Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 940NW uszkodzony - podświetlenie

mixer666 17 Lut 2009 22:42 2255 3
  • #1 17 Lut 2009 22:42
    mixer666
    Poziom 17  

Dostałem od znajomego monitor Samsunga 940NW, który został „źle” potraktowany podczas grania. Małą płytka z przyciskami złamana na pół, jednak największy problem jest z podświetleniem bo te kable, które idą do dolnego podświetlenia robią przebicie (mały łuk po załączeniu powstaje zaraz na zakończeniu przewodów, w których izolacja została odsłonięta), jeden urwany. Walczę właśnie aby przebicie usunąć jednak mam pytanie. Bo jak odepnę z jednego podświetlania przewody (tego z przebiciem) to monitor załącza się na chwilkę (2 podświetlenie) i zaraz wyłącza. Czy to tak ma być czy jeszcze jest gdzieś uszkodzenie prócz przebicia? Pytam bo nie wiem czy jest sens walczyć z przebiciem jak coś jeszcze jest uszkodzone. Obraz jest wyświetlany po wyłączeniu podświetlania co wskazuje, że reszta elektroniki jest ok ale wiadomo jak wygląda bez podświetlenia...

________________edit

Przyjrzałem się dokładniej i niestety ale przewody które wchodziły do świetlówki zostały wyrwane z końcówkami dolnej świetlówki :( Jedna działa, więc wydaje mi się, że układ wyłącza dobra bo wykrył, że jedna nie świeci. Można coś z tym zdziałać?

• #2 18 Lut 2009 08:12
    Jakant
    Poziom 35  

Jezeli masz uszkodzoną jedną ze świetlówek, to zabezpieczenie wyłączy inwerter. Najlepszym sposobem naprawy tego jest wymiana świetlówki uszkodzonej. Mozesz świetlówki zakupić na allegro.Wysyłają razem z uszkodzoną matrycą na której mozesz potrenować wymianę.

• #3 18 Lut 2009 11:20
    mixer666
    Poziom 17  

Dzięki, tak właśnie myślałem. Jednak nie widzę na allegro aby ktoś sprzedawał świetlówki... albo jestem ślepy?
    Widzę, że są podobne monitory ale z zbitą matrycą więc chyba śmiało taki mogę kupić bo widzę, że podświetlenie działa jednak nie ma dokładnego modelu, jest podobny np. 940N ale wydaję mi się, że podświetlenie będzie pasować?

• #4 22 Lut 2009 21:56
    L0bo
    Poziom 25  

Poszukaj w punktach utylizacji elektroniki.
    Dużo tego typu złomu mają.
    Nie zawsze wiedzą, co mają na placu, tak, że sam musisz poszukać.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo