Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

układ w spawarce magster 350c

17 Feb 2009 21:25 4402 6
  • Level 2  
    Witam serdecznie!
    Zająłem się naprawą spawarki magster 350c
    Otóż mam następujące pytania:
    Czy w tym typie spawarki starszy układ do tego samego typu spawarki (ten większy) da się zastąpić nowszą wersją tego układu (ten mniejszy) oraz czy może ktoś wie jak to podłączyć. Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję.

układ starszego typu do magstera 350c :

układ nowszego typu do magstera 350c:

• Level 27  
    Witam a co sie stało z tym starym modułem nie moZna tego naprawic,ja to naprawiałem i chodzi do tej pory
  • Level 2  
    jak wiadomo układ jest odpowiedzialny za podawanie drutu, problem polega na tym że cały czas wybija bezpiecznik w spawarce
  • Level 16  
    Na płytce US-41A (tej większej) zwykle padają dwa tranzystory od sterowania silnikiem - irf540 i irf9540. Naprawa nie powinna być skomplikowana więc może warto tą płytkę ratować.
  • Level 12  
    Odświeżam temat.
    Mianowicie dostałem od znajomego płytkę od tej spawarki i spalone są te dwa irf'y. Problem w tym że znajomy już je wylutował i nie zaznaczył który gdzie przychodzi i nie jestem teraz pewien gdzie którego wstawić. Jak patrze na układ to IRF9540N wlutowany jest od strony zewnętrznej (strony gniazd do których przypinamy kable) a IRF540N od środka płytki (po stronie 4 kondesatorów 1000uF). Jeśli się mylę proszę o sprostowanie. Jeszcze jedno pytanie znajomy wylutował też mostek i go zgubił. Jaki mam tam mostek wsadzić 10A? Tylko gdzie kupić taki mostek z okrągłymi nóżkami?

z góry dzięki za odp

dodam tylko że mam ten starszy model płytki