Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zgłoszenie wadliwej pracy licznika

kasia i tomek 18 Lut 2009 09:30 3694 16
  • #1 18 Lut 2009 09:30
    kasia i tomek
    Poziom 1  

Witam wszystkie mądre głowy! Zwracam się o pomoc! Pozwalam sobie na zamieszczenie tego typu tematu choć już był omawiany kiedyś. Opiszę w skrócie swoją sytuację:
    Otóż mam problem z dostawcą energii Vattenfalem, który oskarżył mnie o kradzież energii i zażądali zapłacenia 2864 zł. Zaczęło się od tego że w sklepiku który prowadzę od maja tamtego roku były dość duże rachunki za prąd około 700 zł m-nie. Byłem w ZE i nic nie wskórałem, dopiero jak zgłosiłem ten fakt na piśmie przyszli sprawdzić licznik. Licznik nie znajduje się na sklepie ale w domu właściciela sklepu, także nie mam do niego bezpośredniego dostępu. Panowie z ZE zbadali licznik na miejscu i powiedzieli ze wykazuje o 180% więcej zużycia i biorą go do badania. Po pewnym czasie przyszło do mnie pismo z notą obciążeniową i ekspertyzą badania licznika z której wynika ,że tylko przykładanie magnesów neodymowych spowodowało taki błąd poboru energii elektrycznej.
    Obszar badania licznika to: badanie wytrzymałości elektrycznej izolacji; sprawdzanie biegu jałowego;sprawdzanie prądu rozruchu;sprawdzanie przekładni(stałej);sprawdzanie dokładności wskazań. Czy mogę się ubiegać o ponowną ekspertyzę i np. badanie samego magnesu? Doradzie, proszę jak podważyć tą ekspertyzę i gdzie szukać niezależnego eksperta. Mam zamiar sprawę skierować do Prokuratury w celu rozpoznania czy poprzedni najemca tego sklepiku czasem nie traktował tego licznika magnesami. Z góry dzięki za pomoc.

0 16
  • #2 18 Lut 2009 09:54
    Darrieus
    Poziom 38  

"Licznik nie znajduje się na sklepie ale w domu właściciela sklepu, także nie mam do niego bezpośredniego dostępu. "

Po pierwsze moze wlasciciel chcial na czyms oszczedzic i poczytal o magnesach neodymowych. Po drugie jak sam twierdzisz nie masz dostępu do licznika, więc ekspertyze z Vatenfalla wsadz wlascicielowi w 4 litery i niech sam placi.... - bo tylko on mial dostep, albo jego dzieci , tesciowa i pies, ale nie WY.

Sprawe masz wygraną, licznik nie jest na twojej posesji i za niego nie odpowiadasz, tylko zrobisz kolo dupy swojemu pracodawcy... ale chyba nie płaci wam tyle zeby placic za niego kary....

0
  • #3 18 Lut 2009 18:24
    Awdeg
    Poziom 26  

No chyba nie jest tak.Wynajmując lokal jest możliwość "przepisania" licznik na siebie,i pewnie w tym przypadku tak się stało,bo inaczej ZE wszelką korespondencje prowadziłby z właścicielem ,a nie najemcą.

0
  • #4 18 Lut 2009 18:40
    Darrieus
    Poziom 38  

To jak ktos mieszka w bloku i ma licznik na klatce schodowej to ja sie zatrudnie w energetyce i bede podkładał neodymy, co z tego ze na klatce schodowej.... , więc licznik powinien mieć kamere i alarm....

0
  • #6 18 Lut 2009 21:59
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 20 Lut 2009 00:05
    igi.jeep
    Poziom 9  

Cytat:
    Licznik jest zawsze na właściciela obiektu a nie na najemcę. .

Nie prawda drogi Kolego, najemca lokalu po przedstawieniu umowy najmu podpisuje samodzielna umowę z ZE.
    Gdyby było jak piszesz, to jeśli w bloku są tylko mieszkania spółdzielcze to wszystkie liczniki byłyby na administratora :)

0
  • Pomocny post
    #8 21 Lut 2009 14:16
    DarekDarek1
    Poziom 10  

Kasiu i Tomku. Zwyczajnie macie Państwo problem. Skoro Zakłąd Energetyczny prowadzi z Wami korenspondencje to domniemam , że umowa na dostawę energii elektrycznej także jest spisana z Wami więc w zupełności i w całości odpowiadacie za licznik i to co się z nim dzieje. Po Waszej stronie jest fakt, że licznik jest w pomieszczeniu do którego powiedzmy mają dostęp osoby trzecie. Jeśli chodzi o skierowanie sprawy do prokuratury to podejrzewam, że Zakład Energetyczny już uczynił to za Was co gorsze bedziecie Państwo sądzeni za przestępstwo. Niekoniecznie jednak zostaniecie skazani. U nas w 90% wyrok jest 6 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata . Przykre ale tak jest. Zapłaci też raczej bedziecie musieli, natomiast póxniej jeśli jesteście przekonani , że zrobił to właściciel lokalu który ma dostęp do licznika możecie mu na drodze cywilno prawnej wytoczy proces itd, itd. Jesli przyjdzie do Was zawiadomienie z prokuratury proponuję załatwi sobie adwokata bo pobyt w sądzie nie należy do przyjemnych w szczególności gdy jest się ofiarą.
    powodzenia . Pozdrawiam

0
  • #9 22 Lut 2009 19:56
    917720
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 22 Lut 2009 21:18
    zyl12
    Poziom 11  

Twoją jedyną nadzieją jest możliwość że monterzy popełnili błąd proceduralny. Są bardzo ścisłe reguły kontroli u odbiorcy energii.Niestety nie potrafię tobie wszystkich wymienić, ale szukałbym w tym kierunku. z tego co piszesz jeszcze nikt nie oskarżył cię o kradzież tylko wystawiono ci fakturę za naruszenie warunków umowy. W przypadku kradzieży dostałbyś wezwanie do prokuratury w charakterze oskarżonego

0
  • #11 22 Lut 2009 23:12
    DarekDarek1
    Poziom 10  

Oczywiście kolego zyl12 masz rację natomiast kolego snack skoro pracowałeś w zeork-u to powinieneś wiedzie że zakład nie odcina prądu gdyż w momenice wymiany licznika ustaje przyczyna kradzieży i nie można wtedy odbiorcy pozostawi bez energii. Ekspertyzy wykonywane są przez labolatoria i to nie są labolatoria zeorku tylko niezależne tj np Pafal. Natomiast sprawy tego typu są wnoszone do Prokuratury i nie ma od tego odwołania gdyż zakład ma obowiązek ich zgłaszania - nie zgłaszał do momentu do kiedy kradzież energii była tylko wykroczeniem.

0
  • Pomocny post
    #12 24 Lut 2009 00:18
    kbjg
    Poziom 2  

kb56 ---- najjaśniejszy panie Zyl12; nie do prokuratury tylko na policję , ta zaś po przesłuchaniu przekazuje akta do prokuratury i tam zapada decyzja co dalej?/ zasadniczo czekają do wyroku z powództwa cywilnego złożonego przez powoda. Jeśli wygrasz w cywilnym to odpuszczaja natomiast jeśli przegrasz to sprawa karna!!/JEŚLI NIE BYŁO NA GORĄCYM UCZYNKU / to tylko próbują w cywilnej sprawie ,użycie silnego pola magnetycznego , o niewiadomej sile i wartosciach magnetycznych. bo nie wiedzą jakie zastosować pole .!!Ja bym zastosował pole z czarnej dziury występującej w przestrzeni kosmicznej.Całe to oskarżenie zadziała tylko w Mogadiszu. Posiadam na to dowody i tym sie bronię 2 osoby będące na kontroli już straciły pracę.TAK też w swoich wypowiedziach opierajcie się na zaraniach postów , polecam. Jest to kopalnia wiedzy i niektóre wypowiedzi są naprawdę fachowe i logiczne ,po przestudiowaniu wszystkich wypowiedzi na forum , rodzą się wnioski które w konsekwencji doprowadzają do skutecznej obrony.

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

kb56 jeśli chodzi o SNACK-A zapis na forum ,to powiem tak; mają w tym interes , bo mają dodatkowo gratyfikację procentową .Posiadam taką wiedzę i o wiele większą!!!!! Poznałem zasadę logistyki , a nawet SOCJOTECHNIKI popularnych łapaczy .Zasilania nie mogą odciąć, bo to jest bezprawie za które /niektóre / ZE zapłaciły kary od 100000 zł. /sto tysięcy/ Jawi się pytanie dlaczego? nie informuje sie społeczeństwa o nielegalnych praktykach ZE/ NA TERYTORIUM RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ/Jeszcze oberwali za wystawianie faktur vat.Wystarczy być w temacie a informacje pchają się same.Obiecuję że na forum ujawnię wszyskie aspekty działania jednostek energetycznych .Z chwilą gdy rozpocząłem analizowac wypowiedzi na forach energetycznych,zabrakło mi już swojej adrenaliny .Nie dziwię się że; ludzie wyzbywają sie dokumentów potwierdzających ich obywatelstwo w tym kraju.Robią to bo, my sami jako naród , jako nawet pojedyncza jednostka; człowiek ,mamy gdzieś ten kraj i innych ludzi.Historia dowodzi że mając nad sobą bat obcego ,jednoczymy się dopiero!!!Natomiast w tej chwili, wewnętrzne zagrożenie dla zwykłych ludzi ,nie jest widoczne , gdzie wielcy tego kraju KONCERNY ENERGETYCZNE ,robią co chcą w białych rękawiczkach mając poprzez polityków nadane im przywileje w tym oręż prawny. RUSZYLI SPOKOJNEGO CZŁEKA , i to mnie wkurzyło .Napewno w tym przypadku , posiadając herb rodu , do czegoś waszmoście mnie to obowiązuje???!!!!! Szczerze pomogę każdemu pokrzywdzonemu /przez ZE/.Co ciekawe że za darmo!!!! Ponieważ mnie tak nauczono, nawet na tych forach ./napewno nie jestem zakonnikiem i moi pra- pra przodkowie nie brali udziału w wyprawach inkwizycji/.

0
  • #13 24 Lut 2009 11:14
    DarekDarek1
    Poziom 10  

Super widze kolego że się znasz co nie miara gdyż masz w tym temacie spore doświadczenie ale chyba wszyscy wolelibyśmy by nam ceny prądu nie podwyższali z powodu jak twierdzisz niesłusznych oskarżeń ZE. Zgodze się z faktem , że garstka ludzi jak powiedzmy przypadek kasi i Tomka nie należy do sprawiedliwych, natomiast nie zgadzam się w zupełności z tym by namawiać do tego typu kradzieży przeciętnego człowieka gdyż w którymś momencie przestaniesz im pomagać za darmo i co wtedy zrobią? Cieszę się że udało Ci się wygrać jeśli nie kradłeś energii ale jeśli kradłeś czego oczywiście nie wiem - Ty wiesz najlepiej to o czym to świadczy w myśl tego wszystkiego co napisałeś na naszym kraju i ludziach ? Sam sobie odpowiedz.

0
  • #14 24 Lut 2009 13:26
    917720
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 25 Lut 2009 11:59
    DarekDarek1
    Poziom 10  

Snack w moim się nie odcina jeśli ustaje przyczyna a w takim przypadku ustaje . Odcina się tylko w momencie jiedy np : hm... jest wcinka w pion zasilający wtedy nie ma rady do czasu kiedy odbiorca nie wymieni pionu siedzi bez światła :-) No ale jeden kraj a kilkadziesiąt zwyczajów i przepisów :-) Tak to u nas jest ale trzeba się cieszyć że nie jest gorzej.

0
  • #16 26 Lut 2009 21:00
    SULIGA1
    Poziom 2  

W przypadku wykrycia tzw.magnesu wymieniany jest licznik po to aby odbiorca mógł nadal zużywać energie a co za tym idzie płacić rachunki czyli nie generować strat dla ZE

0
  • #17 26 Lut 2009 21:21
    zyl12
    Poziom 11  

kolego kbjg twoja wiedza jest nie kompletna , gdyż kontrola była przeprowadzona na wniosek odbiorcy, żaden z pracowników nie dostanie gratyfikacji z tego tytułu.W tym przypadku nie odłączono odbiorcy bo nie było pewności w momencie zdjęcia licznika, dla tego licznik został wysłany do ekspertyzy.W przypadku gdyby monterzy nie zdjęli licznika do worka dowodowego groziły by im konsekwencje do zwolnienia dyscyplinarnego włącznie. Co do zgłoszenia przestępstwa robi się to w prokuraturze. jeżeli ta przekaże to na policję w celu uzupełnienia materiału dowodowego wówczas są bardzo duże szanse na wygranie sprawy gdyż w materiale dowodowym były błędy dowodowe lub proceduralne.

0
  Szukaj w 5mln produktów