Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA Satellite L300D - jak wykonać dysk recovery

18 Lut 2009 00:26 14614 10
  • Poziom 20  
    Proszę pomóżcie bo już 4 dzień z tym walczę mianowicie.

Posiadam laptopa:
    TOSHIBA Satellite L300D-10U
    MODEL NO.PSLC0E-00J00QPL

Osoba od której odkupiłem laptopa wgrała "Windows-a 7" na partycję gdzie był przedtem "Windows Vista Home Premium PL" (pozostałe partycje w tym ukryta nieuległy zmianie) ,jednak nie wykonał on płyty Recovery tak jak powinien:

http://209.167.114.38/support/TechSupport/TSBs/ALL/-TSB001019.htm
    http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais/support/jsp/bulletin.jsp?soid=806477

w tej chwili udało mi się zainstalować piracką wersję Windows Vista Ultimate ,jednak chciał bym wrócić do oryginalnej wersji ,czy jest możliwe wykonanie jeszcze płyty recovery ? Na niektórych forach napisane jest że tak jednak że potrzebował bym do tego programu "Toshiba Recovery Disc Creator" którego nigdzie nie mogę znaleźć ,a może ktoś z was go posiada i się nim podzieli . Błagam o pomoc.

• Poziom 43  
    A sprawdzałeś czy wcisnięcie F8, w czasie uruchamiania, nie wywoła menu umożliwiającego "zabawy" z recovery związane?
  • Poziom 20  
    Pierdoła z Gądek napisał:
    A sprawdzałeś czy wcisnięcie F8, w czasie uruchamiania, nie wywoła menu umożliwiającego "zabawy" z recovery związane?

Sprawdzałem ,nie da się.
  • Poziom 10  
    A dlaczego koniecznie chcesz odzyskać system przy użyciu Disc Recovery?
    To rozwiązanie ma kilka wad:
    - kasuje cały dysk. Nawet jak podzielisz dysk na partycje, to po odtworzeniu systemu będziesz miał jeden dysk C a wszystkie twoje dane znikną.
    - instaluje jakieś dodatki, triale. Od razu masz zaśmiecony system.
    - zajmuje niepotrzebnie (moim zdaniem) miejsce na dysku.

Ja osobiście zainstalowałbym ręcznie właściwą wersję Visty i użył nr licencji, który jest przyporządkowany do laptopa.
  • Poziom 35  
    jedynygarf napisał:
    Proszę pomóżcie bo już 4 dzień z tym walczę mianowicie.

Posiadam laptopa:
    TOSHIBA Satellite L300D-10U
    MODEL NO.PSLC0E-00J00QPL

Osoba od której odkupiłem laptopa wgrała "Windows-a 7" na partycję gdzie był przedtem "Windows Vista Home Premium PL" (pozostałe partycje w tym ukryta nieuległy zmianie) ,jednak nie wykonał on płyty .

Nie ma mozliwosci abys to zrobil, skoro system zostal usuniety. Oddaj do serwisu to Ci przywrócą o ile oczywiscie maszyna ma na spodzie naklejke licencyjna.
  • Poziom 12  
    [quote="^ToM^"]
    jedynygarf napisał:

Nie ma mozliwosci abys to zrobil, skoro system zostal usuniety. Oddaj do serwisu to Ci przywrócą o ile oczywiscie maszyna ma na spodzie naklejke licencyjna.

Ale skasowal tylko partycje C , ta ukryta partycja z orginalnym windowsem nadal istnieje, ja bym proponowal wgranie odpowiedniej wersji Windowsa i wpisania orginalnego Klucza, ktorego napewno gdzies masz naklejke. A pozniej usunieice tamtej partycji.
  • Poziom 2  
    Nie musisz wykonac recovery dysku, w menu z opcjami bootowania lub nenu diagnostycznym masz dostep partycji recovery ktora zawira obraz gotowego systemu. Mozesz ja odpalic z tego poziomu lub skopiowac na inny nosnik i przywrucic przy urzyciu narzedzi ghostopodobnych.
  • Poziom 19  
    w toshibach przed przywracaniem z dysku recovery trzeba najpierw w biosie przywrócic ustawienia domyślne
  • Poziom 35  
    houruk napisał:
    w toshibach przed przywracaniem z dysku recovery trzeba najpierw w biosie przywrócic ustawienia domyślne

Bzdura, robienie czegoś takiego nie jest konieczne. Zresztą nie ma to z robieniem recovery żadnego związku.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Spróbuj zrobić partycję recovery jako boot. Jak ci wystartuje z recovery to przywróć system i utwórz płyty recovery.
    Jeżeli to nie pomoże to będziemy dalej myśleć co zrobić.