Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skaner zablokowany scx-4720 samsung

17 Lut 2009 21:57 5377 6
  • Poziom 16  
    Witam mam problem ze skanerem w tej drukarce, a mianowicie wyswietla komunikat "skaner zablokowany". Jesli chodzi o reczna blokade pod skanerem jest odblokowana, przy uruchomieniu urzadzenia lampa sie nie zapala, skaner nie probuje startowac. Optyke przeczyscilem i dalej to samo. Moze ktos posiada instrukcje serwisowa do tego urzadzenia, albo moglby mi w jakis sposob pomoc. Za wszelkie sugestie i uwagi bede wdzieczny.
  • Specjalista - kserokopiarki
    a próbowałes rozebrać j ręką przesunać skaner czy da się w dokumentacji piszą tylko że jak ten komunikat się pojawia to znaczy że skaner jest zablokowany i tyle. Jeżeli interesuje cię serwisowka ta podaj adres na jaki wysłac plik ma ok. 15Mb
  • Poziom 16  
    areksuchodolski(malpa)interia.pl

Dodano po 14 [minuty]:

próbowałem, zastanawiam się, że może być uszkodzony silnik, wogole nie wraca na swoje miejsce brak jakiejkolwiek reakcji ze strony skanera, no i nie zapala się halogen, ale nie jestem pewien co powinno nastapić pierwsze, czy ruch czy zapalenie się halogenu. Może uda mi się jakieś testy właczyć dzięki serwisowce.
  • Poziom 21  
    witam sprawdz wiązke z kabelkami (to ta z tyłu drukarki co idzie na zewnątrz ) która wychodzi ze skanera do płyty wewnątrz drukarki lubią sie urywać na zgięciach miałem już takie przypadki tylko u mnie nie dzialał adf pozdrawiam

• Poziom 30  
    slajas napisał:
    witam sprawdz wiązke z kabelkami (to ta z tyłu drukarki co idzie na zewnątrz ) która wychodzi ze skanera do płyty wewnątrz drukarki lubią sie urywać na zgięciach miałem już takie przypadki tylko u mnie nie dzialał adf pozdrawiam

Tak, miałem kiedyś przecięty jeden przewód w wiązce na zagięciu gdzie wychodzi ze skanera.
  • Poziom 16  
    kable oki, silnik wymienilem i dalej to samo, szkoda ze nie mam takiego urzadzenia podmienilbym pare elemtow i wtedy bym wiedzial. jak rozwiaze problem napisze co bylo, a narazie dziekuje wszystkim za pomoc:)
  • Poziom 18  
    Witam
    stary temat ale może komuś sie przyda.
    Od spodu układu skanera jest blokada do transportu żeby nie uszkodzić modułu.
    Przesunąłeś ją w pozycję otwartą.??