadomo że przeciętny kierowca jak ściąga np. klocki Ferrodo Jurid lub Textar to szuka tego produktu bo jest zazwyczaj zadowolony z produktu i chce tego produktu .
    Tutaj przykład klocek BMW chyba 7 i co widzicie?

i co wytłoczone

No i np Ferrodo

Producenci nie zabezpieczają pełnej gamy referencji i dlatego wymieniają się na poziomie fabryk swoimi produktami. Jest to podyktowane tym że uzyskanie certyfikatu poprzedzone jest kosztownymi i długotrwałymi badaniami.
    Wszyscy powinniśmy wiedzieć że era klocków z azbestem już się dawno skończyła i jak dotąd nie znaleziono cudownego środka który by go zastąpił . Jest wiele prób zastąpienia z różnym skutkiem . Najlepszym wydaje się kewlar lecz cena jego jest dość wysoka co dyktuje ceny na niektóre referencje / samochody BMW AUDI6 i 8 MERCEDES itd./
    Nie wierzcie w to że klocek montowany w fabryce to ten sam zakładany w serwisie. Klocki na linii produkcyjnej są dopasowane do samochodu jak buty , ustalają to normy ustalone podczas testów OE.

i tak to jest klocek np. JURID

i w miarę potrzeb i wymogów napis
    lub np

Ale to jest caLy czas ten sam klocek
    Jak uzbieram jeszcze troszkę informacji to postaram się obszerniej na ten temat no chyba że stwierdzicie że nie ma na to zapotrzebowania
    Jak macie jeszcze jakieś pytania to proszę , postaram się odpowiedzieć i rozwiać wątpliwiści
    Pozdrawiam

0
  • #8 28 Lut 2009 16:34
    Roli
    Poziom 26  

Jak najbardziej, jak będziesz miał coś więcej to chętnie poczytam i dowiem sie czegoś na ten temat.

0