Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha Rx-395RDS - wyłącza się po 3 sekundach.

defusor 17 Lut 2009 23:16 2643 7
  • #1 17 Lut 2009 23:16
    defusor
    Poziom 10  

Przejdę do sedna sprawy. Posiadam wzmacniacz o nazwie podanej powyżej. Problemem jest często poruszany problem wyłączania się urządzenia po 3 sekundach. W układzie stand by wymieniłem tam tranzystor 2sc3330. Co jednak nic nie zmieniło. Ciekawą rzeczą jest, że przy podtrzymaniu przekaźników szczypcami wzmacniacz podaje sygnał na wyjście. w takiej konfiguracji działa prawidłowo. przy samym podtrzymaniu płytki stand by efektem jest wyłączenie układu po 3 sekundach. Nie wiem jak wejść w tryb serwisowy, nie mam również schematu. Sprawdzałem czy tasiemki są w porządku jak również czy nie ma zimnych lutów. Czytałem też że powodem może być jakieś zabezpieczenia ukł. scalonego gł. mikrokontrolera, jednak nie mam pojęcia jak się zabrać do pomierzenia go bez schematu. Jeśli ktoś byłby wstanie udzielić jakiejś wskazówki która mnie nakieruje na problem to z góry dziękuję

0 7
  • #2 25 Lut 2009 10:39
    woker
    Poziom 11  

zapewne na przekazniku jesy zabezpieczenie

0
  • #3 26 Lut 2009 07:36
    Alone
    Poziom 14  

Zapewne zadziałało któreś z zabezpieczeń, a na przyszłość odradzam koledze zwierać przekaźnik jeśli nie wiemy czy końcówka mocy jest w stu procentach sprawna. Sprawdź czy na elektrodzie nie znajdziesz schematu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=702541&highlight=rx+395&sid=

Dodano po 4 [minuty]:

Schemat masz tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...t=yamaha&sid=cd00e39c16897f07db9998bcb64d97b8 model podobny.

0
  • #4 26 Lut 2009 14:23
    cdkaz
    Poziom 22  

Wejdź w tryb serwisowy i sprawdź jaki tryb Protection Mode pokazuje amplituner.

0
  • #5 28 Lut 2009 09:15
    defusor
    Poziom 10  

Podobny schemat jest dla Yamahy rds 396 - 496 ale on ma całkowicie inny front panel. Jest zrobiony na innym ukł scalonym, posiada selektor impedancji i z prześledzenia drogi zabezpieczenia ma się nijak do 395. Protection mode, będzie ciężko bo nie wiem jak go załączyć. A jeśli chodzi o zabezpieczenie przekaźnika to pytanie gdzie ono jest. Szukałem po układach scalonych ale nie widzę żadnego opamp'a Sam tranzystor na płytce standy by wymieniałem rezystor jest na pewno też dobry, wymienię ten kondensator może stracił upływność. A jeśli ktoś wie jak wejść w tryb serwisowy to czekam na wskazówki.

Przed chwilą doczytałem z manuala że protekcja 1 włącza się po 2 sekundach w sytuacji gdy napięcie stałe przekracza wartości na pinach 5 i 6 układu scalonego którego nie posiada mój wzmacniacz

0
  • #6 26 Mar 2016 19:54
    remarket
    Poziom 9  

Witam, mam ten sam problem w tej chwili, czy ktoś już wie jak to rozwiązać ? Minęło kilka lat więc może ktoś jest bogatszy o doświadczenia ?

0
  • #7 26 Mar 2016 23:01
    defusor
    Poziom 10  

Witam,

Wie Pan co uparłem się na ten wzmacniacz. Na początku myślałem, że problem jest w masie (miałem już taki problem przy wyjściu Jack), odpinałem po kolei płytki została mi sama płyta główna ale nie. Pożyczyłem później profesjonalny miernik do kondensatorów. Później je wymieniłem. Wszystkie. Końcówki półprzewodniki. Później już była sprawa honoru. Ale schemat ideowy odwoływał mnie ciągle do tego samego elementu czyli procka przy płycie czołowej. Podsumowując znalazłem rozbitka wymieniałem płytę czołową i chodzi do dziś. Jednak wiem, że to amatorszczyzna

0
  • #8 27 Mar 2016 00:31
    remarket
    Poziom 9  

Dziękuję za wskazówki, mam już oryginalną instrukcję serwisową , po świętach będziemy szukać usterki. Pozdrawiam

0